Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Sport

Reklama
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W CYNKOWIE
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W CYNKOWIE
Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, a celem kampanii jest promocja sportu i aktywności fizycznej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cynkowie włączyli się w tą inicjatywę pod opieką nauczyciela WF Jacka Wyleciała. 20.05.2021 16:51
Reklama
Reklama
KOLEJNY KROK KU TRASIE ROWEROWEJ
KOLEJNY KROK KU TRASIE ROWEROWEJ
(Żarki, Olsztyn) Podpisano umowę na dofinansowanie budowy trasy rowerowej łączącej Żarki i Olsztyn. Budowa 10-kilometrowego odcinka kosztować ma prawie 9 mln złotych, z czego 6,4 mln wyniesienie dofinansowanie ze środków unijnych. 19.05.2021 16:55
Reklama
Reklama
Reklama
ZŁOTO NIKOLETTY SULARZ
ZŁOTO NIKOLETTY SULARZ
(Kielce) Ponad miesiąc temu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness w Centrum Kongresowym w Kielcach. Zmagania sportowe stanowią jednocześnie eliminację do Mistrzostw Europy Santa Susanna w ubiegłym we wrześniu 2020. Były to najważniejsze zawody w Polsce jeśli chodzi o zawody kulturystyczne. A jedną z uczestniczek była mieszkanka powiatu myszkowskiego Nikoletta Sularz, która z zawodów wróciła z tytułem Mistrzyni Polski w kategorii wellness. 18.05.2021 17:01
Reklama
Nie żyje twórca firm Marcar, Tandem, Marcar Trucks  JAROSŁAW GRUSZKA
Nie żyje twórca firm Marcar, Tandem, Marcar Trucks JAROSŁAW GRUSZKA
11 kwietnia około godziny 15-tej zmarł Jarosław Gruszka, przedsiębiorca, filantrop z Myszkowa związany z branżą motoryzacyjną. Kilka dni temu poczuł się źle, trafił do szpitala. Jego zgon jest jest szokiem dla najbliższych i wszystkich, którzy go znali, szanowali i podziwiali. Odszedł od nas w wieku 61 lat. Jak informują nas najbliżsi zmarłego, ceremonia pogrzebowa, oraz Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona 24 kwietnia 2021 o godz. 13:00 (sobota) w Kościele p.w. Św. Stanisława BM w Myszkowie. Św. p. Jarosław Gruszka spocznie na cmentarzu parafialnym przy ul. Sikorskiego w Myszkowie- zawiadamiają pogrążeni w smutku i żałobie żona, matka i synowie zmarłego. 12.04.2021 18:30    2    1
Reklama
Reklama
TAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ STREFA RELAKSU NA KRĘPIE
TAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ STREFA RELAKSU NA KRĘPIE
(Ogrodzieniec) Informując o przyznanym gminie dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Urząd Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu zaprezentował wizualizację planowanej do realizacji inwestycji. Na Krępie powstać ma strefa relaksu i aromaterapii. 31.03.2021 11:59
Reklama
Reklama
Reklama
Jakub Musialik wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski
Jakub Musialik wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski
MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy wzbogacili się o kolejny medal Mistrzostw Polski. W miniony weekend wywalczył go w kategorii U-23 Jakub Musialik, podczas 84. edycji tej imprezy rozegranej we Włoszakowicach w województwie wielkopolskim. To pierwszy rok startów Jakuba w tej kategorii wiekowej. 29.01.2021 12:44
Reklama
TRZY MEDALE BŁĘKITNYCH NA MISTRZOSTWACH POLSKI
TRZY MEDALE BŁĘKITNYCH NA MISTRZOSTWACH POLSKI
Kolarstwo przełajowe (Włoszakowice, Koziegłowy) W dniach 23-24 stycznia we Włoszakowicach odbyły się przełożone z drugiego weekendu stycznia, Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Organizatorem zawodów był KS Kołownik Włoszakowice. Była to już 84. edycja mistrzostw. Nasz powiat w zawodach reprezentowali zawodnicy klubu MGLKS Błękitni Mexller w Koziegłowach, którzy z mistrzostw wrócili z trzema medalami. Najlepszy wynik wykręciła Milena Tokarska, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii młodziczek. A w klasyfikacji drużynowej trzecie miejsce zdobyli MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy. 28.01.2021 13:45
Reklama
Stok w Cisowej dołączył do Góralskiego Veta
Stok w Cisowej dołączył do Góralskiego Veta
(Powiat Zawierciański) Na początku tygodnia policjanci interweniowali na terenie stacji narciarskiej Cisowa. Została ona otworzona dla narciarzy pomimo obowiązującego zakazu. Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie właściciela za popełnione wykroczenie. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stoki mogą być udostępniane wyłącznie dla sportowców zawodowych. Nie mogą z nich korzystać amatorzy sportów zimowych – informuje zawierciańska Policja. 22.01.2021 11:10
Reklama
Reklama
Stok w Cisowej dołączył do Góralskiego Veta
Stok w Cisowej dołączył do Góralskiego Veta
Ten artykuł przez błąd techniczny nie ukazał się w dzisiejszym wydaniu papierowym Kuriera Zawierciańskiego. Możesz go przeczytać już teraz na portalu. (Powiat Zawierciański) Na początku tygodnia policjanci interweniowali na terenie stacji narciarskiej Cisowa. Została ona otworzona dla narciarzy pomimo obowiązującego zakazu. Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie właściciela za popełnione wykroczenie. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stoki mogą być udostępniane wyłącznie dla sportowców zawodowych. Nie mogą z nich korzystać amatorzy sportów zimowych – informuje zawierciańska Policja. 22.01.2021 09:48
Reklama
Reklama
W GMINIE POWSTANĄ NOWE BOISKA
W GMINIE POWSTANĄ NOWE BOISKA
(Koziegłowy) Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę dwóch boisk szkolnych. W Siedlcu Dużym i Koziegłowach powstaną nowe obiekty, których budowa kosztować ma prawie 1,3 mln złotych. Dofinansowanie obu zadań wyniesie ponad 640 tysięcy złotych. 01.01.2021 17:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama