Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Sport

Reklama
Złoto dla San Paulo Masłońskie Polonia Poraj w Skoczowie
Złoto dla San Paulo Masłońskie Polonia Poraj w Skoczowie
W dniach 10-12 marca 2023 r. w Skoczowie odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie. Klub San Paulo Masłońskie - sekcja bokserska Polonii Poraj zgłosił dwóch piętnastoletnich kadetów; Mateusza Wcisło i Roberta Czechowskiego. Mateusz zdobył Mistrzostwo Śląska, wygrywają walkę finałową z Jackiem Musiołem z klubu Sportów Walki Boxing Odra Wodzisław Śląski. 27.04.2023 14:53
Reklama
Reklama
V Silesian Ju-jitsu Open
V Silesian Ju-jitsu Open
Pod koniec maja w Katowicach odbył się turniej V Silesian Ju-jitsu Open. Organizatorem był Śląski związek Ju-jitsu. Wśród uczestników nie mogło jak zawsze zabraknąć zawodników z Klubu Sportowego Musashi z Żarek Letniska. Reprezentanci Musashi walczyli w odmianach fighting, fighting bez 1 fazy i ne-waza. 26.04.2023 21:41
Reklama
Reklama
Reklama
XVIII MISTRZOSTWA GMINY ŻARNOWIEC W TENISIE STOŁOWYM
XVIII MISTRZOSTWA GMINY ŻARNOWIEC W TENISIE STOŁOWYM
(Żarnowiec) W sobotę 18 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbyły się XVIII Mistrzostwa Gminy Żarnowiec w tenisie stołowym. Patronat nad zawodami objęli Wójt Gminy Grzegorz Scelina, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Żarnowieckiej oraz Gminna Biblioteka Publiczna. 18.04.2023 15:55
Reklama
Kickboxing: UDANY WYSTĘP W LIDZE K-1 BATTLE OF WARRIORS
Kickboxing: UDANY WYSTĘP W LIDZE K-1 BATTLE OF WARRIORS
(Zawiercie, Wieliczka) W sobotę 11 lutego w hali sportowej w „Solnym Mieście” w Wieliczce odbyła się Liga K-1 Battle of Warriors, Kickboxing w walce z nałogami organizowana przez SZOPA Fight Team. W zawodach wzięło udział 235 zawodników z klubów z całej Polski, w tym również zawodnicy klubu Kickboxing Małpka Zawiercie. 17.04.2023 13:50
Reklama
Reklama
Wymiennikownia musi być! Radni krytycznie o decyzji dyrektora OSiR
Wymiennikownia musi być! Radni krytycznie o decyzji dyrektora OSiR
Bez konsultacji z radnymi, OSiR Zawiercie, a dokładniej dyrektor Grzegorz Przybysz rozwiązał umowę dzierżawy tzw. „Wymiennikowni” czyli sali przy ciepłowni miejskiej, która obecnie należy to Tauron Ciepło sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Od 1995 roku trenują tam kolejne pokolenia sportowców tenisa stołowego, obecnie jako klub Viret CMC Zawiercie. W październiku dyrektor OSIR Grzegorz Przybył uznał, że dzierżawa i utrzymanie Wymiennikowni kosztuje go za dużo, umowę rozwiązał. Radni nie kryli oburzenia tą decyzją, żądali podczas sesji 28 grudnia jej natychmiastowego wycofania, podpisania z Tauron Ciepło nowej umowy. Ani dyr Przybysz, ani obecny (wyjątkowo!) na sesji prezydent Łukasz Konarski, zwany „wirtualnym prezydentem” albo „prezydentem z facebooka” nie odpowiedzieli jednoznacznie, czy klub zostanie w Wymiennikowni. 16.04.2023 16:33
Reklama
Reklama
Reklama
SKARGA NA DYREKTORA OSIR. Miał niegrzecznie potraktować kobietę na lodowisku. Zrobił to prywatnie, czy jako osoba publiczna?
SKARGA NA DYREKTORA OSIR. Miał niegrzecznie potraktować kobietę na lodowisku. Zrobił to prywatnie, czy jako osoba publiczna?
Dyrektorem OSiR-u w Zawierciu jest Grzegorz Przybysz. Na sesji Rady Miasta Zawiercie 22 lutego radni mieli zając się skargą na zachowanie dyrektora OSiRu. Miał ubliżać kobiecie z dzieckiem na lodowisku miejskim. Ta złożyła skargę, i nieoficjalnie mówi się, że rozważa nawet pozew o ochronę dóbr osobistych lub akt oskarżenia o zniesławienie. Taczej to drugie, gdyż jak się dowiadujemy, na 8 marca Sąd Rejonowy w Zawierciu wyznaczył pierwszy termin rozprawy. Można więc powiedzieć, że to sprawa bardzo aktualna. Radni podczas Komisji skarg i wniosków nie mogli wysłuchać opinii radcy prawnego UM Zawiercie, bo ten, nie przybył. Na sesji tłumaczył się, ze w Sądzie Rejonowym w Zawierciu „rozprawa się przedłużyła”. Ale radni zaczęli pracę komisji dopiero o 15:15. Na pewno nie mógł przybyć? Sąd po 15 już nie obraduje. 14.04.2023 14:25    1
Reklama
AKTYWNY MARZEC W JURAJSKIEJ AKADEMII SPORTU
AKTYWNY MARZEC W JURAJSKIEJ AKADEMII SPORTU
Zawodnicy Jurajskiej Akademii Sportu z Łaz bardzo aktywnie w marcu spędzili swój czas wolny biorąc udział w sparingach, zgrupowaniach ale przede wszystkim w turniejach i Mistrzostwach. W dniach 17-19.03.23 rok w Austrii odbył się Puchar Świata WAKO światowej organizacji należącej do rodziny olimpijskiej 08.04.2023 18:51
Reklama
I Turniej Tenisa Stołowego OSP
I Turniej Tenisa Stołowego OSP
(Włodowice) W sobotę, 11 marca 2023r. w Sali Sportowej Szkoły Podstawowej we Włodowicach odbył się pierwszy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Włodowice Adam Szmukiera. Do turnieju zgłosiło się 48 osób, którzy zostali podzieleni na 5 kategorii. 06.04.2023 12:13
Reklama
Reklama
Miasto postawi kamerę na MOSiR
Miasto postawi kamerę na MOSiR
(Poręba) Uszkodzone siedzisko jednej z ławek stojących na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie. To tylko część zniszczeń, jakich przy ul. Zakładowej dokonali wandale. 05.04.2023 18:49
Reklama
Reklama
Dziś danie a’la karte: DYREKTOR OSIR LUB PREZYDENT. Do wyboru. Ale tylko z grilla!
Dziś danie a’la karte: DYREKTOR OSIR LUB PREZYDENT. Do wyboru. Ale tylko z grilla!
Radni miasta Zawiercie nie zgodzili się dołożyć do budżetu OSiR-u 170 tys. zł, gdy usłyszeli, że środki te pójdą głównie na premie. W dyskusji jaka toczyła się 28 grudnia nad uchwałą podkreślili, że w ciągu roku przeznaczali niemałe dodatkowe środki na rosnące wydatki na ciepło i prąd. Radni odrzucili uchwałę. Kasy na premie nie będzie. Przeciwko uchwale głosowało 12 radnych, 6-za. 21.02.2023 08:07
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama