Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 00:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
WYNIKI DRUGIEJ TURY WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
WYNIKI DRUGIEJ TURY WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
(Zawiercie, Włodowice, Szczekociny, Żarnowiec) 4 listopada aż w czterech gminach naszego powiatu odbyła się druga tura wyborów samorządowych. W Zawierciu prezydentem został 39-letni Łukasz Konarski, który uzyskał aż 9836 głosów (53,70%). Dla porównania jego konkurent Witold Grim zdobył 8482 głosów (46,30%). We Włodowicach stery w gminie nadal będzie dzierżył Adam Szmukier, który pokonał Dorotę Wnuk. W Szczekocinach ze zwycięstwa może się cieszyć Jacek Lipa, a w Żarnowcu Grzegorz Scelina. 17.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
NASI REPREZENTANCI W SEJMIKU WOJEWÓDZTWA
NASI REPREZENTANCI W SEJMIKU WOJEWÓDZTWA
(powiat zawierciański) W tegorocznych wyborach samorządowych wybraliśmy radnych gmin, powiatu, wójtów i burmistrzów oraz radnych do Sejmiku Województwa Śląskiego. Powiat zawierciański wszedł w skład okręgu wyborczego nr 7 (razem z Dąbrową Górniczą, Jaworznem, Sosnowcem oraz powiatem będzińskim). Wyłoniono w nim 7 radnych, a wśród nich Mirosława Mazura z Zawiercia oraz Rafała Porca z Niegowonic. 15.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW KOGO WYBIORĄ WE WŁODOWICACH?
W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW KOGO WYBIORĄ WE WŁODOWICACH?
We Włodowicach dotychczasowy wójt Adam Szmukier powalczy z Dorotą Wnuk, która ostatnio pełniła funkcję nietatowego członka zarządu powiatu. Jeżeli chodzi o tę gminę A. Szmukier w pierwszej turze uzyskał 1186 głosów, a D. Wnuk 832 głosy. 07.11.2018 12:20
Reklama
WSTĘPNE WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
WSTĘPNE WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
(powiat zawierciański) W niedzielę, 21 października odbyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy powiatu wybierali między innymi prezydenta, wójtów, burmistrzów. Oddawali głosy także na swoich kandydatów do rad gmin, rady powiatu i Sejmiku Województwa Śląskiego. 22.10.2018 13:19    1
Reklama
Reklama
RADNI CHCĄ RONDA W REJONIE GLINIANEJ!
RADNI CHCĄ RONDA W REJONIE GLINIANEJ!
(Zawiercie) 27 września w czasie powiatowej sesji starosta Krzysztof Wrona poinformował, że 5 września została podpisana umowa na termomodernizację budynku Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej w Zawierciu przy ul. Piłsudskiego 80. Przypomnijmy, inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W czasie obrad wielu radnych zabrało głos w interpelacjach (Jan Zamora, Róża Kończyk, Aniceta Książek-Słomka, Paweł Sokół, Marek Szczygłowski, Tomasz Ślusarczyk oraz Rafał Krupa). Radna Aniceta Książek-Słomka i radny Jan Zamora pytali o bardzo niebezpieczne skrzyżowanie ulic Glinianej i Armii Krajowej w Zawierciu. Proponowali, by w tym miejscu powstało rondo. Nie tylko ta kwestia stała się przedmiotem zainteresowania radnych. Marek Szczygłowski poruszył między innymi temat tzw. kryptowalut, a konkretnie chciał wiedzieć, czy realne jest, by odegrały one rolę w finansach samorządu. 20.10.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
PONAD 200 KANDYDATÓW DO RADY POWIATU I PRAWIE 190 DO RADY MIEJSKIEJ W ZAWIERCIU
PONAD 200 KANDYDATÓW DO RADY POWIATU I PRAWIE 190 DO RADY MIEJSKIEJ W ZAWIERCIU
(powiat zawierciański) Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Nowych radnych w gminach i powiecie oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta Zawiercia będziemy wybierać 21 października. W tym tygodniu przedstawiamy Państwu listy kandydatów, które opublikowała Państwowa Komisja Wyborcza. Do poniedziałku 17 września komitety miały czas, aby zgłosić swoich kandydatów na radnych. W powiecie zawierciańskim, podzielonym na pięć okręgów wyborczych, o miejsce w radzie powiatu walczyć będzie w sumie 221 kandydatów. Z kolei do Rady Miejskiej w Zawierciu startuje 189 osób, które wybrane zostaną w trzech okręgach. W kolejnych tygodniach przedstawimy kandydatów do rad pozostałych dziewięciu gmin, wchodzących w skład naszego powiatu oraz kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz na prezydenta Zawiercia. 05.10.2018 12:20
Reklama
Jak wycinano Kurator Bauer
Jak wycinano Kurator Bauer
(Myszków) W środę 3.10.2018 strażacy z PSP Myszków musieli wyciąć latarnię z reklamą wyborczą Urszuli Bauer. Zagrażała bezpieczeństwu. Silny wiatr jaki wiał tego dnia niebezpiecznie wykrzywił latarnię na wiadukcie w Myszkowie na drodze 793. Na latarni wisiała reklama wyborcza Urszuli Bauer kandydatki PiS w wyborach na burmistrza Myszkowa. Padła z latarnią. 05.10.2018 10:47
Reklama
NIELEGALNE REKLAMY WYBORCZE W GAZECIE MYSZKOWSKIEJ I DZIENNIKU ZACHODNIM!
NIELEGALNE REKLAMY WYBORCZE W GAZECIE MYSZKOWSKIEJ I DZIENNIKU ZACHODNIM!
(Myszków) Piątek to dzień w którym czytelnicy Gazety Myszkowskiej sięgają po świeże wydanie tygodnika. Jakież było nasze zdziwienie, gdy 28.09.2018 z rana jeden z Czytelników zadzwonił do redakcji z pytaniem czy rozprowadzamy razem z „Myszkowską” materiały wyborcze KW PiS. Pyta, bo w środku swojej ulubionej gazety zobaczył ulotkę wyborczą promującą kandydata do Rady Powiatu Myszkowskiego z PiS Tomasza Ośmiałowskiego (jest radnym obecnej kadencji). KW PiS nie zawarł umowy z wydawcą Gazety Myszkowskiej na kolportowanie w formie insertu materiałów wyborczych komitetu. Jako insert do Gazety Myszkowskiej znalazły się tam bez zgody wydawcy, nielegalnie. 28.09.2018 17:57
Reklama
Reklama
MUSIMY ROZWIJAĆ SIĘ SZYBCIEJ!
MUSIMY ROZWIJAĆ SIĘ SZYBCIEJ!
Anna Pilarczyk-Sprycha obecna dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu ponownie kandyduje na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec. 4 lata temu w I turze pokonała rządzącego gminą już 4 kadencję burmistrza Andrzeja Mikulskiego i była o krok od przejęcia władzy w gminie. Nie udało się. A teraz? Anna Pilarczyk-Sprycha po udanej restrukturyzacji zadłużonego szpitala ponownie rzuca wyzwanie: 28.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
TROJE CHĘTNYCH DO WYŚCIGU O FOTEL WÓJTA!
TROJE CHĘTNYCH DO WYŚCIGU O FOTEL WÓJTA!
(Włodowice) Wójt Włodowic Adam Szmukier w nadchodzących wyborach samorządowych znowu powalczy o władzę w gminie. Tymczasem kampania wyborcza nabiera tempa. Może być bardzo ciekawa. Na urząd wójta chce kandydować również Andrzej Jureczko, który do niedawna pełnił funkcję dyrektora Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach. Swój start w wyborach na to stanowisko zapowiada także Dorota Wnuk, która obecnie pełni funkcję nieetatowego członka zarządu powiatu zawierciańskiego. 16.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama