Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 03:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
MIAŁY BYĆ BADANIA BYŁO MOLESTOWANIE?
MIAŁY BYĆ BADANIA BYŁO MOLESTOWANIE?
Afera z podejrzeniem wykorzystania seksualnego uczniów w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Winownie (gmina Koziegłowy). Organista w miejscowej parafii Zesłania Ducha Świętego jest dobrze znany w szkole, więc mógł darzyć się w niej jakimś poziomem zaufania. Młody mężczyzna z Pińczyc jak mówią nasi informatorzy studiuje rehabilitację lub ratownictwo medyczne, i w szkole w Winownie, zgłosił propozycję, że wykona bilanse dzieci w ramach praktyk studenckich. Dyrektorka szkoły zgodziła się na to, ale rozpętała się afera. Organista miał zmusić dzieci do rozbierania się, dotykać ich. Szkoła złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym. 11.04.2026 16:00
Reklama
Reklama
MYSZKÓW. PROKURATURA REJONOWA  WZNOWIŁA  ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZABÓJSTWA  16-LETNIEJ IZABELI W ŻARKACH LETNISKO W 2001 ROKU. SPRAWĄ ZAJMUJE SIE TEŻ POLICYJNE ARCHIWUM X
MYSZKÓW. PROKURATURA REJONOWA WZNOWIŁA ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZABÓJSTWA 16-LETNIEJ IZABELI W ŻARKACH LETNISKO W 2001 ROKU. SPRAWĄ ZAJMUJE SIE TEŻ POLICYJNE ARCHIWUM X
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie prowadzi czynności procesowe w śledztwie, dotyczącym zabójstwa, w 2001 roku, w Żarkach Letnisko, 16-letniej Izabeli M., które zostało umorzone w 2008 roku z powodu niewykrycia zabójcy. Sprawą zajmują się też policjanci z Archiwum X - Zespołu do spraw Niewykrytych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 10.04.2026 08:12
Reklama
Reklama
Reklama
POLICJA ZLIKWIDOWAŁA NIELEGALNE LABORATORIUM NARKOTYKÓW W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. ZAREKWIROWANO JUŻ GOTOWE NARKOTYKI O WARTOŚCI 3,5 MILIONA ZŁOTYCH. ZDJĘCIA
POLICJA ZLIKWIDOWAŁA NIELEGALNE LABORATORIUM NARKOTYKÓW W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. ZAREKWIROWANO JUŻ GOTOWE NARKOTYKI O WARTOŚCI 3,5 MILIONA ZŁOTYCH. ZDJĘCIA
Podczas wspólnej akcji funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej zlikwidowali w województwie śląskim, w powiecie będzińskim, nielegalne laboratorium narkotyków syntetycznych. Zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Zarekwirowano ponad 44 kilogramy gotowego narkotyku Alfa-PVP o czarnorynkowej wartości szacowanej na 3,5 mln zł oraz tysiące litrów substancji wykorzystywanych do jego produkcji. 10.04.2026 06:08
Reklama
Akcja „Wieniec 2026”
Akcja „Wieniec 2026”
Myszkowscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej brali udział w akcji o kryptonimie „Wieniec”. Celem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest zwalczanie kłusownictwa oraz innych form szkodnictwa łowieckiego, w kontekście sezonu na zrzuty poroża przez jelenie. 01.04.2026 11:39
Reklama
Reklama
PROKURATURA CHCE ARESZTU DLA STUDENTA-ORGANISTY. DZISIAJ MOŻE BYĆ DECYZJA SĄDU
PROKURATURA CHCE ARESZTU DLA STUDENTA-ORGANISTY. DZISIAJ MOŻE BYĆ DECYZJA SĄDU
Zatrzymany wczoraj na polecenie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Mateusz R. mieszkaniec gminy Koziegłowy, usłyszał już zarzuty karne, jest podejrzany o dokonanie podstępem czynności seksualnych u grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Winownie. Jak informuje prokurator Tomasz Ozimek, jest też wniosek o areszt dla mężczyzny na okres na razie 3 miesięcy. Wniosek o areszt powinien być jeszcze dzisiaj rozpoznany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie. W piątek w wydaniu papierowym Gazeta Myszkowska/Kurier Zawierciański podamy nowe fakty, w jakich jeszcze kręgach wśród dzieci lubił być aktywny Mateusz R. 25.03.2026 12:28    1
Reklama
Reklama
Reklama
ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!
podejrzenie molestowania dzieci w szkole w Winownie
ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!
W związku z podejrzeniem popełnienia czynów pedofilskich wobec dzieci uczęszczających do SP Winowno (gmina Koziegłowy, powiat myszkowski) dzisiaj został zatrzymamy Mateusz R. Mężczyzna miał przeprowadzić badania dzieci w szkole w Winownie, które mogą się okazać czynem pedofilskim. 24.03.2026 11:52
Reklama
MIAŁY BYĆ BADANIA, BYŁO MOLESTOWANIE?
MIAŁY BYĆ BADANIA, BYŁO MOLESTOWANIE?
Afera z podejrzeniem wykorzystania seksualnego uczniów w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Winownie (gmina Koziegłowy). Organista w miejscowej parafii Zesłania Ducha Świętego jest dobrze znany w szkole, więc mógł darzyć się w niej jakimś poziomem zaufania. Młody mężczyzna z Pińczyc jak mówią nasi informatorzy studiuje rehabilitację lub ratownictwo medyczne, i w szkole w Winownie, zgłosił propozycję, że wykona bilanse dzieci w ramach praktyk studenckich. Dyrektorka szkoły zgodziła się na to, ale rozpętała się afera. Organista miał zmusić dzieci do rozbierania się, dotykać ich. Szkoła złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym. 23.03.2026 11:50    1
Reklama
WYSZŁA NA SPACER Z MAŁYM PIESKIEM. ZOSTAŁA POGRYZIONA W TWARZ PRZEZ AMSTAFFA
WYSZŁA NA SPACER Z MAŁYM PIESKIEM. ZOSTAŁA POGRYZIONA W TWARZ PRZEZ AMSTAFFA
11 marca 2026 roku wieczorem 50-letnia kobieta spacerowała z małym psem aleją Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. W pewnym momencie kobieta i jej pies zostali zaatakowani przez psa rasy amstaff, który ugryzł 50-latkę w twarz. 16.03.2026 05:43
Reklama
Reklama
MYSZKÓW. UKRAINIEC SKAZANY , NA 5 LAT WIĘZIENIA ZA NAPAD NA KIEROWCĘ BUSA
MYSZKÓW. UKRAINIEC SKAZANY , NA 5 LAT WIĘZIENIA ZA NAPAD NA KIEROWCĘ BUSA
Sąd Rejonowy w Myszkowie skazał na 5 lat więzienia obywatela Ukrainy za usiłowanie rozboju na kierowcy busa, do którego doszło w Lgocie Nadwarciu w powiecie myszkowskim. Ponadto zasądził od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonego zadośćuczynienie - 2.000 zł. 07.03.2026 07:33
Reklama
Reklama
NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE
DHD i Park Paderewskiego, czyli afera deweloperska:
NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE
Kilkadziesiąt osób które wpłaciły oszczędności, albo wzięły kredyt i go spłacają, żeby kupić wymarzone mieszkanie na osiedlu Park Paderewskiego, zastanawia się już nie kiedy dostaną mieszkania, bo pierwsze terminy to miał być początek 2025 roku, tylko czy w ogóle je dostaną. W X ‘25 powołany przez udziałowca posiadającego około 70% udziałów DHD sp. z o.o. (nazwa firmy która buduje osiedle) na stanowisko prezesa DHD Sebastian Sołtys bez konkretnej daty, ale mówił, że jak rozwiązane będą problemy z ujawnieniem w KRS zarządu reprezentującego nowego większościowego właściciela (Jarosław Kołtun z Lublina) to możliwe będzie dokończenie mieszkań i przekazanie ich kupującym. Mamy koniec lutego i mamy kilka wiadomości, ustaleń do których dotarliśmy: od chwili, jak w lipcu Jarosław Kołtun nabył 70% udziałów w DHD (odkupując udziały w firmach Zalim sp. z o.o. i Skywards Estates sp. z o.o.) na budowie udało się/nie udało się: 06.03.2026 09:53    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama