Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Sport

Reklama
PRÓBA POBICIA NOWEGO REKORDU GUINNESSA W MYSZKOWIE
PRÓBA POBICIA NOWEGO REKORDU GUINNESSA W MYSZKOWIE
Już jutro w sobotę w Myszkowie- Pohulance na kompleksie Dotyk Jury przy ul. Dobrej Janusz Chomontek będzie bił rekord Guinessa w żonglerce dowolnej piłką futbolową. Janusz Chomontek to legenda żonglerki – człowiek, który w księdze rekordów Guinnessa znalazł się aż 19 razy. W żonglerce dowolnej – podbijaniu piłki nożnej dowolną częścią ciała z wyłączeniem rąk – pobił wiele niewiarygodnych rekordów. 25.09.2020 13:12
Reklama
Reklama
KORONAWIRUS a SPORT
KORONAWIRUS a SPORT
Kolejne dni przynoszą coraz to nowsze rekordy zakażonych koronawirusem. Do treningów powrócili sportowcy, więc ich dosięgła pandemia. Zresztą, jako iż obecnie cały kraj jest „odmrożony”, ryzyko zarażenia w przypadku każdego człowieka - jest rzecz jasna wszechobecne. Organizmy zawodowych sportowców są silniejsze niż „zwykłych zjadaczy chleba”, a i opieka nad nimi stoi na lepszy poziomie, wzrost liczby zakażonych pośród „atletów”, powinien stanowić asumpt do rozważniejszego przestrzegania obostrzeń. 15.09.2020 18:00
Reklama
Reklama
Reklama
Aktywność dodaje mi energii. Z Martą Dębowiec rozmawia Katarzyna Stefańska
Aktywność dodaje mi energii. Z Martą Dębowiec rozmawia Katarzyna Stefańska
W Czekance na skraju Siewierza w kierunku Myszkowa powstaje niezwykłe miejsce dla miłośników koni. Marta Dębowiec z którą rozmawiamy jest nie tylko trenerką jeździectwa, ale też instruktorką szkolącą innych trenerów, zajmujących się nauką jazdy konnej. W wywiadzie, którego nam udzieliła, odkrywa jednak przed Czytelnikami wiele innych swoich pasji i zainteresowań. 16.08.2020 13:40
Reklama
OSA NA LATO BARDZO SIĘ PRZYDA
OSA NA LATO BARDZO SIĘ PRZYDA
(Mokrus, gm. Ogrodzieniec) Podczas tegorocznych wakacji dzieci oraz dorośli mieszkańcy Mokrusa będą mieli świetne miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Pod koniec czerwca dokonano uroczystego otwarcia Otwartej Strefy Aktywności. Znajduje się tam plac zabaw oraz plenerowa siłownia. Plac zabaw zostanie dodatkowo doposażony - tak zdecydowali mieszkańcy podczas zebrania wiejskiego. Środki z funduszu sołeckiego postanowiono przeznaczyć na ten cel, zamiast na - jak początkowo planowano - letni wyjazd dla dzieci. 25.07.2020 16:42
Reklama
Reklama
DOFINANSOWANIE DLA LOKALNEGO SPORTU
DOFINANSOWANIE DLA LOKALNEGO SPORTU
(powiat zawierciański) Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki naboru Rządowego Programu „Klub”. Jego zadaniem jest wspieranie małych i średnich klubów sportowych. Kluby mogą ubiegać się o 10 lub 15 tysięcy złotych. Środki można przeznaczyć na wynagrodzenie trenerów, organizację obozów sportowych oraz zakup sprzętu sportowego. W ramach tegorocznego naboru dofinansowanie otrzyma prawie 4900 klubów, a łączna kwota przyznanych środków to ponad 54 miliony złotych. 24.07.2020 12:24
Reklama
Reklama
Reklama
77. Tour de Pologne UCI World Tour przejedzie przez Ogrodzieniec
77. Tour de Pologne UCI World Tour przejedzie przez Ogrodzieniec
Ponad 891 kilometrów w ciągu pięciu dni pokonają kolarze w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Wielkie ściganie rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Nie zabraknie odcinków dla sprinterów, specjalistów od klasyków i górskich wspinaczek. Trasa wyścigu najbliżej nas przejedzie przez gminę Ogrodzieniec. Będzie to miejsce I etapu wyścigu z Chorzowa do Katowic 5 sierpnia. 02.07.2020 14:12    1
Reklama
Sportowe zawirowania po epidemii. Kiedy wrócą rozgrywki?
Sportowe zawirowania po epidemii. Kiedy wrócą rozgrywki?
(Zawiercie) Wpływ pandemii Covid-19 na cały sport jest, rzecz jasna, olbrzymi. Kluby sportowe powiatu zawierciańskiego nie żyją w próżni, więc i je dosięgło oddziaływanie wirusa. Poniżej prezentuję, jak wygląda ich obecna sytuacja w kontekście niecodziennego rywala. 29.06.2020 17:18
Reklama
KS Viret CMC Zawiercie zagra  w I lidze!
KS Viret CMC Zawiercie zagra w I lidze!
21.06.2020 10:54
Reklama
Reklama
Miłosz WODECKI W WALCE NA GOŁE PIĘŚCI
Miłosz WODECKI W WALCE NA GOŁE PIĘŚCI
(Koziegłowy) Miłosz Wodecki lat 23 z Mysłowa (gm. Koziegłowy) trenujący w klubie Warriors Koziegłowy weźmie udział w turnieju walki na gołe pięści WOTORE już 23 maja. W turnieju bierze udział 8 zawodników, główna nagroda dla zwycięzcy to 50.000 zł. Aby wygrać cały turniej, Miłosz musi wygrać 3 walki z finałową włącznie. Turniej można oglądać na żywo wykupując za 19,99 zł dostęp na wotore.com 20.05.2020 21:25    1
Reklama
Reklama
PLAN NA SPORT
PLAN NA SPORT
Rząd ogłosił kolejne etapy znoszenia obostrzeń, tym razem związanych ze sportem. Na informacje o tym, kiedy wprowadzony zostanie drugi etap zmniejszania ograniczeń dotyczących gospodarki i kultury wszyscy czekają z niecierpliwością. Przypomnijmy, chodzi o otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami oraz otwarcie niektórych instytucji kultury – bibliotek, muzeów i galerii sztuk. Póki co pojawił się harmonogram powrotu do „normalności sportowej”. 07.05.2020 13:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama