Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 22:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
WIADUKTEM W KOTOWICACH JUŻ NIE PRZEJEDZIEMY
WIADUKTEM W KOTOWICACH JUŻ NIE PRZEJEDZIEMY
(Kotowice) Blisko rok mogą potrwać utrudnienia drogowe wynikające z nadchodzącej przebudowy wiaduktu w Kotowicach. Wyznaczono objazdy, do których powinni przyzwyczaić się wszyscy kierowcy, bowiem czasowa organizacja ruchu obowiązywać ma do końca maja przyszłego roku. 18.06.2021 07:00
Reklama
Reklama
Stowarzyszenie Złote Serce -zaprasza: Wycieczka do Warszawy
Stowarzyszenie Złote Serce -zaprasza: Wycieczka do Warszawy
W dniach 10-12.07. 2021 roku. Planowany wyjazd 10.07.2021 o godzinie 7:00 Planowany powrót 12.07.2021 o godzinie 22:00 15.06.2021 09:21    1
Reklama
Reklama
Reklama
Wyrwać palaczy ze szponów nałogu: Światowy dzień bez papierosa
Wyrwać palaczy ze szponów nałogu: Światowy dzień bez papierosa
Świat nie stroni od papierosowego „dymka”. Dlatego co roku, w ostatni dzień maja, Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm i przypomina o „światowym dniu bez papierosa”. Przypominają o nim również świeże kwiaty w popielniczkach, które są międzynarodowym symbolem tego dnia. W szponach papierosowego dymu tkwi obecnie ponad miliard palaczy na świecie, z czego 8 milionów to Polki i Polacy. Choć lekarze od lat apelują o zaprzestanie palenia, to ich apele pozostają często bez echa. Polska jest jednym z trzech państw w Unii Europejskiej o najniższej liczbie palaczy deklarujących rzucenie papierosów. Co gorsza, palenie na nowo zyskuje popularność wśród polskich nastolatków. 14.06.2021 14:17
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Zaszczepmy się w niedzielę! -zachęca Jarosław Kleszczewski
Zaszczepmy się w niedzielę! -zachęca Jarosław Kleszczewski
Do szczepień przeciwko COVID-19 gorąco zachęca lekarz Jarosław Kleszczewski, właściciel przychodni w Pradłach, Kroczycach i Zawierciu i znany samorządowiec. Zachęca do szczepień, gdyż tylko szczepienia dają nam szansę na normalność. Coraz ważniejsze -jak wynika z badań w Izraelu, gdzie zaszczepiona jest większość populacji- jest szczepienie ludzi młodych a nawet dzieci, dopuszczalne w Polsce od poniedziałku 7 maja. Jak wynika z badań izraelskich, wirus którego mocno ograniczono w populacji dorosłych intensywnie szuka przetrwania wśród ludzi młodych. Stąd tak ważne jest, żeby szczepiła się młodzież. 04.06.2021 10:57    1    2
Reklama
Reklama
Wielki powrót food trucków do Myszkowa! 11-13 czerwca
Wielki powrót food trucków do Myszkowa! 11-13 czerwca
Oryginalny burger i belgijskie frytki pod chmurką? Sezon foodtruckowy czas zacząć! 11, 12 i 13 czerwca 2021 r. to daty, które powinni zapisać w swoich kalendarzach wszyscy miłośnicy kulinariów. W Myszkowie pojawią się prawdziwi pasjonaci dobrej kuchni, którzy przez trzy dni będą karmić mieszkańców swoimi popisowymi daniami. Wiosenne, kulinarne świętowanie będzie miało miejsce przy ul. Kazimierza Pułaskiego 6b, czyli na terenie za Starostwem Powiatowym. Dla czytelników Gazety Myszkowskiej mamy do wygrania darmowe vauchery na dowolne danie z niektórych foodtrack-ów! 04.06.2021 08:03    1
Reklama
Reklama
Reklama
PROTEST W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ WE WŁODOWICACH
PROTEST W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ WE WŁODOWICACH
(Włodowice) Od października 2019r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej we Włodowicach trwa spór zbiorowy. Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, występując w imieniu osób zatrudnionych w tej jednostce, prowadzi spór zbiorowy domagając się między innymi podwyżki wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dodatkowej gratyfikacji za realizowane dodatkowe zadania. 04.06.2021 06:00    1
Reklama
4 czerwca  ZUS  nieczynny
4 czerwca ZUS nieczynny
W najbliższy piątek, tuż po Bożym Ciele, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zamknięty. Nieczynna będzie także infolinia. W tym dniu klienci swoje sprawy mogą załatwiać online poprzez indywidualne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. 03.06.2021 20:00
Reklama
ZKM  NIE LUBI ROWERÓW!
ZKM NIE LUBI ROWERÓW!
Dlaczego w Zawierciu autobusem miejskim nie można przewieźć roweru? -zwróciła uwagę jedna z naszych Czytelniczek. W regulaminie Zakładu Komunikacji Miejskiej, który świadczy usługi transportu publicznego na terenie powiatu zawierciańskiego, nie znajduje się ani jeden punkt świadczący o przewożeniu jednośladów, natomiast określone są w nim zasady związane z przewozem bagażu podręcznego, nart, sanek, wózków dziecięcych oraz inwalidzkich. Zatem, czy transport rowerów w zawierciańskiej komunikacji publicznej jest całkowicie zakazany? 07.05.2021 13:31    1    1
Reklama
Reklama
„Ala na ropach recyklingu” - edukacyjny spektakl dla całej rodziny
„Ala na ropach recyklingu” - edukacyjny spektakl dla całej rodziny
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Fundacja RECAL wspólnie z toruńskim Centrum Kultury Dwór Artusa przygotowała kolejną odsłonę edukacyjnych materiałów dla najmłodszych. Już 22 kwietnia będzie można obejrzeć online spektakl „Ala na tropach recyklingu”, który wprowadza małych widzów w temat recyklingu i pokazuje im, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne oraz zdrowy styl życia. 19.04.2021 16:13    1
Reklama
Reklama
EGZAMIN NA PRAWO JAZDY W ZAWIERCIU? TRWAJĄ ROZMOWY
EGZAMIN NA PRAWO JAZDY W ZAWIERCIU? TRWAJĄ ROZMOWY
Jak podaje Starostwo Powiatowe, w Zawierciu może powstać oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD). Umożliwiłoby to zdawanie egzaminów na prawo jazdy na miejscu. Obecnie trwają rozmowy pomiędzy Starostwem w Zawierciu, a Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i jednostkami WORD w Katowicach i Częstochowie. 19 marca odbyła się pierwsza zapowiadana wizja lokalna. Pomysł poparł Marszałek Województwa Jakub Chełstowski. 26.03.2021 12:16    2    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama