Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 20:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Gospodarka

Reklama
LINIE AUTOBUSOWE Z DOFINANSOWANIEM
LINIE AUTOBUSOWE Z DOFINANSOWANIEM
(powiat myszkowski) Tydzień temu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Myszkowie, podczas której radni podjęli dwie uchwały. Obie związane są z uzyskanym przez powiat dofinansowaniem kilku linii autobusowych. Radny Rafał Kępski wnioskował, by kolejne sesje nie odbywały się już zdalnie, a Dariusz Lasecki nawiązał do kwestii łączenia przez przewodniczącego Wojciecha Pichetę mandatu radnego ze stanowiskiem Naczelnego Lekarza Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Zaproponował, by przed kolejną sesją sprawą zajęła się komisja rewizyjna. 17.06.2021 19:00
Reklama
Reklama
SEGREGACJA TO (NIE)TRUDNA SPRAWA
SEGREGACJA TO (NIE)TRUDNA SPRAWA
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy 68% Polaków deklaruje, że dokonuje segregacji w swoich domach. Jednak prawidłowe segregowanie odpadów ciągle przysparza Polakom problemów, a znacząca część z nas segreguje tylko część frakcji. Jako sposób na zmianę sytuacji blisko 70 17.06.2021 13:46
Reklama
Reklama
Reklama
UNIJNA DOTACJA NA INWESTYCJE WE WŁODOWICACH
UNIJNA DOTACJA NA INWESTYCJE WE WŁODOWICACH
(Włodowice) Gmina Włodowice, jako jeden z siedmiu samorządów subregionu centralnego województwa śląskiego, otrzymał dofinansowanie na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. Gmina ma otrzymać łącznie prawie 1,4 mln złotych. Będą to dotacje unijne przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę wodociągu w Hucisku i budowę kanalizacji sanitarnej w Rudnikach. 10.06.2021 12:59
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Od 1 czerwca zmiany w przepisach ruchu drogowego – co powinien wiedzieć każdy pieszy i kierowca
Od 1 czerwca zmiany w przepisach ruchu drogowego – co powinien wiedzieć każdy pieszy i kierowca
Drodzy kierowcy i piesi z dniem 1 czerwca 2021r., w życie wchodzi nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, która dla Was przynosi spore zmiany i ma – przynajmniej w teorii – zwiększyć ochronę pieszych. Nowelizacja obejmuje nie tylko kwestię pierwszeństwa pieszych m.in. konieczność przepuszczania ich gdy wchodzą na przejście ale również prędkość samochodów w terenie zabudowanym po zmroku czy chociażby odległości pomiędzy pojazdami na drogach ekspresowych i autostradach. 29.05.2021 11:00
Reklama
Reklama
Konarski poddał się w sprawie schroniska. PUK podpisał umowę
Konarski poddał się w sprawie schroniska. PUK podpisał umowę
(Zawiercie) 27 listopada 2020 nowy prezes PUK Zawiercie Jacek Latko podpisał nową umowę dzierżawy terenu, na którym funkcjonuje Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu prowadzone przez Rafała Żmudę oraz Fundację „Do serca przytul psa”. Od kilku miesięcy trwał cyrk z ciągłym niepodpisywaniem umowy, co zagrażało dalszemu funkcjonowaniu schroniska. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, choć na profilu społecznościowym deklarował wsparcie, był #muremzaschroniskiem, to nawet na zdjęciu wyglądał raczej jak ze sceny „poszukiwany żywy lub martwy”. Nie był to ten uśmiechnięty na każdy temat chłopiec z plakatu wyborczego, gdy obiecywał wszystkim wszystko. Wydawało się, że lobby śmieciowe jest silniejsze i do podpisania umowy nie dojdzie, co groziło prezydentowi zwołaniem referendum nad jego odwołaniem. Oliwy do ognia dolała sprawa instalacji do produkcji paliwa RDF, której przeciwnicy twierdzą, że prezydent Konarski obiecywał jawność wszystkich umów, szerokie konsultacje społeczne. A w tak ważnym temacie jak instalacja przerobu odpadów, którą w 2021 roku ma wybudować firma Fortum, negocjacje z firmą przemilczano. 27.05.2021 15:13    1
Reklama
Reklama
Reklama
AGENCJA ROZWOJU ZAWIERCIA BĘDZIE W CENTRUM MIASTA
AGENCJA ROZWOJU ZAWIERCIA BĘDZIE W CENTRUM MIASTA
(Zawiercie) Rada Miejska w Zawierciu 10 głosami „za” przy 8 głosach „przeciw” wyraziła zgodę na przeniesienie siedziby Agencji Rozwoju Zawiercia do centrum miasta. Nowym miejscem dla ARZ będzie Willa Erbego przy ul. Leśnej. Choć uchwała była rozpatrywana na sesji już po raz kolejny, nie obyło się bez długiej dyskusji. Radni – podzieleni w tej sprawie – rozmawiali o przeznaczeniu Willi Erbego przez blisko dwie godziny. 21.05.2021 16:22
Reklama
POCIĄGIEM DO PYRZOWIC W 2023 ROKU
POCIĄGIEM DO PYRZOWIC W 2023 ROKU
Linia kolejowa na odcinku Zawiercie – Tarnowskie Góry, która połączy okoliczne miejscowości z Międzynarodowym Portem Lotniczym w Katowicach przejdzie rewitalizację. 9 września 2020 wyłoniono najkorzystniejszą ofertę z przetargu na opracowanie projektów wykonawczych i wykonanie robót budowlanych. Inwestycję wykona konsorcjum: Track Tec Construction, INFRAKOL oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego i Kolejowego. To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców wielu okolicznych miast i miasteczek. 17.05.2021 17:10
Reklama
NOWOŚĆ MLEKOVITY PRODUKOWANA W PILICKIM ZAKŁADZIE
NOWOŚĆ MLEKOVITY PRODUKOWANA W PILICKIM ZAKŁADZIE
(Pilica) Batoniki twarogowe to nowość marki Mlekovita, których produkcja prowadzona będzie w zakładzie produkcyjnym w Pilicy. Uruchomienie linii technologicznej do produkcji nowych produktów kosztowało 4 miliony złotych. Mają to być słodkie i zdrowe przekąski. Jak przekazuje prezes Mlekovity Dariusz Sapiński, inwestycje są konieczne do rozwoju firmy. 17.05.2021 17:08
Reklama
Reklama
WICEPREMIER GOWIN W ZAWIERCIU O MIESZKANIACH: MAJĄ BYĆ TAŃSZE, ŁATWIEJ DOSTĘPNE
WICEPREMIER GOWIN W ZAWIERCIU O MIESZKANIACH: MAJĄ BYĆ TAŃSZE, ŁATWIEJ DOSTĘPNE
(Zawiercie) 7 maja w Zawierciu gościł Wicepremier i Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin z okazji podpisania umowy spółki SIM SMS. Co kryje się za tą nazwą? SIM SMS to spółka tworzona przez samorządy i rządowy Krajowy Zasób Nieruchomości, która ma budować tańsze, lokatorskie mieszkania. O ile tańsze od rynkowych? -spytaliśmy podczas konferencji prasowej w Zawierciu. Do premiera Gowina KZ skierował pytanie, jak tak skomplikowane przedsięwzięcie, w którym uczestniczyć ma wiele podmiotów (kilka gmin i państwowe instytucje) kontrolować w kraju, który dość powszechnie nie jest uważany za kraj praworządny, kraj w którym niezależność traci sądownictwo, a prokuratura jest upolityczniona. Odpowiedź premiera była wymijająca, ale zgodził się z nami, że są opinie, że Polska nie jest krajem praworządnym. 14.05.2021 11:24    4
Reklama
Reklama
RATUNEK PRZED PODWYŻKĄ OPŁAT ZA ŚMIECI
RATUNEK PRZED PODWYŻKĄ OPŁAT ZA ŚMIECI
(Ogrodzieniec) Przed kilkoma dniami odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu. Radni wyrazili zgodę na dokonanie kilku zmian w budżecie. Jako najważniejsze wskazywano zabezpieczenie 300 tysięcy złotych na zakup śmieciarek przez gminną spółkę komunalną oraz zwiększenie środków przeznaczonych na dotacje dla mieszkańców, chcących wymienić piec. Jak wyjaśniała burmistrz Pilarczyk, z unieważnionego przetargu na odbiór odpadów wynikało, że stawka mogłaby już sięgnąć 30 zł od osoby. Doposażenie gminnej spółki w śmieciarki ma uchronić przed podwyżką opłat. 13.05.2021 13:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama