Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 04:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
MA ZARZUTY O UDZIAŁ W MAFII NARKOTYKOWEJ. WYCHODZI Z ARESZTU, DZIEŃ PÓŹNIEJ UMIERA JEGO DZIEWCZYNA
MA ZARZUTY O UDZIAŁ W MAFII NARKOTYKOWEJ. WYCHODZI Z ARESZTU, DZIEŃ PÓŹNIEJ UMIERA JEGO DZIEWCZYNA
Emilia G. miała tylko 21 lat, gdy jej partner Przemysław M. rzekomo znalazł ją nieprzytomną w łóżku. Był 2 października 2025 godzina 10:01 kiedy Przemysław M. dzwoni na numer alarmowy, powiadamia, że jego partnerka jest nieprzytomna, że prawdopodobnie zażyła duże dawki leków psychotropowych. Emilia miała zażyć śmiertelną jak się okazało mieszaninę kilku bardzo silnych leków poprzedniego dnia, a następnego dnia rano partner miał ją znaleźć nieprzytomną. Jak się okazało po przybyciu pogotowia, Emilia już nie żyła. Choć od śmierci dziewczyny minęło ponad 2,5 miesiąca, prokuratura w w Myszkowie nie zdecydowała się, czy powinna szczegółowo przeszukać mieszkanie oraz, co wydaje się jeszcze ważniejsze: czy należy zbadać media społecznościowe, aktywność internetową Przemysława M. w noc z 1 na 2 października, zabezpieczyć jego telefon czy komputer. Po skargach ojca zmarłej Emilii Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, choć nie stwierdziła nieprawidłowości w prowadzeniu śledztwa, objęła je swoim nadzorem. 07.01.2026 11:49
Reklama
Reklama
Podsumowanie działań „Trzeźwość”. Wpadli kierujący w Pilicy, Porębie, Szczekocinach
Podsumowanie działań „Trzeźwość”. Wpadli kierujący w Pilicy, Porębie, Szczekocinach
Policjanci z zawierciańskiej drogówki przyłączyli się do wojewódzkich działań „Trzeźwość”. Udało się zatrzymać troje kierujących "na podwójnym gazie". 05.01.2026 16:42
Reklama
Reklama
Reklama
WYPIŁA „KOKTAJL ŚMIERCI”. 21 LATKA NIE ŻYJE. NIEJASNA ROLA JEJ PARTNERA
WYPIŁA „KOKTAJL ŚMIERCI”. 21 LATKA NIE ŻYJE. NIEJASNA ROLA JEJ PARTNERA
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie prowadzi śledztwo, w sprawie podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci 21 Emilii G. Młoda kobieta mieszkała ze swoim partnerem w Myszkowie, wynajmowali mieszkanie w bloku przy ulicy Pułaskiego, obok Zespołu Szkół nr 2 na Będuszu. 2 października młoda kobieta została znaleziona martwa w mieszkaniu. Jej partner 22 letni Przemysław M. twierdzi, że obudził się przed godziną 10:00 obok niej. Już miała nie dawać oznak życia. Wezwał pogotowie, a dziewczynę przełożył na podłogę, próbując ją reanimować. Wszystko wskazuje na to, że 21-latka zmarła po zażyciu potężnej, śmiertelnej dawki mieszaniny leków psychotropowych, antydepresyjnych i przeciwbólowych, w tym bardzo silnych opioidów. Zażyła je sama, czy ktoś jej podał? 05.01.2026 11:48
Reklama
92-LETNIA SENIORKA STRACIŁA 70 TYS. ZŁ OSZUKANA METODĄ NA POLICJANTA
92-LETNIA SENIORKA STRACIŁA 70 TYS. ZŁ OSZUKANA METODĄ NA POLICJANTA
Do 92-letniej mieszkanki Myszkowa zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przekonywał kobietę, że jej wnuczka miała wypadek i potrzebne są pieniądze aby jej pomóc. Seniorka uwierzyła. 05.01.2026 11:28
Reklama
Reklama
PARK PADEREWSKIEGO. TEGO PRZEKRĘTU JUŻ (CHYBA) NIC NIE URATUJE. CZY W SPRAWIE JEST ROSYJSKI ŚLAD?
PARK PADEREWSKIEGO. TEGO PRZEKRĘTU JUŻ (CHYBA) NIC NIE URATUJE. CZY W SPRAWIE JEST ROSYJSKI ŚLAD?
Wiele osób śledzi temat z ciekawości, a co najmniej kilkadziesiąt tych, którzy zainwestowali w mieszkania na osiedlu Park Paderewskiego w Zawierciu każdą informację o tej inwestycji łapie z wypiekami, nadzieją, a z nerwów pewnie obgryzają paznokcie. Czy mieszkania, za które w większości już zapłacili, trafią do przyszłych właścicieli? 03.01.2026 12:55    1
Reklama
Reklama
Reklama
Brunatny atak na Ślōnsko Ambasada w Katowicach
Brunatny atak na Ślōnsko Ambasada w Katowicach
„Fala nienawiści prawicowej w Polsce wzbiera. Gaśnica w Sejmie, happeningi przed Auschwitz, ruski hejt w sieci, a teraz swastyki na moim biurze regionalnym -napisał w mediach społecznościowych poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut. Jego biuro mieści się na zabytkowym Nikiszowcu, przy ulicy Świętej Anny. W niedzielę 14 grudnia poseł Kohut poinformował o zniszczeniu jego biura poprzez pomalowanie okien, szyldu i drzwi na klatce schodowej. Na elewacji i drzwiach znalazły się symbole faszystowskie oraz napis, „nazista” lub „naziści”. 15.12.2025 09:54
Reklama
Fałszywe wiadomości e-mail. Nowa próba oszustwa „na NFZ”
Fałszywe wiadomości e-mail. Nowa próba oszustwa „na NFZ”
Oszuści wysyłają profesjonalnie wyglądające e-maile, których nadawcą jest rzekomo Narodowy Fundusz Zdrowia. W wiadomościach opatrzonych logo Funduszu informują o „zwrocie kosztu leków”. 12.12.2025 18:00
Reklama
SPOWODOWAŁ ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY. W DNIU  WYJŚCIA Z WIĘZIENIA KUPIŁ AUTO I JEŹDZIŁ PIJANY
SPOWODOWAŁ ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY. W DNIU WYJŚCIA Z WIĘZIENIA KUPIŁ AUTO I JEŹDZIŁ PIJANY
30-letni Jakub S. 4 lata przesiedział w więzieniu za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Po wyjściu z więzienia pijany wsiadł za kierownicę samochodu. 09.12.2025 06:46
Reklama
Reklama
Prokuratura sprawdza, czy więzień Piotr K. jeździ samochodem na przepustkach. A ma dożywotni zakaz!
Prokuratura sprawdza, czy więzień Piotr K. jeździ samochodem na przepustkach. A ma dożywotni zakaz!
Po publikacji naszego tygodnika, Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zdecydowała, że należy zbadać podejrzenia, czy więzień Zakładu Karnego w Wojkowicach Piotr K., który (to osobny wątek sprawy) niezwykle często korzysta z przepustek „za dobre sprawowanie”, podczas tych przepustek nie narusza dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Piotr K. z Kroczyc od listopada 2024 roku odsiaduje wyrok 4,5 roku pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zginęła w nim Maria Kukułka z Huty Szklanej. 08.12.2025 15:36    1
Reklama
Reklama
MYSZKÓW. NIE ZATRZYMAŁM SIĘ DO KONTROLI. UDERZYŁ POLICJANTA PIĘŚĆIĄ W TWARZ
MYSZKÓW. NIE ZATRZYMAŁM SIĘ DO KONTROLI. UDERZYŁ POLICJANTA PIĘŚĆIĄ W TWARZ
W minioną niedzielę, 30 listopada, myszkowscy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę hyundaja, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna nie zatrzymał się, więc policjanci ruszyli za nim w pościg. 02.12.2025 05:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama