Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:09
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Sport

Reklama
Biegi, nordic walking. ZAWIERCIANIN TRIUMFATOREM 43. BIEGU V STAWÓW
Biegi, nordic walking. ZAWIERCIANIN TRIUMFATOREM 43. BIEGU V STAWÓW
(Myszków) W niedzielę, 5 czerwca po raz 43. odbył się Międzynarodowy Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy. W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało łącznie 137 zawodników tj. 94 biegaczy i 43 zawodników nordic walking. Tyle samo zawodników wystartowało w biegach dzieci i młodzieży. Zwycięzcą 43. Biegu V Stawów w kategorii open został Rafał Formicki z Zawiercia, przed Yuriyem Blahodirem z Ostrowa Wielkopolskiego, III miejsce zajął Dominik Klimek z Olsztyna. 03.09.2022 14:29
Reklama
Reklama
Wakacyjne rejsy dla młodzieży na Zalewie Porajskim !!!
Wakacyjne rejsy dla młodzieży na Zalewie Porajskim !!!
Dziewięćdziesiąt dwa dni pełne wrażeń, spotkań towarzyskich na wodzie, wymiany zdań, poglądów, umiejętności, ale co najważniejsze, możliwości nauki żeglowania. 01.09.2022 13:38
Reklama
Reklama
Reklama
W MYSZKOWIE JAK NA WOJNIE
W MYSZKOWIE JAK NA WOJNIE
(Myszków) Mieszkańcy Nowej Wsi przeżywają horror, gdy na Strzelnicy Miejskiej przy ulicy Słowackiego odbywają się imprezy strzeleckie, albo gdy ćwiczą żołnierze Obrony Terytorialnej. Obiektem administruje LOK Myszków, a „Wojsko Macierewicza” jak zdarza się określać „terytorialsów” też tu przyjeżdża sobie postrzelać. Strzelnica, która przez modernizacją przyciągała co jakiś czas młodzież i dorosłych strzelających z KBKS-ów, nikomu nie przeszkadzała. Ale po modernizacji, na którą miasto dostało ponad 800 tysięcy, na strzelnicy „sportowej” z nazwy, zaczęli się pojawiać miłośnicy wojska i broni, którzy bawią się tu w wojsko. Jest broń automatyczna i regularna kanonada. Mieszkańcy Nowej Wsi piszą do burmistrza Włodzimierza Żaka, żeby „zamknął ten biznes”. 25.08.2022 16:15    1
Reklama
Wszystko co musisz wiedzieć o dawkowaniu kreatyny
Wszystko co musisz wiedzieć o dawkowaniu kreatyny
Kreatyna to jedna z najpopularniejszych odżywek, która jest znana nie tylko przez sportowców, czy też osoby interesujące się aktywnością fizyczną w mniejszym lub większym stopniu. Jest to spowodowane m.in. tym, że kreatyna to najprawdopodobniej najlepiej przebadana odżywka, której działanie jest po prostu udokumentowane naukowo. Warto jednak podkreślić to, że przebadana jest jej konkretna forma - monohydrat kreatyny. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwracać uwagi na jej inne rodzaje, takie jak np. jabłczan, cytrynian, czy też fosforan. 18.08.2022 10:28    1
Reklama
Reklama
ZAWODY JEŹDZIECKIE W GNIAZDOWIE
ZAWODY JEŹDZIECKIE W GNIAZDOWIE
Od 1 do 3 lipca 2022 roku na torze T.R.E.C w Gniazdowie odbyły się zawody jeździeckie Working Equitation Silesia, podczas których rozegrane zostały trzy konkurencje. Po raz pierwszy w Polsce zostały zorganizowane zawody Extreme Trail bez ogłowia, które wzbudziły wiele emocji. Ta konkurencja pierwszy raz została rozegrana na zewnątrz. 10.08.2022 07:30
Reklama
Reklama
Reklama
SPORTOWO-EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY
SPORTOWO-EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY
(Żarnowiec) W połowie czerwca na stadionie Trzech Koron Żarnowiec odbył się rodzinny piknik sportowo-ekologiczny. Uczestniczyły w nim dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Wydarzenie obfitowało w różnorodne rozgrywki sportowe i atrakcje. Dzieci mogły obejrzeć z bliska wóz strażacki i karetkę Jurajskiej Grupy Ratownictwa Medycznego czy też obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również czegoś na ząb. 17.07.2022 14:15
Reklama
W MYSZKOWIE JAK NA WOJNIE. Czyli co nam grozi, jak się uda program "Strzelnica w każdej gminie"
W MYSZKOWIE JAK NA WOJNIE. Czyli co nam grozi, jak się uda program "Strzelnica w każdej gminie"
(Myszków) Mieszkańcy Nowej Wsi przeżywają horror, gdy na Strzelnicy Miejskiej przy ulicy Słowackiego odbywają się imprezy strzeleckie, albo gdy ćwiczą żołnierze Obrony Terytorialnej. Obiektem administruje LOK Myszków, a „Wojsko Macierewicza” jak zdarza się określać „terytorialsów” też tu przyjeżdża sobie postrzelać. Strzelnica, która przez modernizacją przyciągała co jakiś czas młodzież i dorosłych strzelających z KBKS-ów, nikomu nie przeszkadzała. Ale po modernizacji, na którą miasto dostało ponad 800 tysięcy, na strzelnicy „sportowej” z nazwy, zaczęli się pojawiać miłośnicy wojska i broni, którzy bawią się tu w wojsko. Jest broń automatyczna i regularna kanonada. Mieszkańcy Nowej Wsi piszą do burmistrza Włodzimierza Żaka, żeby „zamknął ten biznes”. 15.07.2022 07:00    2
Reklama
Projekt hali kosztować będzie ponad 800 tys. zł! Sporo
Projekt hali kosztować będzie ponad 800 tys. zł! Sporo
(Zawiercie) W piątek, 10 czerwca zawierciański magistrat poinformował o podpisaniu umowy z firmą PERBO-INWESTYCJE, która wygrała przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowej hali sportowej w Zawierciu. Obiekt powstanie w miejscu dotychczasowej hali OSiR-u przy u. Moniuszki. Ma być dostosowana do organizacji wydarzeń sportowych o zasięgu lokalnym i krajowym oraz innych imprez, np. koncertów. 07.07.2022 19:49
Reklama
Reklama
REMONT KONIECZNY, ALE NA RAZIE NIEMOŻLIWY DO REALIZACJI
REMONT KONIECZNY, ALE NA RAZIE NIEMOŻLIWY DO REALIZACJI
(Poręba) Urząd Miasta w Porębie dwukrotnie ubiegał się o środki z Polskiego ładu na remont dużego basenu. Nie udało się pozyskać zewnętrznego wsparcia inwestycji, której miasto nie jest w stanie zrealizować z własnych środków. Porębie przyznano dofinansowanie na utworzenie placu miejskiego przy ul. Przemysłowej, co jest dobrą wiadomością, ale oznacza przesunięcie w czasie remontu basenu. Urzędnicy planują, że inwestycja zostanie wpisana do przyszłorocznego budżetu, jednak zostanie przeprowadzona, jeśli pojawią się na ten cel środki zewnętrzne. 29.06.2022 12:00
Reklama
Reklama
MŁODZI MISTRZOWIE KRÓLEWSKIEJ GRY
MŁODZI MISTRZOWIE KRÓLEWSKIEJ GRY
(Koziegłowy) GKS Koziegłowy zorganizował w tutejszym Zespole Szkół turniej szachowy. Wzięło w nim udział ponad 20 uczniów z terenu gminy. 28.06.2022 13:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama