Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 01:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Kto nie rozumie historii, jest skazany na jej powtórzenie
poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut:
Kto nie rozumie historii, jest skazany na jej powtórzenie
80 lat po dramatycznych wydarzeniach, które trawiły powojenny Śląsk i zostawiły tu trwałe rany, Parlament Europejski dostrzegł i usłyszał dotychczas przekazywaną szeptem opowieść o bólu, smutku, tęsknocie, biedzie, niewyobrażalnym cierpieniu. 03.02.2025 13:09
Reklama
Reklama
WYSOKA FREKWENCJA W WYBORACH UZUPEŁNIAJĄCYCH!
nowa radna Agnieszka Morawiec
WYSOKA FREKWENCJA W WYBORACH UZUPEŁNIAJĄCYCH!
Prawie 50%, dokładnie 49,75% wyniosła frekwencja w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Żarkach, wyznaczonych na 12 stycznia 2025r. Z powodu śmierci radnego Mariusza Dworaczka, konieczne było przeprowadzenie wyborów uzupełniających na osiedlu 600 lecia w Żarkach. Nową radną została wybrana Agnieszka Morawiec. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej będzie mogła złożyć ślubowanie. 03.02.2025 07:26
Reklama
Reklama
Reklama
Wybory Prezydenckie-Sławomir Mentzen:  Myszków 13:00 Zawiercie 14:00
Wybory Prezydenckie-Sławomir Mentzen: Myszków 13:00 Zawiercie 14:00
Kandydat partii Konfederacja w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Sławomir Mentzen odwiedzi Myszków i Zawiercie na progu oficjalnej kampanii. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia 15 stycznia ogłosił termin wyborów prezydenckich, co oznacza uruchomienie kalendarza wyborczego i oficjalny początek kampanii wyborczej. Już od wielu tygodni trwa prekampania wszystkich liczących się kandydatów do najwyższego urzędu w Rzeczypospolitej. Myszków i Zawiercie już w sobotę 18 stycznia odwiedzi pierwszy kandydat w wyborach prezydenckich, lider Konfederacji Sławomir Mentzen. 17.01.2025 11:52    2    3
Reklama
Sprawa dworca kolejowego i rzekoma chęć likwidacji szkół – sesja budżetowa w Łazach
Sprawa dworca kolejowego i rzekoma chęć likwidacji szkół – sesja budżetowa w Łazach
Ostatnia w 2024 r. sesja Rady Miejskiej w Łazach (18 grudnia) była, podobnie jak w innych gminach, sesją w trakcie której radni podejmowali uchwałę budżetową na 2025 r. W jej trakcie poruszono również sprawę dotyczącą własności gruntu, na którym znajduje się dworzec kolejowy, rzekomej chęci likwidacji szkół przez dwie radne oraz kopalni Dolomitów w Chruszczobrodzie. 12.01.2025 17:03
Reklama
Reklama
Radni i burmistrz Ogrodzieńca optymistycznie o roku 2025. Nieliczna jeżeli nie jedyna gmina z planowaną nadwyżką budżetową!
Radni i burmistrz Ogrodzieńca optymistycznie o roku 2025. Nieliczna jeżeli nie jedyna gmina z planowaną nadwyżką budżetową!
Na przedświątecznej, ostatniej w 2024 roku sesji Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu (17 grudnia) radni jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową gminy na 2025 rok. Patrząc przez jej pryzmat, kolejny, już rozpoczęty, nowy rok kalendarzowy wydaje się optymistyczny. 12.01.2025 06:48
Reklama
Reklama
Reklama
Budżet Poręby uchwalony. Duża podwyżka opłat targowiskowych
Budżet Poręby uchwalony. Duża podwyżka opłat targowiskowych
Ostatnia w 2024 roku sesja Rady Miasta Poręba (16 grudnia) przebiegła dosyć sprawnie i bez większych sporów. Radni przyjęli szereg uchwał m. in. w sprawie: uchwalenia budżetu miasta na 2025 rok, Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2025-2031 czy zmiany wysokości opłaty targowej. Ceny za prowadzenie sprzedaży na ternie miejskiego targowiska i poza jego obszarem wzrosły średnio o około 50%. 11.01.2025 11:42
Reklama
PIS NACISKA w Żarkach: NIE ODPUSZCZAJĄ MANDATU PO SAMOBÓJCY
PIS NACISKA w Żarkach: NIE ODPUSZCZAJĄ MANDATU PO SAMOBÓJCY
W najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żarkach. Jeden z najbliższych współpracowników burmistrza Adama Zamory radny Mariusz Dworaczek powiesił się, jego ciało znaleziono na słupie 6 października 2024. Przed śmiercią radny napisał, że do targnięcia się na życie przyczynili się radni i burmistrz. Wymienił nazwiska: Adama Zamory, Grzegorza Kwaśnioka i Andrzeja Jakóbczaka. 10.01.2025 15:00
Reklama
Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora frankowicza przy kredytach frankowych?
Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora frankowicza przy kredytach frankowych?
Kredyty frankowe stały się symbolem finansowych problemów tysięcy polskich rodzin. Rosnące kursy franka szwajcarskiego i niejasne warunki umów doprowadziły do licznych sporów z bankami. Dla wielu kredytobiorców kluczowym narzędziem w walce o sprawiedliwość stał się kalkulator frankowicza – proste, ale niezwykle skuteczne narzędzie, które pomaga ocenić korzyści wynikające z unieważnienia kredytu lub jego „odfrankowienia”. 31.12.2024 10:11
Reklama
Reklama
RADNY POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO. MANDAT DOSTAŁ PO OBECNYM BURMISTRZU
RADNY POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO. MANDAT DOSTAŁ PO OBECNYM BURMISTRZU
W niedzielę 6 października 2024 przy drodze z Żarek do Niegowy, na słupie wysokiego napięcia zostało ujawnione ciało radnego z Żarek, Mariusza Adama Dworaczka. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna się powiesił, że było to samobójstwo. Dwa dni wcześniej na profilu społecznościowym 4 października jego wpisy -co teraz jest już zrozumiałe- brzmią jak pożegnanie i zapowiedź targnięcia się na życie. Dzisiaj jest to o tyle makabryczne, że wpisy są dalej dostępne. Jakby radny chciał zostawić pośmiertne memento. 27.12.2024 15:15    2
Reklama
Reklama
PANI BÓG. Najnowsza płyta Kuby Sienkiewicza. Koncert premierowy w MDK Myszków
PANI BÓG. Najnowsza płyta Kuby Sienkiewicza. Koncert premierowy w MDK Myszków
W sobotę 30 listopada na nowej, piękniej sali widowiskowej MOK Myszków zaśpiewa Kuba Sienkiewicz utwory z nowej płyty PANI BÓG. Muzyka na płycie to zasługa wyśmienitych, a przy okazji bardzo dobrze znanych okolicznej publiczności muzyków, w tym gitarzystów: Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik, Kosma Kalamarz. Zespół w tym składzie usłyszymy na płycie, a w sobotę o godz. 18:00 na żywo w utworach z płyty Pani Bóg. Bilety w kasie MOK po 60 zł. 29.11.2024 15:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama