Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 23:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
OLIWKA Z BOGUCHWAŁOWIC POTRZEBUJE LEKU ZA 9,5 MLN. Ale Rząd woli wydatki na 300+ i propagandową telewizję
OLIWKA Z BOGUCHWAŁOWIC POTRZEBUJE LEKU ZA 9,5 MLN. Ale Rząd woli wydatki na 300+ i propagandową telewizję
Nasza redakcja wspiera akcję zbiórki pieniędzy na najdroższy lek świata potrzebny dla 5- miesięcznej Oliwki Hylaiz Boguchwałowic. Dziewczynka choruje na SMA-1 najgorszy typ rdzeniowego zaniku mięśni. Zbiórkę promujemy na naszych portalach, w tygodnikach Gazeta Myszkowska, Kurier Zawierciański, na profilach FB. Na pomoc Oliwce wpływają pieniądze z całej Polski, zbiórka jest organizowana na siepomaga.pl/oliwka I choć w ciągu tygodnia przybyło 300.000 zł (obecnie 2,3 mln zł) to do potrzebnej kwoty 9,5 mln zł brakuje ogromnych pieniędzy. Skuteczny lek który uratuje życie Oliwki musi być podany, zanim dziewczynka osiągnie wagę 13,5 kg. Już waży około 6 kg. 13.11.2020 14:13
Reklama
Reklama
TĘCZOWY PIĄTEK W INTERNECIE
TĘCZOWY PIĄTEK W INTERNECIE
Już jutro (tj. w piątek, 30 października 2020) chętni uczniowie będą mogli wziąć udział w lekcji on-line, którą poprowadzi Przemysław Staroń- popularny Nauczyciel Roku. Jej tematem będzie „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji”. Organizatorem lekcji jest Kampania Przeciw Homofobii. Wirtualna lekcja rozpocznie się o godzinie 12.00. Będzie ją można śledzić w Internecie, między innymi na facebookowym profilu Przemysława Staronia, w serwisie YouTube na kanale Kampanii Przeciw Homofobii oraz na platformie edukacyjnej Brainly.pl. 29.10.2020 11:55    2
Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na „Lekcje z ZUS” i wygraj indeks na uczelnię
Zapisz się na „Lekcje z ZUS” i wygraj indeks na uczelnię
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. To już jego siódma edycja. Do tej pory uczestniczyło w nich blisko 323 tys. uczniów z ponad 1400 szkół. Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest olimpiada z zakresu ubezpieczeń społecznych. Na jej laureatów czekają cenne nagrody i indeksy na uniwersytety. 29.10.2020 11:08
Reklama
DZISIAJ O 19 W ZAWIERCIU BRONIMY PRAW KOBIET
DZISIAJ O 19 W ZAWIERCIU BRONIMY PRAW KOBIET
Od czwartku 22. X.2020 przez całą Polskę przetaczają się demonstracje po decyzji tzw. Trybunału Konstytucyjnego, w której uznano, że aborcja ze względu na nieuleczalne wady płodu ma zdaniem tej grupy osób, być niezgodna z Ustawą zasadniczą. Najszybciej zareagowały duże miasta, w których codziennie dochodzi do protestów kobiet, dziewczyn i mężczyzn. Ale budzą się i małe miasta. W sobotę 24.X demonstracja odbyła się w Myszkowie, dzisiaj 26.10 na 19:00, początek pod fontanną przy dworcu PKP nieformalne grupy organizują spontaniczną demonstrację w Zawierciu, pod hasłem „Zawiercie w obronie praw kobiet”. Nasza redakcja przyłączyła się do organizacji wydarzenia. 26.10.2020 12:12    1
Reklama
Reklama
OLIWKA Z BOGUCHWAŁOWIC POTRZEBUJE LEKU ZA 9,5 MLN
OLIWKA Z BOGUCHWAŁOWIC POTRZEBUJE LEKU ZA 9,5 MLN
Oliwia ma ledwie 4,5 miesiąca. Choruje na SMA1- najgorszy typ rdzeniowego zaniku mięśni. Chorobę która zniszczy jej organizm i doprowadzi do śmierci. Ale można tego uniknąć, stosując u Oliwii terapię genową przy pomocy leku, okrzykniętego „najdroższym lekiem świata” Gdy w piątek opublikowaliśmy artykuł na portalach, w wydaniach papierowych Gazety Myszkowskiej i KurieraZawierciańskiego na koncie Oliwki były niecałe 2 mln zł, w sobotę 24.10 sprawdzamy i jest ponad 200.000 zł więcej. To daje nadzieję. 23.10.2020 10:19    2    4
Reklama
Reklama
Reklama
TRWA GŁOSOWANIE W WOJEWÓDZKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM
TRWA GŁOSOWANIE W WOJEWÓDZKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM
Do 23 września potrwa głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Jest to inicjatywa, w ramach której zgłaszane są pomysły na zadania wojewódzkie lub podregionalne. O tym, które zadania zostaną zrealizowane decydują mieszkańcy w drodze głosowania. Środki na realizację wygranych projektów pochodzą z budżetu województwa śląskiego. 18.09.2020 08:00
Reklama
OTWARCIE WYSTAWY „BITWA POD JANOWEM 1939” JUŻ W NIEDZIELĘ
OTWARCIE WYSTAWY „BITWA POD JANOWEM 1939” JUŻ W NIEDZIELĘ
W niedzielę 13 września o godzinie 17 w Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Wrześniowym szlakiem 7 Dywizji Piechoty Bitwa pod Janowem 1939”. Na wystawie zostaną przedstawione eksponaty ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego, Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Stowarzyszenia Historycznego Reduta Częstochowa, Izby Tradycji Ziemi Lelowskiej, Grupy Częstochowskiej Perun i kolekcjonerów prywatnych. 10.09.2020 13:00
Reklama
Wojewódzki Festiwal Piosenki dla Seniorów (on-line): JURA SENIOR FESTIVAL - PORĘBA 2020
Wojewódzki Festiwal Piosenki dla Seniorów (on-line): JURA SENIOR FESTIVAL - PORĘBA 2020
(Poręba) Dzięki pozyskanej dotacji w ramach konkursu „Śląskie Lokalnie 2020", grupa Pasjonatów Aktywności Lokalnej działającej przy Stowarzyszeniu STUDIO ART w Porębie zorganizuje Wojewódzki Festiwal Piosenki dla Seniorów. W dniach 10-18 września, Poręba stanie się Wojewódzką Stolicą Piosenki dla Seniorów, a wszystko za sprawą Festiwalu „JURA SENIOR FESTIVAL". Wystarczy nagrać filmik z piosenką, dołączyć zdjęcie i kartę zgłoszenia i wziąć udział w Wojewódzkim Festiwalu Seniorów! Zgłoszenia trwają do 10 września 2020! 04.09.2020 10:51
Reklama
Reklama
Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki w Siewierzu
Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki w Siewierzu
W czwartek 9 lipca Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Tomasz Grodzki weźmie udział w spotkaniu podsumowującym 30 -lecie funkcjonowania senatu i samorządu terytorialnego w Polsce. Spotkanie o 10:30 rozpocznie się o w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Siewierzu przy ul. Juliusza Słowackiego 2a. Briering prasowy na Zamku Biskupim o 11:20. 08.07.2020 19:27    3
Reklama
Reklama
FILHARMONIA CZĘSTOCHOWA ZAPRASZA ONLINE
FILHARMONIA CZĘSTOCHOWA ZAPRASZA ONLINE
Z powodu pandemii wydarzenia w Filharmonii Częstochowskiej pozostają zawieszone, a nasze zespoły artystyczne ćwiczą w zaciszu domowym 23.05.2020 13:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama