Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 01:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
Honda WN7 jeszcze w tym roku. To będzie pierwszy elektryczny motocykl Honda!
Honda WN7 jeszcze w tym roku. To będzie pierwszy elektryczny motocykl Honda!
Honda potwierdza nazwę, termin rozpoczęcia produkcji i najważniejsze elementy specyfikacji modelu Honda WN7 – swojego pierwszego motocykla elektrycznego. Motocykle elektryczne zaczynają się rozpychać w klasie enduro, Z dużych, poważnych producentów motocykli prawdziwy elektryczny motocykl szosowy od kilku lat posiada w swojej ofercie Harley-Dawidson, to model LiveWire™, pierwszy elektryczny motocykl w historii Harley-Davidson. To grona producentów dużych motocykli z napędem elektrycznym dołącza HONDA! 17.09.2025 16:16
Reklama
Reklama
Wolfram i molibden pod Myszkowem. Na samo badanie złoża firma wyda kilkadziesiąt milionów
Wolfram i molibden pod Myszkowem. Na samo badanie złoża firma wyda kilkadziesiąt milionów
Rozmawiamy z Kasjanem Wyligałą, prezesem spółki celowej Permia 1 sp. z o.o. powołanej do realizacji projektu wykonania badań złóż wolframu i molibdenu w Myszkowie, która ogłosiła, że jest zainteresowana wykonaniem badań złóż wolframu i molibdenu. O tych złożach ocenianych jako bardzo bogate, było głośno w roku 2009 gdy australijska firma Strzelecki Metals Limited ogłosiła, po wykonanych odwiertach, że chce w kilka lat wybudować kopalnię. Temat ucichł, a firma z Australii nawet nie złożyła raportu końcowego z wykonanych badań. Historia snu o kopalni w Myszkowie, ogromnym bogactwie dla regionu, żyła jeszcze wcześniej w latach 90 XX wieku. I choć wiadomo, że złoże pod Myszkowem, w kierunku Mrzygłodu jest bogate, to pytanie: czy będzie kopalnia w Myszkowie? – ciągle nie ma twierdzącej odpowiedzi. Temat złoża pod Myszkowem intensywnie wraca, w związku z zapowiedzią firmy Permia 1 sp. z o.o., która deklaruje, że ma umiejętności i kapitał konieczny do wykonania badań złoża Myszków. Prezes spółki z którym rozmawiamy, zapewnia, że firma w ciągu kilku tygodni złoży wniosek o koncesję badawczą. W 90% to polskie przedsięwzięcie, 10% to kapitał amerykański. 08.09.2025 14:01
Reklama
Reklama
Reklama
Los śledzia i szprota w Bałtyku w rękach unijnych ministrów
Los śledzia i szprota w Bałtyku w rękach unijnych ministrów
Śledzie i szproty to symbole naszego polskiego morza. Znikają w zastraszającym tempie. Zmiany klimatyczne, nadmierna eksploatacja, zanieczyszczenia sprawiają, że przyszłość ryb w Bałtyku staje pod znakiem zapytania. Organizacje pozarządowe wzywają ministrów do poparcia propozycji Komisji Europejskiej dotyczącą uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim w 2025 r. 03.09.2025 12:07
Reklama
RUSZYŁY BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIA KOLEI ŚLĄSKICH Z CZĘSTOCHOWY DO KRAKOWA
RUSZYŁY BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIA KOLEI ŚLĄSKICH Z CZĘSTOCHOWY DO KRAKOWA
Pociągi zatrzymują się w Poraju, Myszkowie oraz Zawierciu! Uruchomienie bezpośrednich połączeń z Częstochowy do Krakowa to największa nowość w jesiennym rozkładzie jazdy Kolei Śląskich. Razem z jesienną korektą w ofercie przewoźnika pojawią się Taryfa Krakowska Plus czy sieciowy bilet miesięczny na przewóz hulajnogi. 02.09.2025 19:00
Reklama
Reklama
Polska wyżej niż średnia światowa w ociepleniu klimatu
Polska wyżej niż średnia światowa w ociepleniu klimatu
Choć tegoroczne lato w naszym rejonie nie przyniosło rekordowych upałów, naukowcy alarmują: Polska ociepla się szybciej niż średnia światowa. Zmiany klimatyczne nie są już abstrakcją, a ich skutki zaczynami już odczuwać. 02.09.2025 15:06
Reklama
Reklama
Reklama
Chomik europejski - bohater naszych pól
Chomik europejski - bohater naszych pól
Spacerując po polach, łatwo dostrzec dużą norę i nie zawsze jest to nora kreta. Może to być jama właśnie chomika europejskiego, gatunku krytycznie zagrożonego wyginięciem. Chomiki występują głównie na południu i wschodzie Polski, ich obecność może być zauważalna także na naszych terenach. 02.09.2025 12:47
Reklama
CALOR O INWESTYCJACH W MYSZKOWSKĄ CIEPŁOWNIĘ: 	TO NASZ NAJNOWOCZEŚNIEJSZY ZAKŁAD
CALOR O INWESTYCJACH W MYSZKOWSKĄ CIEPŁOWNIĘ: TO NASZ NAJNOWOCZEŚNIEJSZY ZAKŁAD
Około pół Myszkowa ogrzewanie i ciepłą wodę ma doręczaną z ciepłowni firmy Calor przy ulicy Jana Pawła II. Do Caloru należy też sieć ciepłownicza ale bez ciepłociągów dawnej Papierni, przez ostatnie lata firma Schumacher, a obecnie hiszpańskie Saico. Tę instalację Calor dzierżawi od Saico, a to instalacja tak stara i zdewastowana, że straty ciepła na instalacji Saico wynoszą nawet 60%! Skąd się biorą ceny ciepła, ile Calor inwestuje w Myszkowie wyjaśniają nam Zygfryd Gralis Dyrektor ds. Inwestycji i Planowana oraz Izabela Chińska w Calor Specjalista ds. taryf i rozliczeń. 01.09.2025 12:46
Reklama
AUSTRALIJSKA FIRMA CHCE KOPALNI
AUSTRALIJSKA FIRMA CHCE KOPALNI
(Myszków) W 2012 roku, czyli już za trzy lata, koncern wydobywczy z Australii - Strzelecki Metals Limited - chce wybudować w Myszkowie kopalnię. Na przedsięwzięcie planuje wydać ponad 300 milionów euro. Jeżeli budowa kopalni dojdzie do skutku, będzie to jedna z największych zagranicznych inwestycji w Polsce. W ubiegły czwartek (16 lipca br.) z inicjatywy starosty Mariana Wróbla, odbyło się w Starostwie spotkanie z przedstawicielami australijskiego inwestora. Rozmawiano na temat prowadzonych prac badawczych, zamierzeniach firmy oraz planach powstania kopalni. 28.08.2025 13:00
Reklama
Reklama
Odświeżona paleta kolorów dla modeli Honda Forza 750 i X-ADV na rok 2026
Odświeżona paleta kolorów dla modeli Honda Forza 750 i X-ADV na rok 2026
Dwa najpopularniejsze europejskie modele Hondy, Forza 750 i X-ADV które wymykają się klasyfikacji: skuter to jeszcze czy już motocyk, otrzymują odświeżone wersje kolorystyczne na rok modelowy 2026 celem zwiększenia atrakcyjności tych luksusowych maszyn. X-ADV to jeden z przykładów oszałamiającego sukcesu jednośladów Hondy. W 2025 roku jest trzecim najlepiej sprzedającym się jednośladem tej marki w Europie. 18.08.2025 13:51
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
TAURON! NAPRAW SOBIE SYSTEM!
TAURON! NAPRAW SOBIE SYSTEM!
Państwowe firmy, lub przynajmniej kontrolowane przez Skarb Państwa mają taką cechę, że są genetycznie aroganckie i denerwujące. Tak jest np. z Tauronem, który -jak pokazuje nasz Czytelnik, właściciel firmy żąda zapłaty faktur, których… nie wysyła. Próba skontaktowania się z firmą jest możliwa (teoretycznie) przez formularz (tauron.pl/formularz) który nie działa. Za to Tauron grozi odcięciem energii, i pewnie nie są to czcze pogróżki. 16.07.2025 13:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama