Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 23:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
9 maja br. w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala śląskiej edycji konkursu Lady D.
9 maja br. w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala śląskiej edycji konkursu Lady D.
Konkurs Lady D. (Lady Disabled - Dama Niepełnosprawna) promuje kobiety, które mimo niepełnosprawności są szczególnie aktywne społecznie. Realizuje on zapisy Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych ONZ, wzywającej do zapewnienia kobietom z niepełnosprawnościami możliwości pełnego rozwoju, postępu i umocnienia pozycji społecznej. W programie uroczystości znalazło się m.in. wręczenie tytułów Lady D. poszczególnych powiatów województwa śląskiego, z których zgłoszone zostały kandydatki oraz wręczenie tytułów Lady D. laureatkom konkursu w pięciu kategoriach: sport, kultura i sztuka, życie społeczne, życie zawodowe oraz dobry start (kategoria przeznaczona dla młodszych pań). Poniżej prezentujemy Państwu listę wszystkich nagrodzonych kobiet. 13.05.2019 15:54
Reklama
Reklama
Europoseł Marek Plura z nagrodą MEP Awards 2019
Europoseł Marek Plura z nagrodą MEP Awards 2019
Europoseł Marek Plura uhonorowany został prestiżową nagrodą MEP Awards 2019. Eurodeputowany, wybrany głosami mieszkańców województwa śląskiego, został uznany jednogłośnie za najlepszego europosła roku w kategorii Zatrudnienie, Polityka Społeczna i Regionalna. Europarlamentarne Oscary przyznawane są co roku przez brukselski miesięcznik The Parliament Magazine dla najbardziej pracowitych i wpływowych posłów do Parlamentu Europejskiego. 02.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
RYSZARD M. ARESZTOWANY. SĄD NIE DAJE WIARY KOLEJNYM OŚWIADCZENIOM BYŁEGO PREZYDENTA
RYSZARD M. ARESZTOWANY. SĄD NIE DAJE WIARY KOLEJNYM OŚWIADCZENIOM BYŁEGO PREZYDENTA
Dzisiaj (tj. 25.04) Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał postanowienie o aresztowaniu byłego prezydenta Zawiercia Ryszarda M. Na 18 kwietnia wyznaczono termin, w którym samorządowiec miał stawić się w Poznaniu na badaniach lekarskich. Niestety, kilka dni przed tym terminem dostarczył zaświadczenie lekarskie od psychiatry z prywatnego gabinetu w Krakowie, że nie może wziąć w nich udziału. Sąd wydał dziś postanowienie o aresztowaniu byłego prezydenta. W tej chwili zawierciańscy policjanci wykonują zlecone im przez częstochowski sąd czynności. 25.04.2019 13:39
Reklama
DO KOŃCA ROKU POWINNIŚMY MIEĆ INWESTORÓW W STREFIE
DO KOŃCA ROKU POWINNIŚMY MIEĆ INWESTORÓW W STREFIE
Po 16 latach w gminie Ogrodzieniec doszło do zmiany burmistrza. Jak głęboka to zmiana, czego mogą oczekiwać mieszkańcy po nowej burmistrz, która aż tryska energią rozmawiamy z Anną Pilarczyk-Sprychą Burmistrz Gminy Ogrodzieniec. 14.03.2019 12:20
Reklama
Reklama
Sądzę, że przegrałem przez kampanię oszczerstw!
Sądzę, że przegrałem przez kampanię oszczerstw!
Opadł kurz powyborczy. Rządzący Zawierciem przez ostatnie 4 lata były Prezydent Zawiercia Witold Grim w rozmowie z Kurierem Zawierciańskim rozlicza się z porażki. I wskazuje, jego zdaniem ważne okoliczności, które spowodowały, że przegrał wybory. Zdaniem Witolda Grima decydująca mogła być kampania oszczerstw, jaka wobec niego toczyła się oficjalnie, ale też za pośrednictwem kolportowanych ulotek „Zwolnić lenia”, których zleceniodawca nie został odkryty. Witold Grim dzieli się swoimi spostrzeżeniami i opiniami, kto mógł stać za uderzającą w niego kampanią oszczerstw. 23.12.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ANNA STANIASZEK PRZEWODNICZĄCĄ RADY MIEJSKIEJ W ŁAZACH
ANNA STANIASZEK PRZEWODNICZĄCĄ RADY MIEJSKIEJ W ŁAZACH
(Łazy) 21 listopada w sali narad Urzędu Miejskiego w Łazach odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej nowej kadencji. Radni oraz burmistrz Maciej Kaczyński złożyli ślubowanie. - Obejmując urząd burmistrza gminy Łazy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Łazy. Tak mi dopomóż Bóg – takie zobowiązanie złożył burmistrz. Przewodniczącą Rady Miejskiej wybrana została Anna Staniaszek. 29 listopada w czasie kolejnych obrad radni wybrali jej zastępców (Stefan Kubasik, Dariusz Tabas). 17.12.2018 12:20
Reklama
KOBIETY PRZEJMUJĄ STERY W OGRODZIEŃCU!
KOBIETY PRZEJMUJĄ STERY W OGRODZIEŃCU!
(Ogrodzieniec) 23 listopada ślubowanie złożyła nowa burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk-Sprycha. Przewodniczącą Rady Miejskiej została natomiast Małgorzata Janoska. W trakcie obrad wybrani zostali również wiceprzewodniczący rady, którymi zostali dla równowagi mężczyźni (Zbigniew Fabiańczyk i Michał Kusiak). Dało się odczuć, że nowa burmistrz i ustępujący z tej funkcji Andrzej Mikulski darzą się sporym szacunkiem, co może świadczyć o wysokiej kulturze politycznej w ogrodzienieckim samorządzie. Obradom przysłuchiwali się między innymi powiatowi radni Maria Milejska (w poprzedniej kadencji etatowy członek zarządu powiatu) i Stanisław Dąbrowa (w przeszłości pełnił między innymi funkcję wicemarszałka województwa). 07.12.2018 12:20
Reklama
JAROSŁAW KLESZCZEWSKI OSTRO O „KAŁUŻY WSTYDU”!
JAROSŁAW KLESZCZEWSKI OSTRO O „KAŁUŻY WSTYDU”!
(Zawiercie) 22 listopada odbyła się pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Przewodniczącą rady została Małgorzata Benc (PiS), a starostą Gabriel Dors (PiS). Wybrano także wiceprzewodniczących rady i członków zarządu. Na sali nie zabrakło radnych wojewódzkich (radnego Rafała Porca i radnej Jadwigi Baczyńskiej). Obrady trwały przez wiele godzin. Tuż po głosowaniu w sprawie wyboru przewodniczącego rady na sali zagrzmiało. Swojego zbulwersowania i rozczarowania nie krył Jarosław Kleszczewski. - Jako szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie zawierciańskim chciałbym (…) przeprosić za zachowanie jednego z naszych kolegów - Bogusława Piotrowskiego, obecnego radnego, który oszukał swoich wyborców. Startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Niestety, nie dotrzymał słowa. Myślę, że będzie miał problem spojrzeć im w oczy (prawdopodobnie chodziło o wyborców – przyp. red.) i już na zawsze pozostanie w „kałuży wstydu”, jaką wokół siebie wytworzył – powiedział Kleszczewski. 06.12.2018 12:20
Reklama
Reklama
STANISŁAW IBEK: DZIĘKUJĘ ZA ZAUFANIE JAKIM MNIE OBDARZYLIŚCIE
STANISŁAW IBEK: DZIĘKUJĘ ZA ZAUFANIE JAKIM MNIE OBDARZYLIŚCIE
(Włodowice) – Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy – to fragment zobowiązania złożonego przez Adama Szmukiera, wójta Włodowic wobec radnych tej gminy. W czasie uroczystej sesji 20 listopada jednym z ważniejszych punktów był wybór przewodniczącego rady, a został nim Stanisław Ibek. 04.12.2018 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
GABRIEL DORS STAROSTĄ ZAWIERCIAŃSKIM
GABRIEL DORS STAROSTĄ ZAWIERCIAŃSKIM
(Zawiercie) 22 listopada odbyła się pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Przewodniczącą rady została Małgorzata Benc, a starostą Gabriel Dors (PiS). Wybrano także wiceprzewodniczących rady i członków zarządu. 22.11.2018 16:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama