Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 13:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Środowisko

Reklama
Dożynki Powiatu Zawierciańskiego. W tym roku w Łazach
Dożynki Powiatu Zawierciańskiego. W tym roku w Łazach
W ostatni dzień sierpnia w Łazach nad Zalewem Mitręga odbywają się Dożynki Powiatowo-Gminne. Początek imprezy to Msza Polowa Dożynkowa. Nie powinno padać, ale będzie pochmurnie. 31.08.2025 11:52
Reklama
Reklama
16. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju. Start 5 września
16. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju. Start 5 września
Marzysz o pokonaniu królewskiego dystansu w górach? Pragniesz niezapomnianych wrażeń z trasy? Kultowy Bieg 7 Dolin Górski KORAL Maraton czeka na chętnych. Organizatorzy Festiwalu Biegowego przygotowali wyjątkowy prezent dla wszystkich którzy planują zmierzyć się z tym dystansem w Piwnicznej. Specjalnie dla uczestników został napisany plan treningowy przygotowań do startu 6 września. Autorem jest Łukasz Tracz, fizjoterapeuta z 20 letnim doświadczeniem oraz trener prowadzący m.in. Paulinę Tracz, jedną z utytułowanych biegaczek w Polsce. 28.08.2025 15:09
Reklama
Reklama
Reklama
AUSTRALIJSKA FIRMA CHCE KOPALNI
AUSTRALIJSKA FIRMA CHCE KOPALNI
(Myszków) W 2012 roku, czyli już za trzy lata, koncern wydobywczy z Australii - Strzelecki Metals Limited - chce wybudować w Myszkowie kopalnię. Na przedsięwzięcie planuje wydać ponad 300 milionów euro. Jeżeli budowa kopalni dojdzie do skutku, będzie to jedna z największych zagranicznych inwestycji w Polsce. W ubiegły czwartek (16 lipca br.) z inicjatywy starosty Mariana Wróbla, odbyło się w Starostwie spotkanie z przedstawicielami australijskiego inwestora. Rozmawiano na temat prowadzonych prac badawczych, zamierzeniach firmy oraz planach powstania kopalni. 28.08.2025 13:00
Reklama
Do jakich miejscowości turystycznych można pojechać z Zawiercia – najbliższe górskie miejscowości
Do jakich miejscowości turystycznych można pojechać z Zawiercia – najbliższe górskie miejscowości
Zawiercie, nazywane często „bramą na Jurę”, samo w sobie jest świetnym punktem wypadowym. Choć leży w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która słynie z malowniczych ostańców i zamków, to w zasięgu niespełna dwóch godzin jazdy znajdziemy również pierwsze górskie miejscowości, idealne na weekend czy dłuższy wypoczynek. 27.08.2025 14:43
Reklama
Reklama
W „Jedynce” powstanie ekopracownia pod chmurką
W „Jedynce” powstanie ekopracownia pod chmurką
(Łazy) Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach znalazła się w gronie placówek, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu „Ekopracownia 2025”, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 18.08.2025 14:30
Reklama
Reklama
Reklama
Myszków jak Piza? pyta czytelnik
Myszków jak Piza? pyta czytelnik
Piza słynie z jednej krzywej wieży, ale Myszków przebija zdecydowanie to włoskie miasto, bo możemy się pochwalić (?) wieloma krzywymi obiektami na prawie każdej ulicy -pisze nasz Czytelnik "Tristan". My dodamy, że Polska ma też mniej słynną, choć krzywą wieżę w Ząbkowicach Śląskich, wartą odwiedzenia i to bez tłoku. A co krzywego można zwiedzać w Myszkowie? Jak pisze "Tristan", jest tego sporo. Spodobało nam się spojrzenie Czytelnika na nasze miasto... 07.08.2025 12:23
Reklama
ZŁOTY, ALE SKROMNY!
test Honda Gold Wing Tour 2025:
ZŁOTY, ALE SKROMNY!
Honda Gold Wing to motocykl kultowy, doceniany za bezawaryjność, wygodę, kulturę pracy silnika. Kilka lat temu „złote skrzydła” przeszły poważną zmianę. Motocykl jest lżejszy, zdecydowanie najlżejszy w klasie Touring. Miłośnicy starszych GL których masa własna zaczynała się od 425 kg widząc nowego „Goldasa” kręcą głową, zastanawiają się ale po tygodniu kiedy mogliśmy pokazać testową Hondę Gold Wind użyczoną z parku prasowego Honda, w różnych miejscach odwiedzanych przez motocyklistów na Jurze, nikt ze zdeklarowanych miłośników modelu Gold Wing nie był w stanie sformułować zdania krytyki. Gold Wind choć mocno zmieniony, to ciągle GL! Tyle, że lepszy. A dlaczego, o tym za chwilę. 04.08.2025 14:44    2
Reklama
Województwo Śląskie staje się zagłębiem winiarstwa
Województwo Śląskie staje się zagłębiem winiarstwa
W dniach 18-20 lipca w Olsztynie (Jurajskim) odbywał się Jurajski Festiwal Sztuki i Wina. Kto był, smakował i kosztował ma wyrobione zdanie o tej imprezie, zupełnie innej w atmosferze, od większości pikników i wszelakich dni miast i gmin. My chcemy zwrócić uwagę na to, że nasz region, całe Województwo Śląskie ma coraz bogatszą ofertę własnych win. Kilka winnic od lat buduje swoją markę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jedna z ważniejszych i rozpoznawalnych to winnica Si Tak położona właśnie w Olsztynie, należąca do rodziny Sitaków, prowadzących też restaurację Spichlerz. Wina z winnicy Si Tak to stały element Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie. Ale my chcielibyśmy dodatkowo wspomnieć o winach z okolic Bielska-Białej, czyli Beskidy. Trzy winnice z beskidzkiej części Województwa Śląskiego wystawiły podczas tegorocznej imprezy wspólne stoisko. 22.07.2025 10:29
Reklama
Reklama
NIKT CI TYLE NIE DA, ILE PIS PRZED WYBORAMI OBIECA! PANIE STAROSTO, GDZIE JEST BASEN?
NIKT CI TYLE NIE DA, ILE PIS PRZED WYBORAMI OBIECA! PANIE STAROSTO, GDZIE JEST BASEN?
W październiku 2023 roku Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk triumfował: „mamy basen!” gdy radni Gminy Poraj zdecydowali się przekazać powiatowi basen kąpielowy w Żarkach-Letnisko. Basen, który Starosta Piotr Kołodziejczyk obiecywał przebudować na wiosnę 2024 roku, do dzisiaj stoi i śmierdzi. Bo spuszczeniu wiosną wody, dno basenu odsłoniło pokłady mułu. 17.07.2025 13:47    1
Reklama
Reklama
Ministra Klimatu o Szczekocinach: PRZYJRZYMY SIĘ SPRAWIE
Ministra Klimatu o Szczekocinach: PRZYJRZYMY SIĘ SPRAWIE
Ministra Klimatu Paulina Henning-Kloska 3 lipca odwiedziła Katowice, ogłaszając siedzibie Ślaskiego Urzędu Wojewódzkiego, że będą dodatkowe pieniądze na likwidację nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych w woj. Śląskim. Razem ze środkami rozdzielonymi na ten cel w lutym (200 mln zł) ze środków Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska będzie aż 263 mln w całym kraju. Z tej kwoty 58 mln trafi do Sosnowca, który już rozstrzygnął przetarg i jest podawany jako przykład gminy, która sprawnie przystępuje do likwidacji bomby ekologicznej, oddalonej ledwie kilometr od centrum Sosnowca. 17.07.2025 13:01
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama