Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 15:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
GMINY ZŁOŻĄ SIĘ NA STERYLIZATOR?
GMINY ZŁOŻĄ SIĘ NA STERYLIZATOR?
(Zawiercie) Stary i jedyny w zawierciańskim szpitalu sterylizator ledwo żyje. Bez urządzenia lekarze nie byliby w stanie przeprowadzić żadnej operacji, zabiegu i większości badań diagnostycznych. Kroplówka, która ma być podana przez gminy z terenu naszego powiatu jest konieczna. Ta doraźna pomoc, to jednak tylko kropla w morzu. 20.11.2011 22:35
Reklama
Reklama
BIZNESOWO I OFF-ROADOWO
BIZNESOWO I OFF-ROADOWO
(Zawiercie) O tym, że Zawiercie jest dobrym miejscem na rozkręcenie biznesu przekonywano podczas konferencji zorganizowanej za unijne pieniądze w hotelu Villa Verde 8 listopada. Modernizacja szlaków komunikacyjnych, rozwój budownictwa komunalnego, rewitalizacja obszarów wokół dworca PKP oraz zabytkowego osiedla „TAZ”. To tylko niektóre miejskie plany inwestycyjne na najbliższą przyszłość. Spotkanie przedstawicieli różnych branż biznesu, organizacji gospodarczych, lokalnych i wojewódzkich władz samorządowych uwieńczone zostało dosyć nietypowo, bo off-roadowo. Uczestnicy konferencji mogli samochodami terenowymi zwiedzić obszary inwestycyjne miasta. 20.11.2011 22:30
Reklama
Reklama
Reklama
SPRAWCY NAPADU WCIĄŻ NIEUCHWYTNI
SPRAWCY NAPADU WCIĄŻ NIEUCHWYTNI
(Zawiercie) Policja wciąż poszukuje sprawców napadu na punkt kasowy Banku Spółdzielczego w Zawierciu przy ul. Wierzbowej. Rabusie, po obrabowaniu banku uciekli w nieznanym kierunku i przepadli jak kamień w wodę. Łupem zamaskowanych mężczyzn padło kilka tysięcy zł. 20.11.2011 22:24
Reklama
RONDO NA ŻABKACH GOTOWE
RONDO NA ŻABKACH GOTOWE
(Zawiercie) Choć kierowcy jeździli już po rondzie na Żabkach od początku miesiąca, dopiero w środę (16 listopada) oficjalnie oddano je do użytku. Budowa piątego już skrzyżowania okrężnego to wspólne przedsięwzięcie miasta i powiatu, które zostało zrealizowane za łączną kwotę ponad 3mln zł dzięki 50% dofinansowania z tzw. „schetynówki”. 20.11.2011 22:20
Reklama
Reklama
NA SPACERZE ZNALAZŁ ZWŁOKI
NA SPACERZE ZNALAZŁ ZWŁOKI
(Zawiercie) Makabrycznego odkrycia dokonał 69-letni mieszkaniec Zawiercia, który w masywie leśnym w okolicach Blanowic 6 listopada znalazł zwłoki. Ciało było na etapie daleko posuniętego rozkładu. Policjanci podają szczegóły ubioru denata. Być może dzięki temu ktoś będzie w stanie rozpoznać, kim był zmarły. 13.11.2011 21:25
Reklama
Reklama
Reklama
MĘŻCZYZNA ZGINĄŁ W POŻARZE
MĘŻCZYZNA ZGINĄŁ W POŻARZE
(Ryczów) Do wstrząsającej tragedii doszło 8 listopada po godzinie 6.00 w Ryczowie (gmina Ogrodzieniec). Na skutek pożaru w domu przy ulicy Armii Krajowej życie stracił 76-letni mężczyzna. Na ratunek ojcu ruszył bohatersko syn. Niestety, było za późno, bo starszy człowiek zdążył się już zaczadzić. 13.11.2011 21:24
Reklama
ODDAJ GRÓB
ODDAJ GRÓB
(Myszków) Od kilku dni odwiedzamy groby naszych przodków. Pani Antonina Bogusławska od 2 lat nie może zapalić świeczki na grobie siostry i ojca na starym cmentarzu należącym do Parafii Św. Stanisława w Myszkowie. Bo w grobie leży Nowak. Jan Nowak. Ta sprawa choć dotyczy sąsiedniego Myszkowa jest jaskrawym przykładem, jak jeden błąd administratora cmentarza może doprowadzić do rodzinnych tragedii. Większość cmentarzy to nekropolie parafialne, choć nadzór nad ich funkcjonowaniem  zgodnie z ustawą pełni gmina, właściwy burmistrz, wójt, prezydent. W praktyce, gminy do cmentarzy innych niż komunalne nie wtrącają się wcale. 13.11.2011 21:19
Reklama
POLICJA CIĘ ZBADA DOKŁADNIE
POLICJA CIĘ ZBADA DOKŁADNIE
(Zawiercie) Zawierciańscy policjanci mogą pochwalić się nowym sprzętem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. AlcoSensor FST umożliwia przebadanie wielu kierujących w krótkim czasie. Precyzyjne urządzenie zostało wykorzystane do kontroli na drogach powiatu 2 listopada. 13.11.2011 21:14
Reklama
Reklama
AUTOBUS ZDERZYŁ SIĘ Z DOSTAWCZAKIEM
AUTOBUS ZDERZYŁ SIĘ Z DOSTAWCZAKIEM
(Zawiercie) Do groźnej kolizji doszło 28 października na skrzyżowaniu ulic Równej i Rataja w Zawierciu. Około godziny 9.00 dostawczy samochód najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na kierowcy „czerwonego” autobusu. 06.11.2011 22:28
Reklama
Reklama
OD 1 STYCZNIA NOWY UKŁAD ZBIOROWY?
OD 1 STYCZNIA NOWY UKŁAD ZBIOROWY?
(Zawiercie) Nowy prezes RPWiK-u Janusz Ziobro 27 września wypowiedział obowiązujący od 2005 roku Układ Zbiorowy Pracy. Ziobro jednak zapewnia, że nie chce działać na szkodę pracowników, a jedynie dostosować nieaktualną treść układu do obecnej sytuacji firmy i obowiązujących przepisów. Mimo tych zapewnień część załogi obawia się, że nowy układ nie zagwarantuje im przywilejów za długoletnią pracę w zakładzie. Nadal trwają negocjacje w sprawie treści nowego porozumienia, które póki co przebiegają pomyślnie dla obu stron. 30.10.2011 22:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama