Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 01:45
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
WIGILIA U PSZCZÓŁEK Z PRZEDSZKOLA MISIA USZATKA
WIGILIA U PSZCZÓŁEK Z PRZEDSZKOLA MISIA USZATKA
(Zawiercie) W Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu jak co roku przygotowano Wigilijne Spotkanie Rodziny Przedszkolnej. Dzieci z grupy Pszczółek dołożyły wszelkich starań, by to tradycyjne spotkanie było wyjątkowe. Przedszkolaki przygotowały Jasełka w formie pantomimy. Spotkanie wigilijne było też okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. 13.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
Napisała kolędę. Wydała płytę. Kim jest Patrycja Gotfryd z Niegowonic?
Napisała kolędę. Wydała płytę. Kim jest Patrycja Gotfryd z Niegowonic?
Zapraszamy dziś na wywiad z wyjątkową dziewczyną – Patrycją Gotfryd, która pomimo swojego młodego wieku, rozwija swoje pasje. Oprócz tego, że studiuje, stara się także muzykować. Patrycję możecie znać, z racji tego, że pochodzi z naszych okolic – a dokładnie z Niegowonic. Wywiad ten powstał jednak z racji tego, że ostatnio wydała piękną kolędę, do której przesłuchania serdecznie zapraszamy! 08.01.2020 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
NOWA KOMENDA HUFCA ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ
NOWA KOMENDA HUFCA ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ
(Zawiercie) 29 listopada odbył się Zjazd Hufca Ziemi Zawierciańskiej. Zjazd udzielił absolutorium wszystkim członkom ustępującej komendy hufca, sznury funkcyjne zostały złożone, a podziękowania wręczone. 07.01.2020 08:20
Reklama
PIERWSZY ZJAZD STARYCH SAMOCHODÓW W SZCZEKOCINACH
PIERWSZY ZJAZD STARYCH SAMOCHODÓW W SZCZEKOCINACH
(Szczekociny) Dnia 6 października br. przy amfiteatrze w Szczekocinach odbył się I zjazd i prezentacja starych samochodów. Inicjatorami zjazdu byli: Grzegorz Derek (właściciel malucha 126P z 1996 r.) i Michał Wojciechowski, obaj ze Szczekocin. 25.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
NACZELNIK POLICJI UNIEWINNIONY
NACZELNIK POLICJI UNIEWINNIONY
(Zawiercie, Częstochowa) Miał podrobić podpisy dwóch policjantów potwierdzające, że wzięli udział w szkoleniu, tzw. „alarmie ćwiczebnym”. Sąd Rejonowy w Zawierciu uznał winę oficera policji, ale umorzył postępowanie karne uznając niską szkodliwość czynu. Z tym wyrokiem nie zgodziła się Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, składając apelację od wyroku, ale też sam oskarżany policjant. Niedawno nastąpił gwałtowny zwrot akcji, który jest dla prokuratury wielkim zaskoczeniem. Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił policjanta od zarzutów! Wyrok jest prawomocny. Nieoficjalnie mówi się, że w prokuraturze wyrok uniewinniający wywołał takie zaskoczenie, że rozważane jest złożenie kasacji od wyroku. A cała sprawa, od początku wygląda na wewnętrzne rozgrywki w zawierciańskiej policji. 25.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE W CEMENTOWNI
MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE W CEMENTOWNI
(Cementownia, gm. Ogrodzieniec) W tym roku spotkanie mikołajkowe dla dzieci odbyło się w hali sportowej w Cementowni. Była piękna choinka, moc prezentów, świątecznie przystrojona sala i wyjątkowa atmosfera. Oprócz spotkania ze Świętym Mikołajem przygotowano dla dzieci wiele innych atrakcji – przedstawienie teatralne, warsztaty plastyczne i zabawy. 24.12.2019 08:20
Reklama
ŚWIĘTY MIKOŁAJ SPOTKAŁ SIĘ Z DZIEĆMI W JURAJSKIM KOZIOŁKU
ŚWIĘTY MIKOŁAJ SPOTKAŁ SIĘ Z DZIEĆMI W JURAJSKIM KOZIOŁKU
(Jastrząb, gm. Poraj) Duża kolorowa choinka, moc prezentów, uśmiechnięty Święty Mikołaj, ogień trzaskający w kominku i roześmiane dzieci – tak upłynęły Mikołajki w Jurajskim Koziołku. W piątkowe popołudnie w zagrodzie edukacyjnej w Jastrzębiu gościły dzieci z Ośrodka Pomocy Dzieci i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Czekały na nie upominki i wiele atrakcji. Dzieciom uśmiechy nie schodziły z twarzy, co jest chyba najlepszym dowodem na to, że były to naprawdę udane Mikołajki! 23.12.2019 08:20
Reklama
MŁODZI PATRIOCI Z PRZEDSZKOLA NR 8
MŁODZI PATRIOCI Z PRZEDSZKOLA NR 8
(Zawiercie) Kilkulatki z Przedszkola nr 8 w Zawierciu wspólnie świętowały 101. rocznicę odzyskania niepodległości. W piątek, 8 listopada wszystkie grupy wspólnie obchodziły Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne piosenki. 10.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
URODZINY MISIA USZATKA
URODZINY MISIA USZATKA
(Zawiercie) Pod koniec listopada w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu świętowano piątą rocznicę nadania imienia placówce. Z okazji 5. urodzin Misia Uszatka dzieci z kilku grup przygotowały wspaniałe przedstawienie teatralne, które bardzo się spodobało publiczności. Przedszkolaki odwiedził wyjątkowy gość – iluzjonista zaprezentował dzieciom porywający pokaz. Ochotnicy, którym nie brakowało odwagi, pomagali iluzjoniście. Wszystkie przedszkolaki otrzymały również słodki upominek z okazji urodzin Misia Uszatka. 09.12.2019 08:20
Reklama
Reklama
FORUM SOŁTYSÓW W KATOWICACH
FORUM SOŁTYSÓW W KATOWICACH
(Katowice) W stolicy województwa śląskiego odbyło się XVI Forum Sołtysów. Podczas spotkania, w którym udział brali m.in. przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, radni województwa, samorządowcy i przede wszystkim delegacje sołectw, mówiono o przyszłości polskiej wsi oraz o sile dziedzictwa kulturowego. Wyróżnienie w konkursie trafiło do Kiełkowic w Ogrodzieńcu. 27.11.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama