Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Sport

Reklama
TRASA ROWEROWA  ZA PRAWIE 9 MILONÓW  POŁĄCZY ŻARKI I OLSZTYN
TRASA ROWEROWA ZA PRAWIE 9 MILONÓW POŁĄCZY ŻARKI I OLSZTYN
(Żarki) Żarki i Olsztyn połączone zostaną trasą rowerową. Inwestycja kosztować będzie prawie 9 milionów złotych. Na trasie liczącej 10,4 kilometra powstaną trzy miejsca obsługi rowerzystów. Przetarg na tę inwestycję prowadzić będzie gmina Olsztyn, która jest liderem projektu. 23.04.2020 13:17    1
Reklama
Reklama
Czarne Diamenty bez wsparcia budżetu miasta
Czarne Diamenty bez wsparcia budżetu miasta
(Myszków) Na 12-14 czerwca LKS „Myszków” planował organizację największej bokserskiej imprezy w regionie, organizowanej od 44 lat, w Myszkowie z przerwami od kilkunastu. Ale klub nie dostał od Miasta Myszkowa dotacji na organizację „Czarnych Diamentów” Krzysztof Szot, który od 25 lutego jest Prezesem LKS Boks Myszków nie załamuje rąk i liczy, że jak w rok temu, gdy Urząd Miasta Myszkowa też odmówił udzielenia dotacji na imprezę bokserską, „Czarne Diamenty” odbędą się przy wsparciu innych samorządów, w tym Powiatu Myszkowskiego. Termin wcześniej zaplanowany na połowę czerwca najprawdopodobniej, jak większość imprez sportowych zostanie przełożony. 23.04.2020 13:14
Reklama
Reklama
Reklama
Karate kyokushin: DZIECI RYWALIZOWAŁY  W KARATE KYOKUSHIN
Karate kyokushin: DZIECI RYWALIZOWAŁY W KARATE KYOKUSHIN
(Zawiercie) W sobotę 15 lutego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu odbyły się zawody karate kyokushin dla dzieci. W zawodach rywalizowały dzieci w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii do 10 lat wygrał Wiktor Zamora, w kategorii od 10 do 13 lat wygrała Natalia Dusza, a wśród najstarszych dzieli najlepszą okazała się Róża Stolarczyk. 14.04.2020 15:39    1
Reklama
UPRZEJMIE DONOSZĘ…
UPRZEJMIE DONOSZĘ…
(Zawiercie) Do Prezydenta Zawiercia, Prokuratury Okręgowej w Katowicach oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu dotarły niepokojące anonimy. Ich autor zarzuca kilku pracownikom OSiR-u, że naprawiają i tankują swoje prywatne auta na koszt Ośrodka. Ponadto anonim stwierdza, że wskazywane osoby wynoszą rzeczy zakupione do Hotelu OSiR, a w swoich miejscach zamieszkania wymieniły okna na koszt OSiR-u. Te poważne i zarazem krzywdzące oskarżenia trafiły również do naszej redakcji. Anonim, który twierdzi, że jest pracownikiem OSiR-u, opisywaną przez siebie sytuację określa jako „działalność zorganizowanej grupy przestępczej”. Jak wyjaśnia rzeczniczka Urzędu Miejskiego, sprawą tą zajmowali się zawierciańscy urzędnicy. Na zlecenie prokuratury czynności wyjaśniające przeprowadzili też funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Anonimowe zarzuty nie potwierdziły się. - Wszystkie informacje o nieprawidłowościach w rozliczaniu wydatków przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu są nieprawdziwe. To zwykłe pomówienia – informuje rzeczniczka prasowa UM Zawiercie. 03.04.2020 16:24    6
Reklama
Reklama
STRAŻACKA RYWALIZACJA PRZY STOLE
STRAŻACKA RYWALIZACJA PRZY STOLE
(Bzów) W pierwszą sobotę lutego odbył się Turniej Strażaków z Gminy Zawiercie w tenisie stołowym. W turnieju zorganizowanym w OSP Bzów udział wzięli strażacy PSP i OSP z gminy Zawiercie. W kategorii dziewcząt wygrała Katarzyna Witczyk z OSP Marciszów, w kategorii chłopców do 16 lat wygrał Jan Cisowski z OSP Skarżyce, a w kategorii Open triumfował Tomasz Żal z OSP Bzów. 02.04.2020 16:50
Reklama
Reklama
Reklama
ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE  Z WIZYTĄ W SP NR 1 W PILICY
ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE Z WIZYTĄ W SP NR 1 W PILICY
(Pilica) Na początku tego roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy spotkali się ze swoimi siatkarskimi idolami. W hali sportowej tamtejszej szkoły, w której odbyło się spotkanie uczniowie wysłuchali historii sportowej kariery Mateusza Malinowskiego oraz wzięli udział w treningu przeprowadzonym przez trenera przygotowania fizycznego Jakuba Gniado. 31.03.2020 16:53
Reklama
Ruszyła Jurajska Liga Badmintona
Ruszyła Jurajska Liga Badmintona
Liga Badminton (Pilica) W środę 12 lutego odbył się I turniej tegorocznych rozgrywek Jurajskiej Ligi Badmintona pod patronatem Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona. W zawodach udział wzięło 35 zawodników z 5 szkół z powiatu zawierciańskiego. A reprezentanci szkół z powiatu zawierciańskiego wywalczyli zwycięstwo w trzech kategoriach. W środę 12 lutego odbył się I turniej tegorocznych rozgrywek Jurajskiej Ligi Badmintona. Rozgrywki odbywały się w 4 kategoriach wiekowych. Reprezentanci szkół z powiatu zawierciańskiego wywalczyli zwycięstwo w trzech kategoriach.  26.03.2020 00:00
Reklama
MKS MYSZKÓW WYGRYWA I SIĘ ZBROI
MKS MYSZKÓW WYGRYWA I SIĘ ZBROI
Piłka nożna (Myszków) W sobotę 7 marca piłkarze MKS-u Myszków rozegrali sparingowy mecz z IV ligowym RKS-em Grodziec, który w tabeli zajmuje przedostatnią pozycję. W ramach przygotowań do rundy rewanżowej ligi okręgowej MKS pokonał RKS 2:1.  W sobotę 7 marca lider ligi okręgowej zwyciężył w ostatnim zaplanowanym meczu kontrolnym. Po bardzo dobrym meczu MKS pokonał IV ligowy RKS Grodziec 2:1.  21.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
Drużyny z Kielc pokonane
Drużyny z Kielc pokonane
Piłka ręczna PGE Vive II Kielce - Viret CMC Zawiercie 26:30 (11:14) NLO SMS II Kielce - Viret CMC Zawiercie 28:30 (12:17) (Zawiercie) W ubiegłym tygodniu szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie rozpoczęli rywalizację w grupie mistrzowskiej II ligi piłkarzy ręcznych. W pierwszym meczu rozgrywanym w środę 4 marca wygrali na wyjeździe z PGE Vive II Kielce 30:26, a cztery dni później ponownie w meczu wyjazdowym ograli NLO SMS II Kielce 30:28. 19.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
PORAŻKA JURAJSKICH RYCERZY PO TIE-BREAKU
PORAŻKA JURAJSKICH RYCERZY PO TIE-BREAKU
Siatkówka, PlusLiga Aluron Virtu CMC Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:21, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15) (Zawiercie) W piątek 6 marca siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie podejmowali we własnej hali drużynę Asseco Resovia Rzeszów. Był to mecz dwudziestej trzeciej kolejki PlusLigi. Po zaciętym spotkaniu siatkarze Aluronu musieli uznać wyższość gości z Rzeszowa przegrywając u siebie 2:3. 19.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama