Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 10 kwietnia 2026 22:14
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

MYSZKÓW. PROKURATURA REJONOWA WZNOWIŁA ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZABÓJSTWA 16-LETNIEJ IZABELI W ŻARKACH LETNISKO W 2001 ROKU. SPRAWĄ ZAJMUJE SIE TEŻ POLICYJNE ARCHIWUM X

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie prowadzi czynności procesowe w śledztwie, dotyczącym zabójstwa, w 2001 roku, w Żarkach Letnisko, 16-letniej Izabeli M., które zostało umorzone w 2008 roku z powodu niewykrycia zabójcy. Sprawą zajmują się też policjanci z Archiwum X - Zespołu do spraw Niewykrytych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
MYSZKÓW. PROKURATURA REJONOWA  WZNOWIŁA  ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZABÓJSTWA  16-LETNIEJ IZABELI W ŻARKACH LETNISKO W 2001 ROKU. SPRAWĄ ZAJMUJE SIE TEŻ POLICYJNE ARCHIWUM X
Prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie

Autor: arc

Podziel się
Oceń

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie w 2008 roku umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa  16-letniej Izabeli M., do którego doszło w sierpniu 2001 roku w Żarkach Letnisko. Przyczyną umorzenia śledztwa było niewykrycie sprawcy przestępstwa. W śledztwie  ustalono, że zabójstwo miało miejsce 10 sierpnia 2001 roku około godziny 22.00 w pobliżu ulicy Kąpielowej. Sprawca zadał wracającej do domu 16-latce  prawie 50 ran kłutych i ciętych, które spowodowały jej zgon, informuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.   
Pomimo umorzenia śledztwa sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu organów ścigania.


Od września 2025 roku Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu do spraw Niewykrytych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (Archiwum X) prowadzą  intensywne czynności procesowe, zmierzające do wykrycia i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sprawcy lub sprawców zabójstwa Izabeli M. Dotychczas w toku tych czynności przesłuchano kilkunastu świadków oraz zasięgnięto opinii biegłych z zakresu różnych specjalności. Współczesne możliwości kryminalistyczne umożliwiły pozyskanie z uprzednio zabezpieczonych dowodów śladów, które aktualnie poddawane są szczegółowej analizie.

Apel o przekazywanie informacji  
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie i Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach proszą osoby, mające jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie, o przekazywanie posiadanych informacji.
 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBiuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NauczycielkaTreść komentarza: A co ze szkołą była w niej kontrola? Ja jestem emerytowaną nauczycielką w szkole, w której pracowałam dyżur w szatni na przerwie pełniła jedna z Pań sprzątających (często pomagała mniejszym dzieciom ubrać się) a na korytarzu dyżurują nauczyciele. W szatniach dzieją się „różne” sytuacje. Swoją droga mam nadzieję że ta pani w Policji nie zostanie tylko będzie usunięta.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 17:47Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIEAutor komentarza: NadiaTreść komentarza: Biedne zwierzęta,to jest miejsce bytowania rzadkich gatunków ptaków. Pięknie dbamy o ekologię,a te 259.miejsc pracy? No cóż ,nie każdy ma ambicję pracować jako robotnik czy też kasjer -sprzedawca w kolejnym supermarkecie.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:43Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: Eon MózgTreść komentarza: Tymczasem moja matka, która jest ŚJ jako jedna z niewielu w rodzinie, przez wiele lat organizowała duże spotkania rodzinne. Pozostali albo nic, albo w bardzo wąskim gronie. Wiele obiegowych opinii o ŚJ w praktyce się nie potwierdza. A przyczyny rozluźniania więzi w rodzinie są bardzo różne, często to szalone tempo życia, a ktoś błędnie może wiązać to z czymś innym.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 21:52Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Popieramy bojkot Polmleku! Też tak robimy. Im więcej świadomych konsumentów, tym mniej byłoby takich spraw. Warto w sklepie patrzeć nie tylko na nazwę handlową produktu, ale również kto to wyprodukował. Tak jest np. z masłem produkowanym przez Polmlek, ale pod nazwą własną dyskontu.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 15:09Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCIN
Reklama
Reklama
Reklama