Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 15:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
FAJKIER WYPŁATY NIE PŁACI
FAJKIER WYPŁATY NIE PŁACI
(Poręba, Zawiercie) O problemach firmy budowlanej Fajkier słychać było po raz pierwszy wiosną tego roku. Wtedy pojawiły się plotki o tym, że sposobem na ratowanie Z.I.B. „Fajkier” sp. jawna z Poręby ma być sprzedaż hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej. Właściciele firmy Alicja i Gustaw Fajkierowie zaprzeczali, że firma ma kłopoty i zamierza sprzedać Hotel. Przyznawali się jedynie do „przejściowych problemów”. Po roku z firmy odeszła połowa z ponad 100 osobowej załogi, a po siedzibie firmy w Porębie na ul. A. Ludowej 4 hula wiatr. Pracownicy zaczynają do Sądu Pracy pisać pozwy o wypłatę zaległych wynagrodzeń. Niektórzy nie dostali jeszcze wypłaty za lipiec. 30.10.2011 22:46    1
Reklama
Reklama
FIRMA EF NIERUCHOMOŚCI ZAINTERESOWANA STREFĄ?
FIRMA EF NIERUCHOMOŚCI ZAINTERESOWANA STREFĄ?
(Zawiercie) Po firmie Aluron, specjalizującej się w produkcji aluminiowych systemów okiennych przyszedł czas na nowego inwestora w zawierciańskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Terenami zainteresowała się firma EF Nieruchomości z Warszawy, która chce u nas stworzyć modułowe hale produkcyjne. Kiedy pierwszy przedsiębiorca właśnie prowadzi prace wykończeniowe nowego zakładu, drugi zapowiada, że jeszcze w tym roku zamierza zgromadzić wszelkie niezbędne pozwolenia oraz dokumenty, by rozpocząć budowę.   30.10.2011 22:34
Reklama
Reklama
Reklama
21 MILIONÓW NA LINIE
21 MILIONÓW NA LINIE
(Zawiercie) 29 września podpisany został list intencyjny między gminą Zawiercie i TAURON Dystrybucja S.A. Porozumienie zakłada wymianę latarni znajdujących się w pasach ruchu drogowego na terenie miasta, a Rejon Dystrybucji Zawiercie Tauronu będzie kontynuował sukcesywną modernizację linii przesyłowych. Wszystko po to by zapobiec sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia podczas zimy 2009/2010. Wówczas katastrofa energetyczna na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pozbawiła wiele domostw dostaw prądu i wody. W tym roku w naszym rejonie Tauron wymieni ok. 41 km linii, a w kolejnym, dalsze 60 km. Koszt modernizacji sieci przez 2 lata wyniesie ok. 21 mln zł. 15.10.2011 16:52
Reklama
WŁADYSŁAW ŻUK - NASZ HONOROWY OBYWATEL
WŁADYSŁAW ŻUK - NASZ HONOROWY OBYWATEL
(Zawiercie) Władysław Żuk jest tak ciepłą i dobrą osobą, że mógłby być dziadkiem wszystkich zawiercian. Ten rodowity warszawiak urodził się w niepodległej Polsce. W chwili wybuchu wojny miał 20 lat. Przeszedł przez piekło hitlerowskich obozów koncentracyjnych, a po zakończeniu wojny na obczyźnie założył rodzinę i strzegł, by pamięć o horrorze, jaki ludzie przeżywali w obozach koncentracyjnych nie zaginęła. Choć od wielu lat Władysław Żuk nazywany był ambasadorem Zawiercia, nasz rodak dopiero 3 lata temu powrócił do swojej ojczyzny i zamieszkał w mieście u źródeł Warty. Teraz, decyzją Rady Miejskiej, stał się także Honorowym Obywatelem Zawiercia. Akt nadania Honorowego Obywatelstwa wręczono Władysławowi Żukowi podczas uroczystych obrad 31 sierpnia. 16.09.2011 18:39
Reklama
Reklama
STRAŻACY ŚWIĘTOWALI W ZŁOŻEŃCU
STRAŻACY ŚWIĘTOWALI W ZŁOŻEŃCU
(Złożeniec) Wielkie i zarazem podwójne święto obchodzili strażacy z OSP w Złożeńcu i okoliczni mieszkańcy. 11 września uczczono rocznicę istnienia jednostki i otwarto po remoncie Wiejski Dom Kultury. Odważni druhowie mogą się poszczyć tym, że już od 55 lat pomagają ludziom w potrzebie. 16.09.2011 18:36
Reklama
Reklama
Reklama
ARMIA LUDZI SZUKA MATEUSZA STACHERY
ARMIA LUDZI SZUKA MATEUSZA STACHERY
(Dzibice, Kostkowice) Policjanci, strażacy, nurkowie, ratownicy z WOPR-u i Grupy Jurajskiej GOPR szukają 21-letniego mieszkańca Częstochowy. Mateusz Stachera zaginął w piątek, 19 sierpnia po imprezie, na której świętował urodziny swojego kolegi. Grupa rozbiła biwak na zalewie w pobliżu Kostkowic. W opowieściach pojawia się również postać młodej mieszkanki Myszkowa, która mogła mieć związek z całą sprawą. 26.08.2011 13:27
Reklama
DNI OGRODZIEŃCA: K.A.S.A, ZIYO I TREBUNIE TUTKI
DNI OGRODZIEŃCA: K.A.S.A, ZIYO I TREBUNIE TUTKI
(Ogrodzieniec) Duże emocje towarzyszyły tegorocznym Dniom Ogrodzieńca (19-21 sierpnia). W piątek mieszkańcy gminy oraz goście bawili się na skwerze przy Placu Wolności, w sobotnie popołudnie opanowali Zamek Ogrodzieniecki fani Krzysztofa KASY Kasowskiego, grupy Trebunie Tutki oraz Ziyo, a niedziela upłynęła przy dźwiękach orkiestr dętych oraz odgłosach rywalizacji na czterech kołach podczas wyścigów gokartów ECO- RAICING CUP. 26.08.2011 09:24
Reklama
CZARNY PIĄTEK NA DROGACH POWIATU
CZARNY PIĄTEK NA DROGACH POWIATU
(Poręba, Ogrodzieniec) 1 lipca doszło do dwóch tragicznych wypadków. Dwie osoby zginęły- to smutny bilans najczarniejszego w tym roku dnia na drogach naszego powiatu. Środowisko lokalne jest zbulwersowane: w Porębie na ulicy Partyzantów tuż po godzinie 4.00 nad ranem samochód prowadził 15-latek! Kilka godzin później w Śrubarni trzyosobowa rodzina została uwięziona w Volkswagenie Polo. Służby ratownicze miały pełne ręce roboty. 08.07.2011 09:04
Reklama
Reklama
TRABANT SILESIA FEST
TRABANT SILESIA FEST
(powiat zawierciański) Choć ostatni trabant wyjechał z fabryki 20 lat temu, te wozy wciąż cieszą się dużą popularnością. Od 23 – 26 czerwca na drogach powiatu zawierciańskiego można było zobaczyć te unikatowe samochody podczas 3 edycji Śląskiego Zlotu Trabantów „Silesia Fest”. Miłośnicy oraz posiadacze tych uroczych aut przyjechali do Zawiercia i Siamoszyc (gdzie stacjonowali w ośrodku Amonit) z całej Polski, a nawet Węgier. 01.07.2011 08:20
Reklama
Reklama
CICHOPEK I KURZAK POPROWADZĄ TURNIEJ TAŃCA
CICHOPEK I KURZAK POPROWADZĄ TURNIEJ TAŃCA
(Zawiercie) 7 listopada o godz. 11.00 w hali OSiR II przy ul. Blanowskiej 40 rozpocznie się XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego w klasie standard i tańcach latyno – amerykańskich. Turniej prowadzić będą Katarzyna Cichopek i Sławomir Kurzak. 05.11.2010 11:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama