Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 14:37
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
SŁUŻBA ZDROWIA CIENKO PRZĘDZIE
SŁUŻBA ZDROWIA CIENKO PRZĘDZIE
(Zawiercie) Stan zawierciańskiej służby zdrowia stał się (oprócz budżetu na 2012 rok) najbardziej emocjonującym tematem, ostatniej w 2011 roku sesji Rady Miejskiej w Zawierciu. Przedstawiciele powiatu oraz Arkadiusz Król pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego byli zgodni co do jednego – o ile sytuacja Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego przedstawia się dość dobrze, o tyle sytuacja szpitala zaczyna przypominać lądowanie Arkadiusza Protasiuka, który stał się jedną z 96 ofiar katastrofy w Smoleńsku. 06.01.2012 21:47
Reklama
Reklama
SZOPKI - PRZYPOMINAJĄ O TRADYCJI
SZOPKI - PRZYPOMINAJĄ O TRADYCJI
(Zawiercie) Rzeźbione, gipsowe, ruchome, a nawet żywe – szopki bożonarodzeniowe, co roku swoim wyglądem sprawiają radość, szczególnie tym najmłodszym parafianom. Szopki w zawierciańskich kościołach co roku przechodzą metamorfozy, zmieniają swoje miejsce, wzbogacane są o nowe figury i ozdoby. W większości parafii można podziwiać dwie szopki, jedną ustawioną wewnątrz świątyni, a drugą na świeżym powietrzu. 06.01.2012 21:37
Reklama
Reklama
Reklama
SZOK: 8-LATEK GINIE W ŁAZIENCE
SZOK: 8-LATEK GINIE W ŁAZIENCE
(Zawiercie) Wygląda na to, że tlenek węgla po raz kolejny zebrał śmiertelne żniwo w naszym powiecie. Tym razem czad był bardzo okrutny przede wszystkim z uwagi na wiek ofiary. 8-letni chłopiec stracił życie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tragedia rozegrała się w jednym z mieszkań przy ulicy Paderewskiego 43. 29.12.2011 09:47
Reklama
ZEBRALI 4500 ZŁ DLA EWY WIĘCKOWSKIEJ
ZEBRALI 4500 ZŁ DLA EWY WIĘCKOWSKIEJ
(Zawiercie) Ewa ma 11 lat. Uczy się, uśmiecha, bawi - właściwie jak inne dzieci. Od rówieśników znacznie się jednak różni – ma mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy oraz cukrzycę I-stopnia. To wszystko powoduje, że ma ogromne problemy z poruszaniem się, rzadko bywa w szkole i musi przestrzegać rygorystycznej diety. Do tego dochodzi także konieczność ciągłych wyjazdów rehabilitacyjnych, na które rodzinę Ewy po prostu nie stać. Aby wspomóc finansowo leczenie dziewczynki grupa wspaniałych nauczycieli z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej zorganizowała akcję charytatywną w postaci zbiórki plastikowych nakrętek. Do kampanii przyłączyło się wiele organizacji i placówek z całego powiatu zawierciańskiego (w tym także nasza redakcja), a nawet z sąsiedniego myszkowskiego, które wspólnie zgromadziły ponad 4 tony plastikowych nakrętek! 29.12.2011 09:45
Reklama
Reklama
ODLEWNIA NIE NA SPRZEDAŻ?
ODLEWNIA NIE NA SPRZEDAŻ?
(Zawiercie) Zawierciańska Odlewnia nie zostanie sprzedana- tak przynajmniej zapewnia rzecznik prasowy i dyrektor ds. PR Grupy Kapitałowej Gwarant S. A. w Katowicach Witold Jajszczok. Tym samym władze spółki dementują pojawiające się ostatnio pogłoski o tym, że przedsiębiorstwo po Nowym Roku miałoby zostać sprzedane. Żaden z zawierciańskich komorników, do których udało się nam dodzwonić nie chce potwierdzić również pogłosek o zajęciu części majątku firmy. Ciągle nieuregulowane pozostają zaległości wobec ZUS, urzędów skarbowych… 29.12.2011 09:44
Reklama
Reklama
Reklama
BĘDZIEMY JEŹDZIĆ „SOLBUSAMI”
BĘDZIEMY JEŹDZIĆ „SOLBUSAMI”
(Zawiercie) Zakład Komunikacji Miejskiej dostanie siedem nowych autobusów. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na dostawę wozów. Być może jeszcze w marcu mieszkańcy powiatu będą mogli przejechać się popularnym „Solbusem”. Z użytku wycofane zostaną cztery najbardziej zdezelowane pojazdy, co znacznie poprawi bezpieczeństwo. Ruszyć ma również nowa linia do Ogrodzieńca. Pojazdy nie będą, co prawda wyposażone w biletomaty, z uwagi na zbyt duże koszty, ale ich miejsce zajmą bileterki, czyli profesjonalne urządzenia fiskalne. 29.12.2011 09:43
Reklama
DZIECIAKI DOKARMIAJĄ ZWIERZAKI
DZIECIAKI DOKARMIAJĄ ZWIERZAKI
(gm. Kroczyce) Jak wygląda karmisko? Po co zwierzęta jedzą sól? Co to jest paśnik? Odpowiedzi na te i inne pytania poznały 27 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pradłach, które w nagrodę za zbiórkę kasztanów i żołędzi wraz Kołem Łowieckim „Orle Gniazdo” Zawiercie wybrały się na dokarmianie zwierząt do lasu. 29.12.2011 09:43
Reklama
RUSZYŁ W POŚCIG ZA PIRATEM DROGOWYM
RUSZYŁ W POŚCIG ZA PIRATEM DROGOWYM
(Ogrodzieniec) Nasi policjanci nie próżnują nawet po skończonej służbie. 8 grudnia jeden z nich przez pół godziny gonił pijanego kierowcę Mercedesa. Pirat drogowy na drodze wojewódzkiej nr 791 w pobliżu Ogrodzieńca najpierw uderzył w Toyotę, potem zaczął uciekać. 17.12.2011 19:54
Reklama
Reklama
PONAD 1000ZŁ NA PACZKI DLA DZIECIAKÓW
PONAD 1000ZŁ NA PACZKI DLA DZIECIAKÓW
(Zawiercie) 5 grudnia uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego po raz VII zorganizowali Dzień Kawy i Ciasta. W tym roku święto połączone zostało z drugą edycją aukcji rękodzieła uczniów. Młodzież przygotowała ok. 25 blach ciasta, 20 termosów kawy, galaretki w różnych smakach oraz ręcznie robione bombki. Dochód z akcji – 1116 zł 84 gr. zostanie przeznaczony na paczki dla Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach i Ośrodka Usług Opiekuńczo – Wychowawczych w Zawierciu. 17.12.2011 19:50
Reklama
Reklama
ANNĘ NEMŚ ZASTĄPIŁA EWA PALUCHOWSKA
ANNĘ NEMŚ ZASTĄPIŁA EWA PALUCHOWSKA
(Zawiercie) Blisko rok od podjęcia uchwały o wygaszeniu mandatu miejsce Anny Nemś w radzie miasta zostało obsadzone. Ewa Paluchowska  30 listopada złożyła uroczyste radnej. Podczas andrzejkowej sesji radni wraz z prezydentem złożyli gratulacje obecnym na sali posłom: Annie Nemś, Piotrowi van der Coghenowi, Waldemarowi Andzelowi. 09.12.2011 11:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama