Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 01:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
Zdjęli piosenkę Kazika. Zamordyzm PiS  gorszy niż ten z PRL
Zdjęli piosenkę Kazika. Zamordyzm PiS gorszy niż ten z PRL
Zniknęła radiowa Lista Przebojów Trójki Marka Niedźwieckiego po tym, jak pierwsze miejsce w liście zajęła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” satyryczny utwór o wizycie posła Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu, specjalnie dla niego otworzonego, podczas gdy zwykłych obywateli obowiązywał zakaz wstępu na zamknięte cmentarze. Po usunięciu LP3 zrezygnował z pracy w Trójce Marek Niedźwiecki. Bojkot radia ogłaszają kolejni artyści. Dawid Podsiadło nie chce by taka Trójka grała jego utworzy, współpracę z radiem zrywa ORGANEK 17.05.2020 12:22    2
Reklama
Reklama
Kultura umiera pierwsza
Kultura umiera pierwsza
Błyskawicznie rozwijająca się pandemia największe spustoszenie poczyniła w biznesie. Trudno powiedzieć która jego sfera ucierpiała najbardziej, ale wiele prawdy kryje się w słowach, że sztuka jako pierwsza odczuwa skutki kryzysu, a ostatnia zyskuje kiedy jest progres. I nie ma znaczenia, czy to filharmonia, teatr, czy lokalny matecznik kultury jak „Osikowa Dolina”, gdzie w trakcie warsztatów materializowały się dziecięce fantazje, powstawały istne dzieła sztuki, ożywały zapomniane legendy i tradycje. 14.05.2020 11:38
Reklama
Reklama
Reklama
Internauci wybrali najpiękniejsze fasady w Europie. Polska z rekordem!
Internauci wybrali najpiękniejsze fasady w Europie. Polska z rekordem!
Sukces polskiej architektury na scenie międzynarodowej – tak w największym skrócie można podsumować rozstrzygnięcie plebiscytu na Europejską Fasadę Roku w ramach Baumit Life Challenge 2020. W TOP 10 wszystkich sześciu kategorii znalazły się łącznie aż 32 obiekty z naszego kraju! To precedens w całej historii konkursu. Ale to nie wszystko! Naszym łupem padło także „wyróżnienie internautów”. 07.05.2020 13:12
Reklama
Nowa normalność – bezpieczne korzystanie z bibliotek
Nowa normalność – bezpieczne korzystanie z bibliotek
Od 4 maja br. otwieramy niektóre instytucje kultury, w tym biblioteki. Będzie też można korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla odmrażanych branż. przez. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 11:02
Reklama
Reklama
Z KULTURĄ ON-LINE NIE MOŻNA SIĘ NUDZIĆ
Z KULTURĄ ON-LINE NIE MOŻNA SIĘ NUDZIĆ
Społeczna kwarantanna, w której się znajdujemy może zostać przez nas świetnie wykorzystana. Pozostanie w domu i nie wychodzenie z niego bez potrzeby, to czas, który możemy wykorzystać na przykład na nadrobienie zaległości czytelniczych. Ze skorzystania ze swojej oferty przez Internet zachęcają również instytucje kulturalne i muzea. Rozsiadając się wygodnie przed ekranem swojego komputera można „zajrzeć” również do Teatru Wielkiego. 14.04.2020 15:49    1
Reklama
Reklama
Reklama
WALENTYNKI Z KSIĄŻKĄ
WALENTYNKI Z KSIĄŻKĄ
(Myszków) W połowie lutego myszkowska biblioteka przeprowadziła akcję pn. „Walentynki w Bibliotece. Randka w ciemno... z książką”. Wszyscy młodzi czytelnicy mogli wypożyczyć książkę „w ciemno”. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i została przyjęta z optymizmem. Młodzi czytelnicy zabierali do domu książki-niespodzianki. Dopiero w domu, po odpakowaniu dowiadywali się jaką książkę wypożyczyli i czyjego jest ona autorstwa. Dzięki tej akcji czytelnicy mogli przeczytać książki, po które może nigdy sami by nie sięgnęli. 16.03.2020 00:00
Reklama
XXXIV Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego
XXXIV Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego
W niedzielę 9 lutego odbył się XXXIV Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego w Zawierciu. W hali OSiR II przy ul. Blanowskiej 40 najlepsze taneczne pray mistrzowskie klasy „S”, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Turniej prowadziła znana i lubiana tancerka, trenerka, międzynarodowa sędzina i prezenterka telewizyjna Iwona Pavlović oraz Arkadiusz Deierling. W tańcach standardowych zaprezentowało się 12 par, a w tańcach latynoamerykańskich 18 par. Turniej uświetniły pokazy pool dance Aleksandry Bednarz oraz pokazy akrobatyczne Krystiana i Kamila Kłeczek. Hala OSiR-u była zapełniona do ostatniego miejsca, a widzowie czynnie uczestniczyli w turnieju angażując się w różne propozycje prowadzących. 16.03.2020 00:00
Reklama
Tłusty czwartek - nierówna walka tradycji z kaloriami
Tłusty czwartek - nierówna walka tradycji z kaloriami
Pączki, faworki a może i pizza. W tłusty czwartek pozwalamy sobie na wiele. W końcu chyba wszyscy mamy poczucie, że to jedyny dzień w roku, kiedy możemy nie liczyć kalorii i jeść do woli bez wyrzutów sumienia. 20.02.2020 13:11
Reklama
Reklama
FAJNE FERIE Z FUNDACJĄ STARA SZKOŁA
FAJNE FERIE Z FUNDACJĄ STARA SZKOŁA
(Podzamcze, gm. Ogrodzieniec) Dzieci i młodzież wykorzystały wolny czas zimowych ferii bardzo aktywnie i twórczo. Uczestnicząc w serii zajęć organizowanych przez Fundację Stara Szkoła, uczniowie brali udział w warsztatach kreatywnych. Były one nie tylko świetną zabawą z rówieśnikami – dzieci miały okazję nauczyć się nowych, ciekawych rzeczy, których na co dzień nie uczą się w szkole. Dzięki współpracy Fundacji z lokalnymi partnerami, dzieci mogły uczestniczyć w darmowych zajęciach – np. warsztatach zielarskich, kulinarnych lub podróżniczych. 18.02.2020 08:20
Reklama
Reklama
II Wicemiss Jury to: ZAWIERCIANKAEMILIA SZYCOWSKA
II Wicemiss Jury to: ZAWIERCIANKAEMILIA SZYCOWSKA
(Koziegłowy) Tytuł II Wicemiss Jury w konkursie Miss Jury 2020 zdobyła Emilia Sycowska z Zawiercia. Konkurs Miss Jury i Miss Jury Nastolatek odbył się 20 stycznia po raz pierwszy. Rolę gospodarza przyjęła gmina Koziegłowy w powiecie myszkowskim. Mieliśmy jeszcze dwie uczestniczki konkursu z naszego regionu, również zawiercianki: w konkursie Miss Jury Nastolatek to Laura Pawlik, a w Miss Jury Paulina Gordel. 27.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama