Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 04:57
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
MAZUR FAWORYTEM BUKMACHERÓW
MAZUR FAWORYTEM BUKMACHERÓW
Kto wygra wybory samorządowe w Zawierciu? Według analityków firmy bukmacherskiej Tobet.com największe szanse na zwycięstwo ma Mirosław Mazur, obecny Prezydent Zawiercia. Analitycy Tobet.com, jako jedyni w Polsce, oszacowali szanse kandydatów na prezydenta we wszystkich większych miastach w kraju, ale jak zauważył Kurier Zawierciański, Zawiercie znalazło się jako jedyne na liście miast mniejszych, uwzględnionych przez bukmacherów. Według nich faworytem wyborów jest obecny prezydent Mirosław Mazur (PO). Kurs na jego zwycięstwo oszacowano na 1,65. Oznacza to, że za jedną postawioną złotówkę można zarobić 65 groszy na czysto. Dość wysoko analitycy ocenili także szanse starosty zawierciańskiego Ryszarda Macha (NAW - kurs na wygraną - 2,20). Zdecydowanie mniejsze szanse na wygraną mają, zdaniem fachowców: Marek Kozieł (SLD - 5,50), Marek Szczygłowski (wspierany przez PiS - 7,50), Elżbieta Trepka (12,00) i Małgorzata Benc (KWW Praca i Sprawiedliwość - 20,00). 29.10.2010 13:46
Reklama
Reklama
SONDAŻE GRZEJĄ EMOCJE
SONDAŻE GRZEJĄ EMOCJE
(Zawiercie) Kurier Zawierciański- sondaż przedwyborczy przeprowadzony w Zawierciu 12 X. Wyniki opublikowaliśmy 15 X. Kilka dni później swój sondaż przedwyborczy publikuje Głos Zawiercia. Oba są za chwilę szeroko komentowane, że względu na różnice. W sondażu KZ o 3 pkt prowadzi obecny prezydent Mazur przed starostką Machem. W sondażu Głosu, Mach to właściwie hegemon wyborów, z aż 34 procentowym poparciem. Do sondażowej dyskusji włącza się serwis zawiercie.pl, którego naczelny – warto zauważyć- startuje na radnego Zawiercia z listy Macha, czyli NAW-u. Choć komentarz Abuckiego –przyznajemy- wyważony, to roli dziennikarza i radnego pogodzić się po prostu nie da. Ale to nam Abucki odmawia prawa do tej cnoty, przypisując „sympatię” do jednego z kandydatów. W domyśle: Głos z Machem, KZ z Mazurem. Ze wszystkimi komentatorami zgadzamy się w jednym: prawdziwa ocena przyjdzie 21 listopada. 29.10.2010 13:45
Reklama
Reklama
Reklama
MAZUR MACH i reszta
MAZUR MACH i reszta
(Zawiercie) 406 mieszkańców Zawiercia zapytaliśmy, na kogo chcą oddać głos w nadchodzących wyborach samorządowych, wybierając Prezydenta Zawiercia na kadencję 2010-14. 29% badanych deklaruje, że odda głos na obecnego prezydenta Mirosława Mazura z PO, 26% popiera Ryszarda Macha, obecnie starostę Zawierciańskiego. Reszta konkurentów to wyborcza II liga, bez większych szans na udział w II turze wyborów. 18.10.2010 14:54
Reklama
Mirosław Mazur kandydatem na prezydenta
Mirosław Mazur kandydatem na prezydenta
(Zawiercie) Urzędujący włodarz Zawiercia jest oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych. 18.10.2010 14:49
Reklama
Reklama
OPÓŹNIENIA PRZY ORLIKU
OPÓŹNIENIA PRZY ORLIKU
(Poręba) Opóźnienia w pracach przy budowie Orlika zdominowały interpelacje podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Porębie, 5 października. Przedstawiono również informacje o wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze 2010 roku. Niestety ciągle rośnie zadłużenie Fabryki Urządzeń Mechanicznych, która od kilku lat ma ogromne problemy finansowe. 18.10.2010 14:32
Reklama
Reklama
Reklama
JUŻ SZEŚCIU NA PREZYDENTA
JUŻ SZEŚCIU NA PREZYDENTA
(Zawiercie) Mamy sześciu kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta Zawiercia. Walka staje się coraz bardziej widoczna. W męskim gronie pojawiły się dwie kobiety – Elżbieta Trepka i Małgorzata Benc. Czy wyboistą drogę do wyborczego sukcesu uda się pokonać na szpilkach, czas pokaże. Póki, co mężczyźni: Ryszard Mach (starosta zawierciański) i Mirosław Mazur (obecny prezydent) skupili się bardziej na sobie. Słynna stała się walka obu polityków w internecie (na razie jedynie na komiksy). Na powyższe z dystansem patrzy Marek Kozieł, przewodniczący Rady Miejskiej w Zawierciu. Kandydat PiS-u długo się ukrywał, ale w końcu udało się nam z nim skontaktować - jest nim Marek Szczygłowski. Która z prezentowanych strategii okaże się skuteczniejsza już niebawem ocenią wyborcy. My zapytaliśmy kandydatów o to, jak widzą przyszłość miasta, jakie mają pomysły na jego rozwój i jak oceniają swój dotychczasowy polityczny dorobek. A za tydzień pierwszy przedwyborczy sondaż Kuriera Zawierciańskiego, w którym sprawdzimy poparcie dla kandydatów. 08.10.2010 18:09
Reklama
ZRZUTKA NA PSA
ZRZUTKA NA PSA
(Zawiercie) Wiadomo już, że do końca kadencji Rada Miasta Zawiercie będzie obradowała w pomniejszonym składzie. Podczas wrześniowej sesji decyzję Komisarza Wyborczego w Częstochowie ogłosił przewodniczący Rady Miasta Marek Kozieł. Zmarłej radnej Barbary Paniczek – Polanowskiej nie zastąpi więc Emil Barclay. 08.10.2010 12:24
Reklama
ZROBILI IMPREZĘ NA ZAKOŃCZENIE KADENCJI
ZROBILI IMPREZĘ NA ZAKOŃCZENIE KADENCJI
(Zawada Pilicka) Czegoś takiego jeszcze nie było. Sesje Rady Powiatu Zawierciańskiego zwykle odbywają się w budynku starostwa, jednak tym razem z niewyjaśnionych powodów obrady zostały przeniesione do kameralnej i ekskluzywnej salki w zajeździe „Amazonka” (Zawada Pilicka). Szybko okazało się, że po części oficjalnej, którą udało się w miarę szybko zakończyć obyła się także część nieoficjalna. Ta druga miała już charakter zamknięty. Sytuacja dziwna tym bardziej, że nigdzie nie ukazała się informacja o tym, że obrady zostały przeniesione. Skąd zwykły Kowalski miał o tym wiedzieć? Rzecznik starostwa Maciej Pawłowski ma na to swoją teorię. Na miejsce radni zostali dowiezieni transportem specjalnym - busami, które zwykle służą do przewozu osób niepełnosprawnych w jednostkach podległych powiatowi (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół Szkół Specjalnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej). Dlaczego samorządowcy podsiedli niepełnosprawnych, nie wiadomo. 01.10.2010 14:27
Reklama
Reklama
BUNT NA POKŁADZIE ZAWIERCIAŃSKIEJ PLATFORMY
BUNT NA POKŁADZIE ZAWIERCIAŃSKIEJ PLATFORMY
(Zawiercie) Wybory zbliżają się wielkimi krokami. W Zawierciu na dobre zapanowała gorączkowa kampania. Z całego chaosu pomału wyłania się obraz tego, kto chce brać udział w wyścigu o fotel prezydenta miasta Zawiercie. A ponieważ ostatnio nastała moda na pisanie listów otwartych, w ślad za europosłem Markiem Migalskim, który spowodował burzę w PiS poszła zawierciańska radna z PO Elżbieta Trepka. W swoich „pięciu przykazaniach” Trepka oskarża zawierciańskie struktury partii o brak współpracy, a mijającą kadencję ocenia bardzo negatywnie. Można to podsumować bardzo krótko: kampania, kampania i jeszcze raz kampania. 01.10.2010 14:08
Reklama
Reklama
TADEUSZ CZOP: JA WAM JESZCZE POKAŻĘ!
TADEUSZ CZOP: JA WAM JESZCZE POKAŻĘ!
(Łazy) Tadeusz Czop jest bez wątpienia jedną z najbarwniejszych postaci łazowskiej polityki. Przez 12 lat sprawował funkcję burmistrza, obecnie jest radnym z opozycyjnego Klubu Łazy 2010. Słynie z tego, że jak coś mu się nie podoba to po prostu na znak protestu wychodzi z sali. Cztery lata temu samorządowiec przegrał głośny proces o pomówienie z lokalnym dziennikarzem Rafałem Porcem, dziś członkiem Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. Czop musiał się pożegnać ze stanowiskiem, z czym do dziś się nie pogodził. Polityk zapowiada powrót do wyścigu o fotel burmistrza Łaz. To może być jednak trudne, bo nad radnym wisi wyrok za uderzenie metalowym prętem Kazimierza Konarskiego i za spowodowanie zniszczenia mienia na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej „Wspólna Sprawa”. Spór  toczy się od wielu lat, niedawno Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał kolejny wyrok w tej sprawie. Wyrok jest nieprawomocny. Czop zapowiada, że w tegorocznych wyborach powalczy o powrót na fotel burmistrza Łaz. 24.09.2010 13:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama