Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 20:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Gospodarka

Reklama
PROBOSZCZ HANDLUJE WÓDKĄ! LEGALNIE! Ale BISKUP CHYBA O TYM NIE WIE
PROBOSZCZ HANDLUJE WÓDKĄ! LEGALNIE! Ale BISKUP CHYBA O TYM NIE WIE
Anonimowa osoba powiadomiła naszą redakcję, że proboszcz z Herb prowadzi sklep z alkoholem w Myszkowie. Jest tam sklep z alkoholem, przez lata pod nazwą Promil, ale od jakiegoś czasu nowy szyld „Strefa Promili”. Sklep spod tą samą nazwą znajdziemy też w Zawierciu na Żabkach, ale tam kto inny jest właścicielem. Wspominamy o tym dlatego, że zaradny gospodarczo ksiądz z Herb, diecezja Gliwicka pojawia się w tej historii jeszcze również w Zawierciu i Ogrodzieńcu. 24.09.2021 06:09    2
Reklama
Reklama
Konsumpcja warzyw i owoców w październiku 2020 roku
Konsumpcja warzyw i owoców w październiku 2020 roku
Dietetycy zalecają obecnie, aby warzywa i owoce stanowiły co najmniej połowę, tego co jemy. Jedynie 15% Polaków spełniło ten warunek w październiku, o 3 pkt. proc. mniej niż we wrześniu. Odnotowano też spadek wartości wskaźnika „Wczoraj na talerzu” obrazującego jakość naszej diety. Większość Polaków (61%) je bardzo mało owoców i warzyw – najwyżej kilka rodzajów, jeśli więcej rodzajów to rzadko. W październiku aż 13% odżywiało się bardzo źle, czyli warzyw i owoców jadło mało lub wcale. W ramach realizowanych przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw „Narodowych badań konsumpcji warzyw i owoców” poznaliśmy najpopularniejsze gatunki października. 16.09.2021 12:08    1
Reklama
Reklama
Reklama
Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF
Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF
Od 15 października 2020 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020. 16.09.2021 12:06
Reklama
O alternatywach dla papierosa
O alternatywach dla papierosa
Wielka Brytania jest jednym z krajów uznających oficjalnie e-papierosy za mniej szkodliwe od papierosów tradycyjnych. W ramach próby, która ma się rozpocząć już niebawem, tej jesieni, palący pacjenci bez względu na to, z jakiego powodu trafili na SOR, otrzymają urządzenie oraz mający wystarczyć na tydzień zapas płynu do e-papierosów. 08.09.2021 09:41    1
Reklama
Reklama
STAROSTWO ODEBRAŁO PLANY URZĄDZENIA LASU W KOLEJNYCH GMINACH POWIATU
STAROSTWO ODEBRAŁO PLANY URZĄDZENIA LASU W KOLEJNYCH GMINACH POWIATU
(Zawiercie) Pod koniec lipca przedstawiciele Powiatu Zawierciańskiego odebrali opracowania uproszczonych planów urządzenia lasu dla terenów w gminach Irządze, Kroczyce, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica i Zawiercie. Sporządzenie dokumentacji kosztowało ponad 300 tysięcy złotych. 06.09.2021 15:15
Reklama
Reklama
Reklama
Korzystniejsze przeliczenie obniżonych zasiłków wynikające ze zmniejszenia wymiaru czasu pracy
Korzystniejsze przeliczenie obniżonych zasiłków wynikające ze zmniejszenia wymiaru czasu pracy
Zmieniły się zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłków w razie choroby i macierzyństwa, gdy pracodawca zmienił wymiar czasu pracy lub wprowadził mniej korzystne warunki zatrudnienia na podstawie ustawy o COVID-19. Przeliczenie obniżonych zasiłków następuje na wniosek ubezpieczonego. Taki dokument należy złożyć do zakładu pracy lub do ZUS. 04.09.2021 15:47
Reklama
JAK JEST DESZCZ.. TO SIĘ LEJE
JAK JEST DESZCZ.. TO SIĘ LEJE
(Myszków) Zaskakuje i oburza beztroska władz powiatowych, które od czasu zerwania 14 lipca przez wiaterek dachu na ZS 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego nie zrobiły nic, żeby zabezpieczyć budynek przed zniszczeniem. Może liczono, że nie tylko lato ale i jesień będzie już sucha. Może z głupoty? Ignorancji? Może stanąć do zdjęcia na dożynkach powiatowych było ważniejsze od troski o szkołę, mienie powiatu przecież? W każdym razie leje, a jak leje to cieknie. Bo dachu nie zabezpieczono od czasu zdarzenia. Dzień przez szkolnym dzwonkiem odwiedziliśmy ZS 1 w Myszkowie. Cały pion wyłączony z użytkowania, po ścianach i z sufitów leje się woda. A praca sprzątaczek, wszak o szkołę chodzi, więc edukacyjne nazwiemy ją syzyfową. 31.08.2021 11:14    1
Reklama
Elektroodpady– dlaczego recykling elektrośmieci jest tak ważny?
Elektroodpady– dlaczego recykling elektrośmieci jest tak ważny?
Jak wynika z szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych, każdego roku jako ludzkość wytwarzamy średnio 50 mln ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektroodpady zawierają wiele cennych surowców, które z powodzeniem można poddać recyklingowi. Jak wynika z obliczeń ich wartość może wynosić ponad 48 miliardów euro, co stanowi ponad 11-krotność planowanych dochodów Warszawy na cały 2020 rok. 28.08.2021 19:32
Reklama
Reklama
ZAWIERCIANIE BĘDĄ PŁACIĆ WIĘCEJ ZA ODPADY. Nawet 36zł!
ZAWIERCIANIE BĘDĄ PŁACIĆ WIĘCEJ ZA ODPADY. Nawet 36zł!
(Zawiercie) Jak poinformował przed kilkoma dniami Urząd Miejski w Zawierciu, pewne jest to, że mieszkańcy miasta będą płacili więcej za śmieci. Po kolejnym przetargu i wyliczeniu kosztów magistrat proponuje, by stawka od osoby wynosiła 36 zł za odpady segregowane. Obecnie zawiercianie płacą 19,50 zł, a więc zgodnie z propozycją gminy stawka mogłaby wzrosnąć o ponad 84%. Obecnie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie, a o zmianie opłat za odbiór odpadów ostatecznie zdecydują radni. 16.08.2021 08:00    1    3
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Co warto wiedzieć o alternatywach dla papierosa
Co warto wiedzieć o alternatywach dla papierosa
Z roku na rok przybywa osób, które chciałyby się uwolnić od szkodliwego wpływu dymu tytoniowego. To sprzyja poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań oraz badaniom nad ich skutecznością. 14.08.2021 12:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama