Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Sport

Reklama
ZAGRALI DLA KAROLINY
ZAGRALI DLA KAROLINY
Piłka nożna (Zawiercie) W sobotę 21 grudnia ub. r. w hali OSiR-u przy ul. Blanowskiej w Zawierciu odbył się Charytatywny Turniej Futsalu „Gramy dla Karoli”. Celem turnieju była zbiórka pieniędzy dla Karoliny Bebel z Zawiercia, która została poszkodowana w wypadku samochodowym we wrześniu 2018 roku. 01.03.2020 11:20
Reklama
Reklama
KLUB PRZEPRASZA KIBICÓW NIEWPUSZCZONYCH NA MECZ
KLUB PRZEPRASZA KIBICÓW NIEWPUSZCZONYCH NA MECZ
(Zawiercie) Pan Andrzej Skóra jest wiernym kibicem siatkówki. Ma mecze Jurajskich Rycerzy ma wykupione 2 karnety na cały sezon. Każdy to koszt 300 zł. Bardzo ważny mecz, po serii porażek wreszcie wygrany z Jastrzębskim Węglem w niedzielę 16. lutego nie do końca wspomina dobrze. Po prostu nie mógł go obejrzeć na żywo. Mimo posiadanych karnetów jego wnuczka i koleżanka nie zostały wpuszczone na mecz „z powodu braku miejsc”. Początkowo klub wypierał się, że taka sytuacja mogła mieć miejsce, ostatecznie dziewczyny i pan Andrzej zostały przez przedstawiciela klubu przeproszeni. „Klub skontaktował się też z panem Andrzejem i zaproponował zaproszenie jego wnuczki oraz jej koleżanki na trening drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie, gdzie będą miały okazję spotkać się z siatkarzami oraz sztabem szkoleniowym. Jest to wyraz dobrej woli klubu i dbałości o każdego kibica, co jest i zawsze było dla nas priorytetem” -pisze po naszej interwencji Michał Kwietko-Będkowski klubowy Dyrektor działu komunikacji. 24.02.2020 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
JUBILEUSZOWY 40 BIEG V STAWÓW
JUBILEUSZOWY 40 BIEG V STAWÓW
(Myszków) W niedzielę 9 czerwca ponad 400 uczestników rywalizowało w 40 edycji „Biegu V Stawów”. Na trasie zlokalizowanej na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Dotyk Jury” w Myszkowie rywalizowali czynni zawodnicy, amatorzy, maratończycy, uczniowie, nauczyciele oraz zwolennicy spacerowania z kijkami. Nie zabrakło lekkoatletycznej reprezentacji z zaprzyjaźnionego z Myszkowem miasta Koprivnice w Czechach oraz z włoskiej Carbonery. 16.07.2019 08:20
Reklama
AWANS „LAST MINUTE”
AWANS „LAST MINUTE”
(Giebło, Sosnowiec) KS Giebło, który w zakończonych niedawno rozgrywkach sosnowieckiej B-klasy zajął trzecie miejsce, w przyszłym sezonie zagra jednak w A-klasie! Tak zdecydowały władze sosnowieckiego Podokręgu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Komunikat z taką informacją, datowany na 13 czerwca, ukazał się na jego stronie internetowej. 05.07.2018 12:20
Reklama
Reklama
KADROWA „REWOLUCJA” W ALURONIE
KADROWA „REWOLUCJA” W ALURONIE
​​​​​​​(Zawiercie) Znamy coraz więcej szczegółów na temat kadry Aluronu Virtu Warty Zawiercie na sezon 2018/2019. Na razie więcej jest informacji kogo w barwach Jurajskich Rycerzy na razie w PlusLidze nie zobaczymy, nazwiska nowych zawodników powinniśmy poznawać sukcesywnie. 30.05.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
BENIAMINEK ZAKOŃCZYŁ SEZON NA 9 MIEJSCU!
BENIAMINEK ZAKOŃCZYŁ SEZON NA 9 MIEJSCU!
(Zawiercie, Radom) Pojedynek o dziewiąte miejsce w tabeli PlusLigi w sezonie 2017/2018, pomiędzy Jurajskimi Rycerzami i Czarnymi Radom miał dodatkowy „smaczek”.  W sezonie zasadniczym Żółto-Zieloni przegrali z Cerradem dwukrotnie. 2:3 u siebie i 0:3 na wyjeździe. Mieli zatem swym rywalom coś do udowodnienia. I zrobili to, przesuwając się na finiszu rozgrywek o jedno miejsce w górę tabeli. Beniaminek PlusLigi z Zawiercia swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej zakończył na 9 miejscu! 02.05.2018 12:20
Reklama
SIATKARZE Z ALURONU ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW
SIATKARZE Z ALURONU ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW
(Zawiercie) Zawodnicy z Aluronu Virtu Warty Zawiercie znaleźli czas na odwiedzenie najmłodszych kibiców. Przywitali wiosnę z maluchami z Przedszkola nr 6. Sportowcy przeprowadzili wśród dzieci konkurs z nagrodami oraz przeczytali przedszkolakom historię Pana Kuleczki. Wyjątkowi goście sprawili wiele radości wychowankom „szóstki”. Wiosna, rozpoczęta tak radośnie, z pewnością będzie udana dla wszystkich maluchów. 04.04.2018 12:20
Reklama
TYTUŁ WYWALCZYŁ… REPREZENTANT SPORTÓW WALKI
TYTUŁ WYWALCZYŁ… REPREZENTANT SPORTÓW WALKI
(Myszków, Podlesice) We wtorek 13 marca, w gościnnym hotelu „Ostaniec” w Podlesicach, rozstrzygnięty został plebiscyt, którego zadaniem było wyłonienie najpopularniejszych – zdaniem kibiców – sportowców z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Nasze redakcje zorganizowały go już po raz piętnasty. Zwycięzcą głosowania został Łukasz Szecówka, przedstawiciel sportów walki. Tuż za nim uplasował się najstarszy z tegorocznych nominowanych, 67-letni maratończyk Zenon Cupiał. Podium uzupełniła najmłodsza z grona wybranych do Plebiscytu, 11-letnia utalentowana kolarka Milena Tokarska z Łaz. 24.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
SZCZEKOCINY VOLLEY CUP 2018 JUŻ 4 MARCA!
SZCZEKOCINY VOLLEY CUP 2018 JUŻ 4 MARCA!
(Szczekociny) W niedzielę 4 marca w hali sportowej przy ul. Spacerowej 12 odbędzie się 2. Ogólnopolski Turniej Siatkówki Mężczyzn Szczekociny Volley Cup 2018. W rozgrywkach zmierzą się drużyny z całej Polski – m.in. Mazovsze Warszawa, Orły Jastrzębie Zdrój, Szkoła Orląt Dęblin, AZS Koźmiński Warszawa, MKS Żelazni Opoczno i UKS Lider Szczekociny. 23.02.2018 13:57
Reklama
Reklama
BENIAMINEK NIE DAŁ SZANS WICEMISTRZOWI POLSKI!
BENIAMINEK NIE DAŁ SZANS WICEMISTRZOWI POLSKI!
(Zawiercie) Po meczu z ZAKSĄ siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie czuli spory niedosyt. Mieli świadomość, że w tamtym spotkaniu była realna szansa by przerwać zwycięską passę Mistrzów Polski. Przegrana w Kędzierzynie Koźlu paradoksalnie dodała jednak podopiecznym Emanuele Zaniniego… wiary w siebie. Tę, „gołym okiem” widać było podczas starcia z aktualnym  wicemistrzem kraju, Skrą Bełchatów. Mariusz Wlazły i jego koledzy nie byli w stanie zagrozić zawiercianom, którzy bezapelacyjnie, po doskonałym widowisku wygrali 3:0. „Wynik poszedł w świat”, budząc niemałą sensację. 25.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama