Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Sport

Reklama
OSTATNI TYDZIEŃ GŁOSOWANIA!
OSTATNI TYDZIEŃ GŁOSOWANIA!
Plebiscyt Sportowiec Roku 2011 Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego zbliża się do finału. Nigdy przed ogłoszeniem wyników końcowych, co odbędzie się 6 marca w Hotelu Zawiercie, nie podawaliśmy kolejności w czołówce, ale po raz pierwszy w  tym tygodniu zmienił się lider plebiscytu. Nad kolejnym sportowcem jego przewaga wynosi jednak tylko 42 głosy. Co więcej, w całej pierwszej piątce różnica pomiędzy poszczególnymi sportowcami wynosi od kilku do kilkudziesięciu głosów. Kto zdobędzie tytuł Sportowca Roku 2011 obu powiatów: zawierciańskiego i myszkowskiego z pewnością rozstrzygnie się w ostatnich dniach, jeżeli nie godzinach. Zamknięcie glosowania to 6.03. godzina 10.00. Do tej godziny będzie można przysyłać sms-y i przynosić wycięte z tygodników Gazeta Myszkowska i Kurier Zawierciański kupony. Musimy mieć jeszcze czas na podliczenie głosów, a o 18.00 w Hotelu Zawiercie wszystko będzie jasne. Pierwsi wyniki plebiscytu poznają nominowani sportowcy, działacze klubowi, burmistrzowie i wójtowie, prezydenci i starości oraz inni zaproszeni goście. 24.02.2012 10:30
Reklama
Reklama
KOLARZE TRACĄ IMPET
KOLARZE TRACĄ IMPET
Minęły 4 tygodnie głosowania, jesteśmy dokładnie na półmetku plebiscytu Sportowiec Roku 2011 Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego. Finał imprezy 6 marca o godz. 18.00 gdzie podczas uroczystego bankietu w Hotelu Zawiercie poznamy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu.  Po 4 tygodniach głosowania widać nową prawidłowość: kolarze tracą, sporty walki zyskują. Czyżby po raz pierwszy w historii naszego plebiscytu kibice postanowili uhonorować tytułem zawodników z niekoniecznie najbardziej popularnych dyscyplin sportu? 10.02.2012 10:50
Reklama
Reklama
Reklama
WZOROWA FREKWENCJA I EMOCJE
WZOROWA FREKWENCJA I EMOCJE
(Łazy, Myszków) Ponad 150 zawodników wzięło udział w Jurajskiej Lidze Pływackiej. Rangę imprezy podnosiła obecność mistrzów na skalę światową. 19 listopada do Parku Wodnego Jura w Łazach przyjechali między innymi uczniowie z Myszkowa, Olkusza, Klucz, Zawiercia. Ostra rywalizacja sprawiła, że było, na co popatrzeć! 05.12.2011 08:52
Reklama
TURNIEJ ASÓW ZAWIERCIE 2011
TURNIEJ ASÓW ZAWIERCIE 2011
(Zawiercie) Podczas XXVI Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego (30 października) w hali zawierciańskiego OSiR-u rywalizowały najlepsze pary taneczne z Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Ukrainy i oczywiście Polski. W finale stylu „Latin”, po zaprezentowaniu swoich umiejętności w cha-chy, rumbie, paso doble czy jive, asami okazała się para z Łotwy - Vjaceslavs Visnakovs i Tereza Kizlo. W stylu „Standard” po finałowych pokazach niepodważalnymi mistrzami parkietu wybrano Łukasza Tomczaka i Aleksandrę Jurczak. 06.11.2011 22:23
Reklama
Reklama
Rafał Zawadzki podbił Amerykę
Rafał Zawadzki podbił Amerykę
W miniony piątek (23 września) w amerycekańskiej Atlancie odbyły się mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi na ławeczce leżąc. Wzięli w nich udział zawodnicy z 12 krajów, a wśród nich myszkowianin, obrońca tytułu mistrzowskiego, Rafał Zawadzki. Nasz reprezentant wystartował w kategorii do 110 kg. 30.09.2011 10:09
Reklama
Reklama
Reklama
Tour de Pologne przemknął naszymi szosami
Tour de Pologne przemknął naszymi szosami
W poniedziałek (1 sierpnia) ulicami powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego przejechali kolarze zmagający się w II etapie wyścigu Tour de Pologne. Premię Specjalną i Puchar Starosty Myszkowskiego zainkasował reprezentant CCC Polkowice Polsat Bartłomiej Matysiak, który wygrał również lotną premię Fiata w Porębie. W tegorocznym wyścigu zmaga się wychowanek Andrzeja Chmurzewskiego (Błękitni Koziegłowy) – Kamil Gradek. 05.08.2011 09:41
Reklama
NA SPORTOWO W SZCZEKOCINACH
NA SPORTOWO W SZCZEKOCINACH
III Turniej Piłki Nożnej pamięci im. Krystiana Stępnia i V Festyn rekreacyjno – sportowy „Olimpijczyka” Szczekociny odbyły się w Szczekocinach 23 i 24 lipca 2011 r. 29.07.2011 10:06
Reklama
ZAWODY W WYCISKANIU
ZAWODY W WYCISKANIU
(Zawiercie) II Festiwal Sportów Siłowych zorganizowany pod patronatem Hotelu Zawiercie, sklepu Aminoland oraz Klubu Kulturystycznego Kelton zgromadził prawdziwe tłumy. 12 czerwca nie zabrakło prawdziwych sportowych emocji z dużą dawką testosteronu. Siłacze z całego regionu rywalizowali w konkursie wyciskania sztangi leżąc. 08.07.2011 08:36
Reklama
Reklama
NASI MARATOŃCZYCY SŁAWIĄ POWIAT
NASI MARATOŃCZYCY SŁAWIĄ POWIAT
(powiat zawierciański – Rudawa) Upalna niedziela 12 czerwca dała się we znaki uczestnikom VII Jurajskiego Półmaratonu o Puchar Starosty Krakowskiego i Wójta Gminy Zabierzów, który odbył się w Rudawie koło Krakowa. Mimo prażącego słońca reprezentanci powiatu zawierciańskiego spisali się na medal, pokonując ponad 21 kilometrów. Walce naszych reprezentantów w Rudawie przyglądała się Redakcja Kuriera Zawierciańskiego. 24.06.2011 10:55
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
PIĄTEK TEAM
PIĄTEK TEAM
PIĄTEK TEAM 06.06.2011 09:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama