Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 00:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Szymon Hołownia rusza z kampanią na Śląsku. Niestety nie u nas
Szymon Hołownia rusza z kampanią na Śląsku. Niestety nie u nas
Kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia już jutro 13 marca (czwartek) będzie prowadził trzydniową kampanię w województwie śląskim. Niestety nie mamy potwierdzenia aby kandydat Polski 2050 i PSL miał odwiedzić Myszków lub Zawiercie. W czwartek odwiedzi Jastrzębie Zdrój, Cieszyn i Bielsko-Białą. 12.03.2025 15:28
Reklama
Reklama
„MAĆKOWA GRUSZKA”. Czyj to burdel? Wychodzi, że Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego
„MAĆKOWA GRUSZKA”. Czyj to burdel? Wychodzi, że Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego
Jest takie miejsce przy DK 91 (dawniej DK1) w Markowicach, po prawej stronie jadąc od Katowic, więc kojarzone bardziej z Rzeniszowem, wsią w gminie Koziegłowy. Zjazd w ulicę Spacerową wyróżnia się tym, że gdy robi się trochę cieplej, jest to pomiędzy Koziegłowami i Siewierzem jedno ze stałych miejsc w którym spotkać można prostytutki. 10.03.2025 15:37    1
Reklama
Reklama
Reklama
Znikają osiedla, będą sołectwa. Radni nadali też nazwy nowych ulic. Co jest z tymi Gawronami?
Po 10 latach likwidacja osiedli. Co dalej?
Znikają osiedla, będą sołectwa. Radni nadali też nazwy nowych ulic. Co jest z tymi Gawronami?
Radni z Zawiercia zlikwidowali osiedla, jako "jednostki pomocnicze". Nie oznacza to oczywiście fizycznej likwidacji osiedli, tradycyjne nazwy zostają. Znikają Rady Osiedli które nie działały, mało kto wiedział o ich istnieniu, za to kosztowały po kilka tysięcy zł. miesięcznie. Na sesji Rady Miejskiej Zawiercia 26 lutego radni przyjęli też uchwały o nadaniu nazw ulic w dzielnicach Marciszów i Dąbrowica. Zamieszanie wywołała tylko propozycja ulicy Gawroniej, która ostatecznie została ulicą Drozdów. Co radni mają do Gawrona, pięknego, inteligentnego ptaka? 08.03.2025 07:12
Reklama
TRUMP ODCINA WALCZĄCĄ UKRAINĘ OD INFORMACJI WYWIADOWCZYCH
Komentujemy MEMy:
TRUMP ODCINA WALCZĄCĄ UKRAINĘ OD INFORMACJI WYWIADOWCZYCH
Administracja rządu USA Prezydenta Donalda Trumpa potwierdziła w środę, że odcięła walczącą Ukrainę od informacji wywiadowczych. Dla wojska walczącej Ukrainy może to mieć gorsze i szybsze konsekwencje na froncie niż wstrzymanie dostaw pomocy wojskowej, co Trump zrobił dwa dni wcześniej. 05.03.2025 17:24    1
Reklama
Reklama
USA wstrzymały pomoc wojskową dla Ukrainy. Czy to oznacza ruskie czołgi bliżej Warszawy?
Komentujemy MEMy:
USA wstrzymały pomoc wojskową dla Ukrainy. Czy to oznacza ruskie czołgi bliżej Warszawy?
Dzisiejsze paski TV potwierdziły informację, że administracja USA wstrzymała pomoc wojskową dla walczącej Ukrainy. 04.03.2025 07:29
Reklama
Reklama
Reklama
RUSZA AKCJA SAMORZĄDOWCY ZA TRZASKOWSKIM
Wybory Prezydenta RP 18-05-2025:
RUSZA AKCJA SAMORZĄDOWCY ZA TRZASKOWSKIM
Pod hasłem „Samorządy NAPRZÓD! rusza kampania która ma pokazać, że dla polskich samorządów, tych małych i tych dużych, najlepszym kandydatem w wyborach prezydenckich jest Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej. Trzaskowski, sam samorządowiec, Prezydent Warszawy, który 5 lat temu przegrał wybory z Andrzejem Dudą, niestety w warunkach gdy wybory nie były równie i ani uczciwe, teraz jest ciągle liderem sondaży, w których wygrywa zarówno w pierwszej jak i drugiej turze. W poniedziałek i wtorek wielu samorządowców demonstruje swoje poparcie właśnie dla Rafała Trzaskowskiego. 25.02.2025 12:03    1    1
Reklama
"Precz z komuną!" czyli z kim?
Wybory Prezydenckie 18.05.2025:
"Precz z komuną!" czyli z kim?
U nas na prowincji politykę to mamy głównie w telewizorze. Wielkie kampanie docierają, coś się dzieje, jak wyróżni nas obecnością jeden z kandydatów na Prezydenta RP w ramach objazdu powiatów. Był Mentzen jako pierwszy, kampania jeszcze długa, więc i pozostałych, przynajmniej niektórych, kandydatów się też zapewne doczekamy. Na razie możemy oglądać TV, internet. A tam zwłaszcza wylew fake news jest tak duży, że żaden minister cyfryzacji tego nie zatrzyma. Im więcej osób łączonych ze Zjednoczoną Prawicą siedzi w areszcie, w Budapeszcie lub jest gdzie w drodze do szpitala jako NN, to w internecie coraz haseł jakby w Moskwie pisanych. 23.02.2025 12:05    3
Reklama
CZY PO OBRONI SZKOŁY PRZED PISem?
Wzorcowy przykład jak to zrobić źle. PiS likwiduje szkoły wiejskie
CZY PO OBRONI SZKOŁY PRZED PISem?
Gdy to PiS rządził w Polsce, a myszkowianka Urszula Bauer była Śląskim Kuratorem Oświaty, wszyscy politycy PiS, Urszula Bauer w szczególności, gromili, że nie pozwolą zamknąć żadnej szkoły. Gdy w kwietniu 2024 wybory w Żarkach wybrał Adam Zamora kojarzony z PiS, po kilku miesiącach próbuje zamknąć szkoły w Zawadzie i Jaroszowie. A mieszkańcy tych wiosek nazywają go kłamcą, przypominają że w kwietniu na zebraniach przedwyborczych zapewniał, że nie dopuści do zamknięcia szkół. Choć uchwałę o zamiarze likwidacji szkół w Zawadzie i Jaworzniku po wielkiej awanturze, burmistrz zdjął z porządku obrad sesji 30 stycznia, to pojawiła się w programie sesji zaplanowanej na najbliższy piątek 21 lutego. 18.02.2025 11:06
Reklama
Reklama
Elemental został sponsorem szczypiornistów CMC Virtu VIRET. To tę firmę mieszkańcy ulicy  Myśliwskiej zamierzają pozwać o odszkodowanie
SLAPP i cenzura prewencyjna wobec naszej redakcji?
Elemental został sponsorem szczypiornistów CMC Virtu VIRET. To tę firmę mieszkańcy ulicy Myśliwskiej zamierzają pozwać o odszkodowanie
Spółka Elemental Strategic Metals (ESM), która jest częścią Grupy Elemental została sponsorem CMC Virtu VIRET, męskiej drużyny piłki ręcznej z Zawiercia. Firma ogłosiła to w komunikacie z 29 stycznia 2025. 08.02.2025 13:43    1    1
Reklama
Reklama
Sławomir MENTZEN ODWIEDZIŁ Myszków i Zawiercie jako pierwszy z kandydatów
Ruszyła kampania prezydencka:
Sławomir MENTZEN ODWIEDZIŁ Myszków i Zawiercie jako pierwszy z kandydatów
Około 300 osób przyszło na spotkanie przedwyborcze w Myszkowie 18 stycznia. Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji, był pierwszym z kandydatów na urząd Prezydenta RP który nas odwiedził. 06.02.2025 14:22    7    4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama