Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 14:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Środowisko

Reklama
PONAD 10 MLN NA USUWANIE ODPADÓW W BONOWICACH. ALE GMINA SZCZEKOCINY USUNIE TYLKO CZĘŚĆ PROBLEMU
Mafia śmieciowa Olgierda L:
PONAD 10 MLN NA USUWANIE ODPADÓW W BONOWICACH. ALE GMINA SZCZEKOCINY USUNIE TYLKO CZĘŚĆ PROBLEMU
Gmina Szczekociny dostała 10,3 mln zł na usunięcie i utylizację odpadów zakopanych w Bonowicach. Od kilku lat piszemy o tej aferze. Cztery działki na których są zakopane odpady leżą pomiędzy rzekami Krztynia i Żebrówka, dopływach Pilicy. Jednak to tylko część terenów należących do Artura Mejera i jego żony na których nieżyjący już A. Mejer pozwolił grupie przestępczej Olgierda L. zakopywać odpady. Badania wody w rzekach już od kilku lat pokazują, że do Krztynii i Żebrówki przedostają się metale ciężkie, w tym ołów, etylobenzen, toluen, ksylen. 01.04.2025 09:43
Reklama
Reklama
Pająki opanowały PORĘBĘ!
Pająki opanowały PORĘBĘ!
w dniach 01.04 – 06.04.2025 (od 10:00 do 18:00) Miejskim Ośrodku Kultury ul. Adama Mickiewicza 2 w Porębie odbędzie się Wystawa Pająków, czyli wyjątkowe, edukacyjne wydarzenie. Pokazujemy ponad 30 rzadkich pająków z całego świata, tablice i filmy edukacyjne itp. O każdej pełnej godzinie będzie można (w cenie biletu) potrzymać niegroźnego pająka na ręce i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 31.03.2025 10:41
Reklama
Reklama
Reklama
Energooszczędność i ekologia – filary nowoczesnego budownictwa
Energooszczędność i ekologia – filary nowoczesnego budownictwa
W dobie zmian klimatycznych, rosnących kosztów energii i coraz większego nacisku na zrównoważony rozwój, pojęcie zielonego budownictwa przestało być modnym hasłem, a stało się praktycznym kierunkiem, w którym zmierza cała branża nieruchomości. W tym kontekście świadectwo charakterystyki energetycznej odgrywa kluczową rolę – nie tylko jako obowiązkowy dokument, ale też jako narzędzie weryfikujące efektywność energetyczną i środowiskową budynków. 28.03.2025 10:38
Reklama
Elemental wraca do pomysłu wiatraków w Mrzygłodzie: zgodzicie się, damy 5 milionów
Elemental wraca do pomysłu wiatraków w Mrzygłodzie: zgodzicie się, damy 5 milionów
Firma Elemental Battery Metals, firma z Grupy Elemental chce w Mrzygłodzie wybudować farmę elektrowni wiatrowych, który miałaby produkować prąd dla istniejących po drugiej stronie lasu, już w Zawierciu, zakładów Elemental Strategic Metals, które przerabiają stare akumulatory. 10 grudnia 2024 r mieszkańcy Mrzygłodu powiedzieli „NIE” dla wiatraków Elemental, a burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak oświadczył, że zdanie mieszkańców jest dla niego jasne. Że są przeciwni budowie farmy wiatraków. Ale firma nie odpuszcza i 3 marca do burmistrza Myszkowa dotarł list z EBM sp. z o.o. z nową, zmodyfikowaną propozycją. 25.03.2025 07:08
Reklama
Reklama
Od Szczekocin do Koziegłów: RAJ DLA MAFII ŚMIECIOWEJ
Proces grupy przestępczej Olgierda L
Od Szczekocin do Koziegłów: RAJ DLA MAFII ŚMIECIOWEJ
W Sądzie Okręgowym w Częstochowie 16 stycznia ruszył proces mafii śmieciowej, której hersztem byli myszkowianin Olgierd L. oraz jego żona Justyna R. Na ławie oskarżonych początkowo miało zasiąść aż 13 osób, ale dwóch z nich już nie żyje. 19.03.2025 15:32    1
Reklama
Reklama
Reklama
Maślanka i kefir nie tylko do picia - odżywcze maseczki z nabiałem
Maślanka i kefir nie tylko do picia - odżywcze maseczki z nabiałem
Domowe maseczki na twarz często działają lepiej niż te sklepowe i zazwyczaj da się je przygotować z produktów, które akurat mamy w domu. Kosztują grosze a czynią cuda! Czy wiedziałaś, że mleko, kefir albo jogurt naturalny można stosować jako jeden ze składników odżywczych maseczek? Jeśli nie odkryłaś jeszcze takich kosmetyków, zabaw się w domowego laboranta i stwórz swoje autorskie receptury piękna. Nabiał sprawdza się nie tylko w kuchni, ale działa też fantastycznie na cerę czy włosy. 18.03.2025 09:19
Reklama
Zimowy Maraton Jurajski „Wciągam życie nosem”– sport, regeneracja i odpowiedzialna turystyka w zimowej scenerii Jury
Zimowy Maraton Jurajski „Wciągam życie nosem”– sport, regeneracja i odpowiedzialna turystyka w zimowej scenerii Jury
195 zawodników, zimowa Jura i wydarzenie, które łączy sport z edukacją. 15 lutego w Podlesicach odbyła się pierwsza edycja Zimowego Maratonu Jurajskiego „Wciągam życie nosem” – imprezy, która od samego początku miała w sobie więcej niż tylko biegowe emocje. 14.03.2025 18:17
Reklama
ZAKAZ JAZDY SAMOCHODAMI TERENOWYMI I QUADAMI PO PUSTYNI SIEDLECKIEJ
ZAKAZ JAZDY SAMOCHODAMI TERENOWYMI I QUADAMI PO PUSTYNI SIEDLECKIEJ
Od pierwszego stycznia 2025r. wszedł zakaz jazdy samochodami terenowymi i quadami po Pustyni Siedleckiej. Teren należący w większości do Skarbu Państwa został z dniem 1 stycznia 2025 przekazany do Nadleśnictwa Złoty Potok. 14.03.2025 17:25
Reklama
Reklama
SZMATY ZALEWAJĄ MIASTA. To efekt strategii miast, które zwaliły problem na PCK
gospodarka odpadami po 1 stycznia 205:
SZMATY ZALEWAJĄ MIASTA. To efekt strategii miast, które zwaliły problem na PCK
Od 1 stycznia 2025 szmaty, zużyte ubrania, buty nie mogą już być wrzucane do pojemników na odpady zmieszane. Ale nie znamy gminy, która zdecydowałaby zmianę regulaminu gospodarki odpadami tak, aby dostawić kolejny na osiedlach lub w domach jednorodzinnych pojemnik na „szmaty”. Problem zrzucono na firmy ustawiające pojemniki na odbiór tekstyliów, choć już wcześniej było widać, że firmy te nie radzą sobie z odbiorem szmat. Po 2 miesiącach widać, że problem narasta. Pojemniki na osiedlach, najczęściej z logo PCK, są przepełnione, rozbijane. 13.03.2025 11:41    1
Reklama
Reklama
„MAĆKOWA GRUSZKA”. Czyj to burdel? Wychodzi, że Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego
„MAĆKOWA GRUSZKA”. Czyj to burdel? Wychodzi, że Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego
Jest takie miejsce przy DK 91 (dawniej DK1) w Markowicach, po prawej stronie jadąc od Katowic, więc kojarzone bardziej z Rzeniszowem, wsią w gminie Koziegłowy. Zjazd w ulicę Spacerową wyróżnia się tym, że gdy robi się trochę cieplej, jest to pomiędzy Koziegłowami i Siewierzem jedno ze stałych miejsc w którym spotkać można prostytutki. 10.03.2025 15:37    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama