Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:40
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Sport

Reklama
KOGA I SMITH W MECZU GWIAZD
KOGA I SMITH W MECZU GWIAZD
(Zawiercie) Dwaj siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie wystąpią dziś , tj. w piątek 15 grudnia w Tauron Arenie Kraków, w meczu gwiazd PlusLigi „Północ – Południe”. O składach drużyn decydowali w głosowaniu internauci. W składzie „Południa” wystąpi libero Aluronu Taichiro Koga i środkowy David Smith. 24.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
MKS MYSZKÓW ŚWIĘTOWAŁ SWOJE 70-LECIE
MKS MYSZKÓW ŚWIĘTOWAŁ SWOJE 70-LECIE
(Myszków) Jesienią 1946 roku kilkunastu młodych ludzi, zapaleńców sportu spotkało się i postanowiło założyć klub sportowy. Rozpoczęto prace, opracowano statut, skompletowano dokumenty potrzebne do rejestracji klubu. 17 stycznia 1947 roku przesłane dokumenty wpłynęły do Starostwa Powiatowego w Zawierciu i został zarejestrowany Związkowy Papierniczy Klub Sportowy „Świerk” , przy fabryce papieru w Myszkowie. W taki oto sposób, 70 lat temu, rozpoczęła się historia MKS-u Myszków, który swój piękny, okrągły jubileusz świętował w piątek 8 grudnia w Miejskim Domu Kultury. 18.12.2017 14:27
Reklama
Reklama
Reklama
MIASTO REZYGNUJE Z TOUR DE POLOGNE
MIASTO REZYGNUJE Z TOUR DE POLOGNE
(Zawiercie) Prezydent Witold Grim wydał komunikat, w którym informuje mieszkańców miasta, że w przyszłym roku Zawiercie nie będzie już współorganizowało Tour de Pologne. Pieniądze, które byłyby w 2018 roku przekazane na kolarski wyścig mają zostać wykorzystane na wsparcie zawierciańskiego sportu. Na taką decyzję prezydenta wpływ miały mieć opinie lokalnych klubów sportowych. Zawiercianie wielokrotnie krytykowali organizację TdP w Zawierciu, a przede wszystkim środki z budżetu miasta jakie każdego roku były przeznaczane na ten cel. 23.11.2017 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
NAJDŁUŻSZY ETAP TOUR de POLOGNE WYSTARTOWAŁ Z ZAWIERCIA
NAJDŁUŻSZY ETAP TOUR de POLOGNE WYSTARTOWAŁ Z ZAWIERCIA
(Zawiercie) Już po raz trzeci z rzędu ruszali z Zawiercia kolarze uczestniczący w Tour de Pologne. Czwarty etap najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce wiódł w tym roku z Zawiercia do Zabrza i był najdłuższy w jego tegorocznej edycji. Zawodnicy, w potwornym upale, mieli do pokonania aż 238 kilometrów. Na mecie długiego, ale „płaskiego” odcinka „najwięcej do powiedzenia” mieli sprinterzy. Wygrał Caleb Ewan z teamu Orica – Scott, finiszując tuż przed Dannym van Poppelem z Team Sky i Peterem Saganem z grupy Bora – Hansgrohe. Mistrz świata zachował żółtą koszulkę lidera. 13.08.2017 12:20
Reklama
Reklama
TRANSFEROWY HIT W ZAWIERCIU! WELCOME HOME DAVID!
TRANSFEROWY HIT W ZAWIERCIU! WELCOME HOME DAVID!
(Zawiercie) Zgodnie z tym co niedawno na konferencji prasowej zapowiadał Prezes Aluron Virtu Warty Zawiercie Kryspin Baran, „nasz” beniaminek PlusLigi nie chce być w polskiej siatkarskiej elicie „chłopcem do bicia”.  - Nie ma nic gorszego jak zapłonąć sukcesem jak pochodnia i po sezonie, dwóch zniknąć – podkreślał prezes  w czasie spotkania, na którym prezentowano sztab szkoleniowy drużyny z Zawiercia. Kryspin Baran zapowiadał wytężoną pracę, której efektem ma być stabilny budżet klubu, gwarantujący ekipie Aluronu Virtu dłuższą przygodę z PlusLigą. Mają w tym pomóc także transfery nowych zawodników. Ostatni to prawdziwy hit. Kontrakt z ekipą z Zawiercia podpisał kilka dni temu Amerykanin David Smith. 13.07.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
LIGO OKRĘGOWA, WITAJ W SZCZEKOCINACH!
LIGO OKRĘGOWA, WITAJ W SZCZEKOCINACH!
(powiat myszkowski) Piłkarze zespołów występujących w II grupie częstochowskiej A klasy w sobotę 24 czerwca wybiegli po raz ostatni w tym sezonie na boiska. 05.07.2017 12:20
Reklama
Ogólnopolski Turniej Szóstek Piłkarskich
Ogólnopolski Turniej Szóstek Piłkarskich
Trwa nabór drużyn do XXVII JURAJSKIEGO TURNIEJU SZÓSTEK PIŁKARSKICH. Szczegóły na plakacie. 01.06.2017 15:21
Reklama
WIOSENNE WYJAZDY TO NIE JEST ICH SPECJALNOŚĆ
WIOSENNE WYJAZDY TO NIE JEST ICH SPECJALNOŚĆ
​​​​​​​(Zawiercie) Warta Zawiercie ostatnie spotkania zagrała ze zmiennym szczęściem. W środę 10 maja na własnym boisku podopieczni Roberta Majchrzaka pokonali rezerwy Rakowa Częstochowa 1:0, trzy dni później w takim samym rozmiarze ulegli w Radzionkowie tamtejszemu Ruchowi. To spotkanie potwierdziło, że Warta nie potrafi wiosną grać skutecznie na boiskach rywali. W siedmiu meczach wyjazdowych piłkarze z Zawiercia wywalczyła tylko jeden punkt, w meczu z Polonią Poraj na początku kwietnia. 26.05.2017 12:20
Reklama
Reklama
ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE AWANSOWAŁ DO PLUSLIGI!
ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE AWANSOWAŁ DO PLUSLIGI!
(Zawiercie) Wystarczyły cztery mecze barażowe (z pięciu zaplanowanych), aby Aluron Virtu Warta Zawiercie cieszył się z historycznego awansu do najwyższej klasy rozgrywek piłki siatkowej, czyli PlusLigi. Rywalizacja do trzech zwycięstw zakończyła się wynikiem 3:1. Zawiercianie pokonali Częstochowę na własnym parkiecie w obu meczach (6 i 7 maja). Zawodnicy Warty Zawiercie niesieni głośnym dopingiem ok. tysiąca kibiców, pierwszego dnia zwyciężyli 3:1, a drugiego znokautowali „Akademików” 3:0. - To dziejowy, epokowy sukces. Zapamiętajcie tę datę i godzinę 7 maja 2017 roku godzina 19.00 – mówił Witold Grim, prezydent Zawiercia, wręczając puchar drużynie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Kibiców ogarnęła euforia! 19.05.2017 12:20
Reklama
Reklama
Aluron Virtu walczy o PlusLigę
Aluron Virtu walczy o PlusLigę
(Zawiercie, Częstochowa) 3:0 Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonał AZS Częstochowa w pierwszym meczu barażowym o awans do PlusLigi, który odbył się w środę 26 kwietnia. Zawiercianie, choć grali w częstochowskiej hali, mogli się czuć jak u siebie. Doping ok. 200 kibiców z Zawiercia poniósł drużynę do zwycięstwa. Kończąc ten numer gazety trzymaliśmy kciuki za Aluron Virtu, który grał drugi mecz barażowy na hali przy Żużlowej. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. 28.04.2017 11:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama