Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 23:10
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
PIĘTNASTU MIESZKAŃCÓW POWIATU CHCE ZOSTAĆ POSŁAMI
PIĘTNASTU MIESZKAŃCÓW POWIATU CHCE ZOSTAĆ POSŁAMI
(powiat zawierciański) Za nieco ponad miesiąc udamy się do urn wyborczych, by wybrać nowych posłów i senatorów. Powiat zawierciański wchodzi w skład okręgu nr 32 do Sejmu i nr 76 do Senatu. Z tego okręgu wybranych zostanie 9 posłów i 1 senator. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy czterech komitetów, które w naszym okręgu wystawiły swoich kandydatów do Sejmu oraz nazwiska 3 kandydatów na senatorów. Na listach osób, które będą ubiegać się o mandat posła znalazły się nazwiska kilkunastu mieszkańców powiatu zawierciańskiego. 12.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
PRZETASOWANIA W ZARZĄDZIE POWIATU
PRZETASOWANIA W ZARZĄDZIE POWIATU
(Zawiercie) Bogusław Piotrowski zrezygnował z funkcji wicestarosty. Jego miejsce zajął Paweł Sokół, który dotycz as był etatowym członkiem zarządu. Aby móc zając nowe stanowisko, najpierw Paweł Sokół musiał zrezygnować z bycia etatowym członkiem zarządu. Jego miejsce zajęła z kolei Barbara Kozioł. 11.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
PAŃSTWO MA OBOWIĄZEK POMAGANIA LUDZIOM W POTRZEBIE
PAŃSTWO MA OBOWIĄZEK POMAGANIA LUDZIOM W POTRZEBIE
Barbara Dolniak z .Nowoczesnej w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegać się o reelekcję z okręgu sosnowieckiego. Na liście Koalicji Obywatelskiej znalazła się na drugim miejscu. Z Wicemarszałek Sejmu spotkaliśmy się w jej biurze poselskim w Będzinie, by porozmawiać o programie KO, najważniejszych problemach, wymagających nowych rozwiązań oraz o rozpoczynającej się kampanii i jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu. Reforma wymiaru sprawiedliwości, walka ze smogiem, reforma służby zdrowia i edukacji – to dla Barbary Dolniak jedne z najważniejszych punktów programowych Koalicji Obywatelskiej. 09.09.2019 08:20
Reklama
WSZECHWŁADNY RYSZARD M. SKAZANY
WSZECHWŁADNY RYSZARD M. SKAZANY
(Częstochowa, Zawiercie) Wyrok 6 lat bezwzględnego więzienia usłyszał Ryszard M. wieloletni Prezydent Zawiercia i Starosta Powiatu Zawierciańskiego 5 czerwca 2019 roku przed Sądem Okręgowym w Częstochowie. Ma też zapłacić 30.000 zł grzywny, przepadną mu też przyjęte korzyści majątkowe (łapówki), których przyjęcie zostało mu udowodnione w kwocie ponad 160.000 zł. Wyrok jest prawomocny, prosto z sali rozpraw Ryszard M. został przewieziony ponownie do aresztu w Poznaniu, gdyż Sąd jednocześnie odrzucił wniosek obrońców o uchylenie aresztu. Ryszard M. na łącznie 7 lat traci też prawa publiczne. Reprezentujący Prokuraturę Okręgową prok. Jacek Otola był w pełni zadowolony z wyroku. 13.06.2019 12:20    3    7
Reklama
Reklama
PiS WYGRYWA WSZĘDZIE, ALE NIE W PORĘBIE
PiS WYGRYWA WSZĘDZIE, ALE NIE W PORĘBIE
(powiat zawierciański) Tak dużego zainteresowania i zaangażowania wyborców podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego jeszcze nie było. Rekord – podobnie jak w całej Polsce – odnotowano w powiecie zawierciańskim. W wyborach wzięło udział ponad 44% wyborców (dla porównania w 2014 roku frekwencja wyniosła w naszym powiecie niespełna 19,5%). Bezkonkurencyjny w wyborach okazał się PiS, który zdobył u nas 50,07% głosów. Drugi wynik osiągnęła Koalicja Europejska – 33,50%. W powiecie zawierciańskim ponad progiem znalazły się również idące łeb w łeb Wiosna (5,49%) oraz Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (5,42%). Na Kukiz’15 zagłosowało 3,32% wyborców, Lewica Razem uzyskała 1,20%, a Polska Fair Play – 1,01%. Mieszkańcy powiatu zawierciańskiego najwięcej głosów oddali na Jadwigę Wiśniewską (nr 1 na liście PiS) – 16 089. Drugim politykiem z największym poparciem, choć nieporównywalnym do J. Wiśniewskiej, był Jerzy Buzek (nr 1 na liście Koalicji Europejskiej), który w powiecie zawierciańskim uzyskał 9 830 głosów. Do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu (woj. śląskiego) weszło po trzech kandydatów Koalicji Europejskiej i Prawa i Sprawiedliwości oraz jeden przedstawiciel Wiosny. 06.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
TO JEST PIERWSZA TURA, DRUGA BĘDZIE JESIENIĄ
TO JEST PIERWSZA TURA, DRUGA BĘDZIE JESIENIĄ
(Zawiercie) W ubiegłą sobotę, po Katowicach i Będzinie, kolejnym punktem na śląskiej trasie premiera było Zawiercie. Po południu Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami, by zachęcić ich do udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. - To jest wybór drogi, bardzo ważny wybór drogi, przed którym stoimy teraz. Dlatego nie zmienimy sobie miejsca na mapie, geografii, ale ważne jest kto trzyma tę mapę w ręku. Kto jest w stanie zmieniać rzeczywistość i chcę was poprosić o każdy głos, żebyście poszli tą drogą ku silniejszej, prospołecznej Polsce – mówił premier Morawiecki. 29.05.2019 12:20
Reklama
Tuż przed wyborami do Europarlamentu
Tuż przed wyborami do Europarlamentu
(Myszków, Zawiercie) Ostatni dzień przed ciszą wyborczą, gdy możemy odnosić się do kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, komentować jej przebieg, dzielić się spostrzeżeniami. Jutro będzie już można co najwyżej odnotować w mediach czas do otwarcia lokali wyborczych, w niedzielę pisać o frekwencji, zakłucaniu/nie zakłucaniu przebiegu wyborów. Choć nasze powiaty myszkowski, zawierciański nie leżą na głównym szlaku polityki ogólnopolskiej, a tym bardziej europejskiej, to jednak dzięki aktywności Rządu RP -w Zawierciu pokazał się sam premier M. Morawiecki- mieliśmy swoje „pięć minut”. To w Zawierciu premier ogłosił, że wakacje jednak szybciej, już 19 czerwca, dzień po Bożym Ciele i tak pies by chciał do szkoły przyjść. Choć Zalewska się upierała… Wyszło, że Morawiecki ludzki pan. I że Rząd nierządem stoi, skoro nie można uzgodnić z Min. Edukacji tak prostej rzeczy, jak data zakończenia roku szkolnego. 24.05.2019 14:08
Reklama
MAREK PLURA O PRZYSZŁOŚCI I WYZWANIACH STOJĄCYCH PRZED UE
MAREK PLURA O PRZYSZŁOŚCI I WYZWANIACH STOJĄCYCH PRZED UE
(Zawiercie) 13 maja w Zawierciu odbyło się spotkanie wyborcze z Markiem Plurą – posłem VIII kadencji Parlamentu Europejskiego, członkiem grupy Chrześcijańskich Demokratów (EPP), wcześniej Posłem na Sejm VI oraz VII kadencji. Wśród przybyłych na spotkanie mieszkańców Zawiercia obecni byli również m. in. Beata Małecka-Libera Poseł na Sejm RP, Jarosław Kleszczewski Radny Powiatu Zawierciańskiego, Paweł Kaziród Radny Miasta Zawiercie oraz Marek Węgrzynowicz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie. Europoseł Plura poruszył kwestie związane z codziennym życiem osób niepełnosprawnych, problem coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa europejskiego i wynikających z tego faktu wyzwaniach, kwestie postrzegania Polaków w Unii oraz jej przyszłości. 24.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
KIEDY ONI OPUSZCZĄ BASEN?
KIEDY ONI OPUSZCZĄ BASEN?
(Zawiercie) Jest 25 kwietnia. Z basenu w Hotelu Villa Verde pod Zawierciem korzysta wielu gości z zewnątrz. Tego dnia z pływalni postanowiła też skorzystać kobieta. Przed nią na pływalnię wchodzi czterech mężczyzn o ciemnej karnacji. Zachowują się dość głośno, ale kulturalnie, jak później relacjonuje świadek, pracownik basenu. Mężczyźni -jak się okazuje- prawie na pewno są narodowości romskiej. Ich spora społeczność mieszka w Zawierciu. Gdy Romowie już weszli, kobieta stojąca jeszcze przy recepcji basenu pyta: „Kiedy oni opuszczą basen?”. I wraca, jakby rezygnując z kąpieli. Ratownik rzuca jeszcze za nią słowa, że mężczyźni, to tacy sami ludzie jak wszyscy. Kobieta wraca za kilkadziesiąt minut, tłumaczy się, ostatecznie wchodzi na pływalnię, gdy dowiaduje się, że czwórka Romów nie korzysta z basenu, tylko z sauny. Jak szybko zauważyli pracownicy obiektu, interesująca się romskimi gośćmi kobieta to europoseł z PiS Jadwiga Wiśniewska. W obecnych wyborach do Parlamentu Europejskiego jako „jedynka” PiS na Śląsku jest widoczna na licznych banerach w każdym niemal mieście i wiosce. 22.05.2019 16:00
Reklama
Reklama
TROJE MIESZKAŃCÓW POWIATU KANDYDUJE DO EUROPARLAMENTU
TROJE MIESZKAŃCÓW POWIATU KANDYDUJE DO EUROPARLAMENTU
(powiat zawierciański) Za nieco ponad tydzień, w niedzielę 26 maja, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W naszym okręgu będziemy mogli zagłosować na jednego spośród 70 kandydatów. 20.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama