Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 04:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
KWIETNIKI – ŚMIETNIKI
KWIETNIKI – ŚMIETNIKI
(Zawiercie) Marszałkowska wciąż uważana jest za ulicę handlową. Rotacja sklepów zdaje się jednak coraz bardziej przyspieszać. Był sklep, za miesiąc już go nie ma. Handel nie kwitnie tu jak dawniej. Nie tylko handel zresztą. Na Marszałkowskiej w ubiegłym  roku pojawiły się kwietniki i betonowe słupki, które miały być ozdobą, a przy okazji wyznaczać miejsca parkingowe i sprawić, że kierowcy zdejmą nogę z gazu. Rezultat z pewnością został osiągnięty, ale pojawiły się skutki uboczne. Miał być kwietnik - wyszedł śmietnik. 06.06.2011 10:19
Reklama
Reklama
RUROCIĄG TLENU Z DĄBROWY DO ZAWIERCIA
RUROCIĄG TLENU Z DĄBROWY DO ZAWIERCIA
(Zawiercie, Dąbrowa Górnicza) Mieszkańcy Rokitna Szlacheckiego w gminie Łazy upominają się o zaległe odszkodowania za budowę rurociągu tlenu, który biegnie przez ich leśne działki. Jak twierdzą przedstawiciele firmy ALKAT, wszystkie zaległości zostaną wypłacone. 15.04.2011 11:53
Reklama
Reklama
Reklama
20 MILIONÓW ZA ODPADY W BZOWIE
20 MILIONÓW ZA ODPADY W BZOWIE
(Bzów) Jeszcze kilka lat temu Bzów był jednym z piękniejszych rejonów Jury. Wielu „miastowych”, tak urzekł krajobraz tej dzielnicy, że zdecydowali się na przeprowadzkę. Dziś mieszkańcy Bzowa wcale nie są zadowoleni z miejsca, w którym mieszkają, a to za sprawą uciążliwego sąsiada, który „podrzucił im ekologiczną świnię”.  Firma EKO-Harpoon, o której mowa, niedawno została ukarana podwyższoną opłatą za korzystanie ze środowiska. Tylko za 2007 rok Śląski Urząd Marszałkowski nałożył opłatę w wysokości 20 mln zł. A firmę czekają postępowania za kolejne, zapewne równie kosztowne lata. Czy Eko Harpoon zapłaci? Na razie firma odwołuje się od decyzji. 15.04.2011 11:41
Reklama
ARMIA RADCÓW PREZESA KOŁTONA
ARMIA RADCÓW PREZESA KOŁTONA
(Łazy) Mariusz Kołton prezes zarządu spółki PROMAX w Łazach ze swoimi pracownikami kontaktuje się przez prawników. Tą drogą powiadomił ich, że planuje wypowiedzenie warunków pracy i konieczność zmniejszenia zarobków. Związkowcy, do których trafiła korespondencja są oburzeni: ich zdaniem prezes komunalnej spółki zamiast rozmawiać o problemach bezpośrednio z załogą nasyła na nich prawników. I pytają: ile to kosztuje, panie Prezesie? Prezes Kołton pytania o koszty obsługi prawnej przez renomowaną (a więc drogą) kancelarię z Katowic zbywa stwierdzeniem, że to „tajemnica przedsiębiorstwa”. 11.03.2011 11:25
Reklama
Reklama
WRESZCIE MAJĄ ŚWIATŁA
WRESZCIE MAJĄ ŚWIATŁA
(Kromołów) Długo wyczekiwana sygnalizacja w Kromołowie wreszcie działa. Nie obyło się jednak bez przeszkód. Kiedy po 10 latach starań wykonano sygnalizację świetlną okazało się, że ma ona dość poważne wady i choć światła fizycznie istniały od listopada, dopiero 4 marca zaczęły spełniać swoją funkcję. 11.03.2011 11:20
Reklama
Reklama
Reklama
INTERNET DLA WSZYSTKICH
INTERNET DLA WSZYSTKICH
(Zawiercie) Internet w każdej publicznej placówce i dostęp do niego dla wszystkich mieszkańców Zawiercia - to główny cel projektu, który uzyskał dofinansowanie na kwotę ponad 2,5 mln zł w ramach Programu Rozwoju Subregionu Centralnego. 11.03.2011 10:51
Reklama
NOWA LINIA Z KOMPLIKACJAMI
NOWA LINIA Z KOMPLIKACJAMI
(Zawiercie, Ogrodzieniec) Zakład Komunikacji Miejskiej dostanie siedem nowych autobusów. Z użytku wycofane zostaną cztery najbardziej zdezelowane pojazdy, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Ruszy również nowa linia do Ogrodzieńca. Z tym są jednak pewne problemy. Gmina chciałaby rozszerzyć pierwotną wersję tras, a to wymaga akceptacji Urzędu Marszałkowskiego. 11.03.2011 10:20
Reklama
CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE
CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE
(Żarnowiec) Gmina Żarnowiec może mieć problemy z elektrycznością – informuje Piotr Żydek z biura informacji będzińskiego ENION-u. Powodem jest brak umowy na utrzymanie linii i konserwację opraw oświetleniowych. 11.03.2011 09:34
Reklama
Reklama
PRZEJAZD PRZEZ WIADUKT GROZI ŚMIERCIĄ
PRZEJAZD PRZEZ WIADUKT GROZI ŚMIERCIĄ
(Chruszczobród) Wiadukt w Chruszczobrodzie na drodze wojewódzkiej nr 796 nie nadaje się do niczego innego jak tylko do rozbiórki. Mimo znaku ostrzegającego przed uszkodzeniami kierowcy nie zwalniają. Ogromne koleiny i dziury mogą doprowadzić do tragedii. Już gołym okiem widać, że obiekt jest w katastrofalnym stanie, ale pieniędzy wybudowanie nowego jak na razie nie ma. 01.03.2011 13:39
Reklama
Reklama
300 METRÓW PRZEZ MĘKĘ
300 METRÓW PRZEZ MĘKĘ
(Zawiercie, Borowe Pole) Na ulicy Kwiatowej i Chabrowej na Borowym Polu z powodzeniem można byłoby organizować wyścigi samochodów terenowych. Dla posiadaczy standardowych pojazdów przejażdżka tymi drogami nie jest wskazania i może skończyć się urwaniem koła. Okazuje się, że „poważna inwestycja”, która obejmowałaby wykonanie asfaltowej nawierzchni na odcinku około 300 metrów, to zbyt wielkie obciążenie dla budżetu miasta. I tak już od kilkunastu lat… 01.03.2011 13:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama