Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:09
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Sport

Reklama
MKS NARZĘDZIEM POLITYCZNEJ ZEMSTY
MKS NARZĘDZIEM POLITYCZNEJ ZEMSTY
(Myszków) W marcu myszkowski magistrat dokonał podziału środków dla stowarzyszeń na organizację sportu wśród seniorów oraz dzieci i młodzieży. Żywą dyskusję na kwietniowej sesji wywołały środki, jakie burmistrz Włodzimierz Żak przyznał MKS-owi Myszków. Zdaniem części radnych, klub jest niewystarczająco dofinansowany, choć ma duże możliwości i w ostatnich latach osiągał znaczące sukcesy, z których miasto powinno być dumne. Radna Beata Jakubiec-Bartnik stwierdziła, że ze strony burmistrza Żaka jest to zagranie polityczne i zemsta na tych, którzy wspierają klub MKS Myszków, a nie są zwolennikami burmistrza. 23.04.2022 13:00
Reklama
Reklama
NIE WIESZ JAKI WYBRAĆ PROFIL? W HERBERCIE MASZ NA TO 2 LATA! PORADNIK ÓSMOKRASISTY
NIE WIESZ JAKI WYBRAĆ PROFIL? W HERBERCIE MASZ NA TO 2 LATA! PORADNIK ÓSMOKRASISTY
Niedługo ósmoklasiści staną w obliczu konieczności podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej szkoły i kierunku, które w bliższej bądź dalszej perspektywie pozwolą zdobyć kwalifikacje, niezbędne do wykonywania zawodu. W związku z tym zaczynamy prezentację szkół, abyście mogli wybrać jak najlepiej. Prezentujemy ofertę LO im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie. 13.04.2022 18:13    1
Reklama
Reklama
Reklama
Piłka nożna: DODATNI BILANS ŻAKÓW MKS-U MYSZKÓW W TURNIEJU W WOŹNIKACH
Piłka nożna: DODATNI BILANS ŻAKÓW MKS-U MYSZKÓW W TURNIEJU W WOŹNIKACH
(Woźniki, Myszków) W dniu 11 grudnia ub. r. w hali sportowej w Woźnikach odbył się turniej Żaków, w którym wystąpili młodzi zawodnicy z MKS-u Myszków z rocznika 2013 i młodsi. Turniej odbył się w systemie „każdy z każdym” bez klasyfikacji końcowej. 03.03.2022 14:52
Reklama
Agnieszka Radwańska została ambasadorką wody Jurajska
Agnieszka Radwańska została ambasadorką wody Jurajska
Była tenisistka podkreśla, że marka wody Jurajska od zawsze była bliska jej sercu, ponieważ pochodzi z jej rodzinnych stron. Przyznaje, że jako mama oraz sportowiec bardzo dużą wagę przywiązuje do jakości spożywanych produktów. Woda jest podstawą codziennej diety, dlatego docenia zarówno jej skład, jak i walory smakowe. Klaudia Krupicz, senior marketing manager marki, zaznacza, że wybór Agnieszki Radwańskiej jako ambasadorki wody Jurajskiej był przemyślaną decyzją. Marka chciała związać się z osobą autentyczną, której styl życia pasuje do filozofii i głównych założeń brandu. 03.03.2022 11:40
Reklama
Reklama
PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI JU-JITSU
PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI JU-JITSU
(Katowice, Żarki Letnisko) W pierwszy weekend grudnia ub. r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ju-jitsu Sportowym. Organizatorem turnieju był klub Roan Fight Club Katowice, pod patronatem Śląskiego Związku Ju-Jitsu. Podczas zawodów podsumowano również Ogólnopolską Ligę Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym za rok 2021. Zawodnicy którzy spełnili wymogi regulaminu otrzymali dedykowane medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Wśród nagrodzonych byli również zawodnicy klubu Musashi Żarki Letnisko Kuba Kulak oraz Wojtek Trefuń. 02.03.2022 14:48
Reklama
Reklama
Reklama
Lena Katlik w książce „Eldorado” demaskuje świat futbolu „Młodzi piłkarze traktowani są jak produkty, a dopóki rodzice mają pieniądze, oni są na boisku”
Lena Katlik w książce „Eldorado” demaskuje świat futbolu „Młodzi piłkarze traktowani są jak produkty, a dopóki rodzice mają pieniądze, oni są na boisku”
Autorka książki „Eldorado” bez skrupułów opisała, jak wygląda brutalny świat futbolu i umiejętnie wypunktowała jego grzechy. To nie jest literacka fikcja, ale podsumowanie wielu własnych doświadczeń, przeżyć i obserwacji. W swojej debiutanckiej powieści Lena Katlik, rozgoryczona matka zdolnego 15-latka, który cały czas marzy o karierze piłkarskiej, opisuje m.in. przekręty wśród byłych piłkarzy i członków PZPN-u, naciąganie przez właścicieli prywatnych szkółek rodziców dzieci, które w nich trenują, a także seksualne propozycje dla ich matek w zamian za faworyzowanie synów. 16.02.2022 15:24
Reklama
MOC FERYJNYCH ATRAKCJI W ŁAZACH
MOC FERYJNYCH ATRAKCJI W ŁAZACH
Dziś ostatni dzień nauki szkolnej - od poniedziałku uczniowie z terenu województwa śląskiego rozpoczną wyczekiwane ferie zimowe. Dla uczniów i młodzieży z Łaz, Gmina przygotowała liczne atrakcje, dzięki którym nikomu nie grozi nuda! 11.02.2022 08:45
Reklama
UDANY START ZAWODNIKÓW KICKBOXING MAŁPKA ZAWIERCIE W I OTWARTYCH MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA W KICKBOXINGU
UDANY START ZAWODNIKÓW KICKBOXING MAŁPKA ZAWIERCIE W I OTWARTYCH MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA W KICKBOXINGU
(Katowice, Zawiercie) W niedzielę 17 października pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Śląska w Kickboxingu w Katowicach. Organizatorami tego wydarzenia byli Roan Fight Club Katowice i SKB Beskid Dragon. Z klubu Kickboxing Małpka Zawiercie udział w zawodach wzięła czwórka młodych zawodników, Nicola Langner, Jakub Szpala, Zuzanna Lipowicz oraz Kacper Kijas. 19.12.2021 14:24    1
Reklama
Reklama
Taekowndo: WOREK MEDALI DLA ZAWODNIKÓW KICKBOXING MAŁPKA ZAWIERCIE W 27. MISTRZOSTWA POLSKI W TAEKWONDO
Taekowndo: WOREK MEDALI DLA ZAWODNIKÓW KICKBOXING MAŁPKA ZAWIERCIE W 27. MISTRZOSTWA POLSKI W TAEKWONDO
(Częstochowa, Zawiercie) Pod koniec października odbyły się 27. Mistrzostwa Polski w Taekwond. W Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. Do zawodów zgłosiło się 510 zawodników i zawodniczek oraz 51 sędziów z 23 klubów z całej Polski, w tym zawodnicy Kickboxing Małpka Zawiercie. Organizatorami turnieju był Klub Sportowy „Orient”, Związek Sportowy „Polska Unia Taekwon-do” oraz Urząd Miasta Częstochowy. 18.12.2021 14:20
Reklama
Reklama
LIBERTY Częstochowa partnerem siatkówki kobiet
LIBERTY Częstochowa partnerem siatkówki kobiet
LIBERTY Częstochowa Sp. z o.o. została oficjalnym partnerem Klubu Sportowego Częstochowianka, którego siatkarki występują w I lidze. Jest to pierwsza umowa sponsorska podpisana przez częstochowską hutę, od momentu przejęcia jej przez Grupę LIBERTY Steel na początku tego roku. 27.10.2021 13:47    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama