Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 22:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Poseł Maciej Kopiec pyta o koszty odwołanych wyborów
Poseł Maciej Kopiec pyta o koszty odwołanych wyborów
Maciej Kopiec z Lewicy, poseł ze Śląska wysłał do Ministra Aktywów Państwowych interpelację dotyczącą ustalenia kosztów, jakie zostały poniesione na przygotowanie wyborów, które miały się odbyć w dniu 10.05.2020 r., wystosowaną do Ministra Aktywów Państwowych wraz z posłankami i posłami KKP Lewica. Najprawdopodobniej miliony złotych z kieszeni polskich podatników i podatniczek zostaną wyrzucone do kosza na wybory, do których rząd parł jak walec, a wczoraj dwóch posłów Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin ustalili sobie, że wyborów w niedziele nie będzie. Poseł Kopiec pyta ile kosztowały przygotowania do odwołanych wyborów. 07.05.2020 15:10
Reklama
Reklama
Robert BIEDROŃ  publikuje spot wyborczy. Wzywa by iść na wybory
Robert BIEDROŃ publikuje spot wyborczy. Wzywa by iść na wybory
Kandydat Lewicy Robert Biedroń opublikował spot wyborczy. Informacji o kampanii Roberta Biedronia można szukać na www.biedron2020.pl 26.04.2020 12:47
Reklama
Reklama
Reklama
STAROSTA KOŁODZIEJCZYK NA KWARANTANNIE!
STAROSTA KOŁODZIEJCZYK NA KWARANTANNIE!
Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk od około tygodnia jest objęty kwarantanną domową w związku z kontaktem z osobami zakażonymi. Informację dzisiaj potwierdził Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Mariusz Morawiec. Od tygodnia starosty Piotra Kołodziejczyka nie było w pracy, wziął urlop, ale nasza redakcja była zasypywana pytaniami, czy to prawda, że starosta myszkowski, cała jego rodzina, w tym rodzice -Joanna Kołodziejczyk- matka starosty, jest radną i Przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Koziegłowy. Dementujemy: nie ma potwierdzenia, aby starosta lub ktoś z jego rodziny był zakażony koronawirusem, ale są objęci kwarantanną domową. 16.04.2020 14:55    2
Reklama
rada powiatu myszkowskiego uchwaliła: SZPITAL W MYSZKOWIE „NA PIERWSZĄ LINIĘ”
rada powiatu myszkowskiego uchwaliła: SZPITAL W MYSZKOWIE „NA PIERWSZĄ LINIĘ”
(Myszków) Sesję Rady Powiatu Myszkowskiego 31 marca z wielu powodów można nazwać „koronawirusową”. Wystarczy, że odbyłaby się dzień później, a radni nie otrzymaliby diet za marzec. Podatnicy zaoszczędziliby około 25 tysięcy. Teraz niektórzy radni decydują się na przekazanie marcowych diet na służbę zdrowia. Radni przyjęli zmiany w budżecie umożliwiające remont i wyposażenie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) na co powiat dostanie 3 mln zł. Będą też środki na zakup aparatu rentgenowskiego i nowego USG. W zamian -jak potwierdził Starosta Piotr Kołodziejczyk- szpital zajmie się leczeniem pacjentów „koronawirusowych”. Ma to być „uzgodnione z wojewodą”-mówił starosta. Jak podkreślał starosta kilka razy, powtarzał to też przewodniczący W. Picheta „to zasługa poseł Jadwigi Wiśniewskiej i posła Mariusza Trepki”. 14.04.2020 16:22
Reklama
Reklama
NIKT SIĘ NIE PRZYZNAŁ DO UCHWAŁY O DIETACH.  CZY PRZEWODNICZĄCY PICHETA ZŁAMAŁ PRAWO?
NIKT SIĘ NIE PRZYZNAŁ DO UCHWAŁY O DIETACH. CZY PRZEWODNICZĄCY PICHETA ZŁAMAŁ PRAWO?
(Myszków) Sesja Rady Powiatu Myszkowskiego w ostatni dzień marca jednak odbyła się. Z porządku obrad przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta wycofał skandaliczną uchwałę, w której radni mieli zapewnić sobie diety bez pracy. Przewodniczący Picheta, pytany przez radną Dorotę Kaim-Hagar kto był autorem uchwały, najpierw odpowiedział, że „Biuro Rady”. Radna zdziwiona przypomniała, że inicjatywa uchwałodawcza przysługuje Zarządowi Powiatu lub grupie radnych. Kto więc złożył projekt uchwały? Wtedy przewodniczący Picheta powiedział, że „niech będzie, że ja to wprowadziłem, ja wycofuję”. Gdyby to była prawda, że za uchwałą stoi wyłącznie przewodniczący Picheta oznaczałoby to, że przynajmniej nadużył swoich uprawnień. Pojedynczy radny nie ma inicjatywy uchwałodawczej! Bardziej prawdopodobne jest, że przewodniczący Picheta po prostu kłamie, ukrywa inicjatorów uchwały. A jeżeli tych faktycznie nie ma, to jeszcze gorzej, gdyż rodzi się podejrzenie oszustwa. 14.04.2020 16:08    1
Reklama
Reklama
Reklama
Kandydaci  do obwodowych komisji wyborczych
Kandydaci do obwodowych komisji wyborczych
Oficjalnie, ciągle wybory prezydenckie w Polsce mają się odbyć 10 maja. Choć wszystkie siły polityczne w Polsce i wszyscy kandydaci oprócz Andrzeja Dudy mówią, że to niemożliwe w czasie epidemii, rząd ciągle nie ogłasza stanu klęski żywiołowej w całym kraju lub stanou wyjątkowego, co skutkowałoby przełożeniem wyborów. Więc formalnie wybory się zbliżają, choć coraz więcej dużych miast w Polsce deklaruje, że ich nie zorganizuje. 14.04.2020 15:47
Reklama
SAMORZĄDY PROSZĄ O PRZESUNIĘCIE WYBORÓW
SAMORZĄDY PROSZĄ O PRZESUNIĘCIE WYBORÓW
Śląski Związek Gmin i Powiatów apeluje o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich. Zdaniem Związku majowe wybory wobec zagrożenia koronawirusem są ryzykiem dla zdrowia i życia mieszkańców. Głos w tej sprawie zabrała również wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak, która wystosowała list do komisarza wyborczego i dyrektora biura KBW w Częstochowie. Z kolei burmistrz Ogrodzieńca uważa, że wybory się nie odbędą. Odważnie wystąpił w tym temacie też prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, nazywając pomysł organizacji wyborów w maju „szalonym”. Większość samorządowców powiatu zawierciańskiego siedzi cicho, więc cytujemy opinie samorządowców z regionu. 10.04.2020 13:04
Reklama
Agencja Reuters mówi wprost:  Polską rządzą nacjonaliści
Agencja Reuters mówi wprost: Polską rządzą nacjonaliści
„PiS rządzący polską zmienia zasady wyborcze przed głosowaniem prezydenckim” -pisze w wiadomości jaką pokazał nam mieszkający w Szwajcarii Polak. Korespondent Reuters Alan Charlish pisze o polskim rządzie, że to „rządzący w Polsce nacjonaliści wprowadzają zmiany w kodeksie wyborczym”. 09.04.2020 12:55
Reklama
Reklama
PREZYDENT MIASTA  KŁAMIE W SĄDZIE?
PREZYDENT MIASTA KŁAMIE W SĄDZIE?
(Zawiercie) Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski słynie z tego, że dokonał kadrowych zmian tak głębokich w administracji miasta Zawiercie i firmach miejskich, że mówi się wręcz o kadrowych „czystkach”. Jedną z pierwszych osób dotkniętych polityką kadrową Prezydenta Zawiercie była Sekretarz Miasta Zawiercie Magdalena Pasierb. Zwolniona ze stanowiska była też pierwszą z osób, która o swoją godność postanowiła walczyć w Sądzie. 2 stycznia 2019 do Sądu Rejonowego w Zawierciu wpłynął jej pozew o przywrócenie do pracy. W sądzie reprezentuje ją Kancelaria Adwokacka Wojciech Zymek z Katowic. 16.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
Sesja Sejmiku odwołana
Sesja Sejmiku odwołana
XIX Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego zaplanowana na poniedziałek 16 marca nie odbędzie się 14.03.2020 13:16
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama