Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 22:56
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
WOJEWÓDZTWO OGŁOSIŁO WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
WOJEWÓDZTWO OGŁOSIŁO WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
W ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego dofinansowanie otrzymają dwa zadania z terenu powiatu zawierciańskiego. Pierwszy z nich to zakup strojów dla grup artystycznych. Drugi projekt polega na doposażeniu w defibrylatory miejscowości naszego powiatu. 30.12.2020 13:06
Reklama
Reklama
Kaufland wydłuża godziny otwarcia sklepów w Sylwestra
Kaufland wydłuża godziny otwarcia sklepów w Sylwestra
Sieć Kaufland podjęła decyzję o wydłużeniu godzin otwarcia sklepów w Sylwestra. W dniu 31 grudnia niemal wszystkie placówki na terenie kraju będą funkcjonować aż do 19:00. 30.12.2020 12:47
Reklama
Reklama
Reklama
NUBIA BEZPIECZNA W CHORZOWIE.  ALE CZY WRÓCI DO WŁAŚCICIELA?
NUBIA BEZPIECZNA W CHORZOWIE. ALE CZY WRÓCI DO WŁAŚCICIELA?
Artykuł ten ukazał się w Kurierze Zawierciańskim 17-07-2020. Nie ma dzisiaj chyba nikogo w Polsce, kto nie wiedziałby o pumie o imieniu NUBIA i jej właścicielu, byłym komandosie, weteranie z Afganistanu Kamilu. Najpierw utrata praw do zwierzęcia, brawurowa ucieczka obojga przez pracownikami ZOO, obława z użyciem kilkuset policjantów, helikopterów, dronów, brygady antyterrorystów. I tak nie złapali Kamila i Nubii, którzy dwa dni się ukrywali. W tym czasie rosły teorie spiskowe o groźnym dzikim zwierzęciu wałęsającym się po lasach, być może zdolnym do wszystkiego byłym komandosie. Jakoś trzeba przecież wytłumaczyć tak szeroko zakrojoną akcję! Od soboty 11 lipca trwały negocjacje nad tym w jaki sposób Kamil Stanek mógłby się ujawnić, gdyż sam zrozumiał, że dalsze ukrywanie się w lasach może skończyć się tym, że on lub Nubia zostaną po prostu zastrzeleni, choćby przypadkiem. 29.12.2020 16:49
Reklama
MYŚLIWI POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM PRZED ŚWIĘTAMI
MYŚLIWI POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM PRZED ŚWIĘTAMI
(powiat zawierciański) Kilkanaście kół łowieckich z gmin powiatu zawierciańskiego oraz miejscowości ościennych zaangażowali się w „Myśliwską Paczkę”. Członkowie kół przygotowują świąteczne paczki dla potrzebujących. Trafią one między innymi do Placówki opiekuńczo-wychowawczej „Pegaz” w Chruszczobrodzie oraz do potrzebujących z terenu parafii w Koziegłówkach. 24.12.2020 13:00
Reklama
Reklama
Centrum Medyczne MYSZKÓW rozpoczęło działalność
Centrum Medyczne MYSZKÓW rozpoczęło działalność
W okresie istotnego wzrostu śmiertelności Polaków z innych niż COVID przyczyn oraz odczuwalnej przez Pacjentów ograniczonej dostępności do świadczeń medycznych, w Myszkowie rozpoczęło działalność Centrum Medyczne Myszków, przy ulicy Prymasa Wyszyńskiego 3. 23.12.2020 15:27    2
Reklama
Reklama
Reklama
ZAWIERCIAŃSKIE MIKOŁAJKI
ZAWIERCIAŃSKIE MIKOŁAJKI
(Zawiercie) W niedzielę 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził Zawiercie. Jurajski Orszak dotarł do szpitala i do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzieci otrzymały prezenty od długo wyczekiwanego i wyjątkowego gościa. 07.12.2020 14:46    1
Reklama
Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
Lokalizacja: Hucisko 02.12.2020 20:48
Reklama
Lekarka brytyjskich księżniczek pracuje w Siewierzu
Lekarka brytyjskich księżniczek pracuje w Siewierzu
Dr Gabriela Mercik pochodzi z Będzina i jak sama mówi, jest związana sercem ze Śląskiem gdzie studiowała i pracowała. Jest pierwszym na świecie lekarzem uznanym za specjalistę od niechirurgicznego liftingu nosa. Choć miała być kardiochirurgiem, gdyż jako młoda lekarka przez 10 lat była związana z kliniką serca w Zabrzu. Sławę przyniosła jej praca w Wielkiej Brytanii jako lekarza medycyny estetycznej. Tam ma swoją klinikę, w której leczą się sławy, brytyjskie i arabskie księżniczki. Jak to się stało, że otworzyła klinikę w Siewierzu, w Hotelu Natura Residence? Jaką rolę w tym odegrał przypadek, a jaką epidemia koronawirusa? Czy arabskie księżniczki teraz będą leczyć się, poprawiać urodę w Siewierzu? O tym w pierwszym wywiadzie, jakiego udzieliła dr Gabriela Mercik, specjalnie dla Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego. 26.11.2020 10:24    1
Reklama
Reklama
Obchodziliśmy Światowy dzień rzucania palenia  Czy nowe technologie pomogą milionom palaczy, którzy nie potrafią rzucić?
Obchodziliśmy Światowy dzień rzucania palenia Czy nowe technologie pomogą milionom palaczy, którzy nie potrafią rzucić?
Mniej szkodliwe od papierosów? Liczba palaczy w Polsce spadała, ale od paru lat ten trend się zatrzymał. Po papierosa obecnie sięga nadal 8 mln Polek i Polaków. Mimo rosnącej wiedzy o szkodliwych skutkach palenia i licznych kampanii edukacyjnych widać, że jest grupa osób, które nie są w stanie pozbyć się tego nałogu. Od niedawna wielbiciele tytoniu mogą zredukować zagrożenia związane z papierosami dzięki podgrzewaniu tytoniu, zamiast jego spalania. Pierwszym produktem w Polsce tego typu jest system IQOS, dostępny nad Wisłą od 2017 r. 23.11.2020 14:16
Reklama
Reklama
PKP PODPISAŁO UMOWĘ NA REWITALIZACJĘ LINII DO PYRZOWIC
PKP PODPISAŁO UMOWĘ NA REWITALIZACJĘ LINII DO PYRZOWIC
(Zawiercie) Pod koniec października Urząd Miejski w Zawierciu poinformował o podpisaniu umowy przez PKP z firmą, która zajmie się rewitalizacją i odbudową linii kolejowej Tarnowskie Góry – Zawiercie. W stolicy powiatu powstanie nowy peron i windy. Roboty mają rozpocząć się na początku przyszłego roku i mogą potrwać 2 lata. 13.11.2020 17:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama