Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 12:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
DO ZAWIERCIA MOGŁA TRAFIAĆ SKAŻONA SÓL
DO ZAWIERCIA MOGŁA TRAFIAĆ SKAŻONA SÓL
(Zawiercie) Ciągle nie milkną echa afery solnej. Konsumenci, którzy kupowali tę przyprawę czują się oszukani. Od ubiegłego tygodnia trwają kontrole w sklepach na terenie powiatu zawierciańskiego. Czy to możliwe, że przez 10 lat zamiast soli spożywczej jedliśmy sól przemysłową i nic o tym nie wiedzieliśmy? Wątpliwości postara się rozwiać nasz Sanepid. 11.03.2012 15:43
Reklama
Reklama
W ODLEWNI TRWAJĄ NEGOCJACJE PŁACOWE
W ODLEWNI TRWAJĄ NEGOCJACJE PŁACOWE
(Zawiercie) Podwyżki to temat numer jeden w Odlewni Żeliwa S.A. w Zawierciu. Do władz zakładu wpłynęło właśnie pismo organizacji związkowych z żądaniem wzrostu płac. Nie ma jeszcze oficjalnej odpowiedzi w tej sprawie. Póki co zarząd nie chce komentować przebiegu rozmów. 11.03.2012 15:42
Reklama
Reklama
Reklama
POLICJANCI CZUWAJĄ NAD BAGAŻAMI
POLICJANCI CZUWAJĄ NAD BAGAŻAMI
(Zawiercie) Wszystkie rzeczy i bagaże znalezione na miejscu katastrofy kolejowej w Szczekocinach znajdują się pod opieką policjantów z Zawiercia. Po ich odbiór można zgłaszać się do KPP w Zawierciu przy ulicy Kasprowicza 9. 11.03.2012 15:40
Reklama
GALA SPORTU PRZEŁOŻONA
GALA SPORTU PRZEŁOŻONA
We wtorek 6 marca miała się odbyć Gala Sportu, czyli organizowany przez redakcje Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego finał plebiscytu „Sportowiec Roku 2011”.  Ze względu na pamięć ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami zdecydowaliśmy  o przełożeniu uroczystości o tydzień. W niedzielę organizator wpierw uzgodnił z menadżerem Hotelu Zawiercie możliwy nowy termin imprezy. Spotkaliśmy się w tam z wielkim zrozumieniem, za co serdecznie dziękujemy. Po uzgodnieniu nowego terminu mogliśmy zacząć powiadamianie oficjalnych gości o przełożeniu imprezy.  Pierwsze maile w tej sprawie wyszły jeszcze  w niedzielę. 06.03.2012 09:00
Reklama
Reklama
SYNU, NIE WYRZUCAJ NAS Z MIESZKANIA
SYNU, NIE WYRZUCAJ NAS Z MIESZKANIA
(Zawiercie) Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. O prawdziwości tego przysłowia przekonali się Maria i Bogdan Ludwikowie z Zawiercia. Syn i synowa (sami czują się pokrzywdzeni) chcą eksmitować rodziców z rodzinnej kamienicy położonej przy ulicy Szerokiej. Od kilku miesięcy spór nabiera na sile. Jest coraz gorzej: nikt do nikogo się nie odzywa, a wnuki od dawna przestały odwiedzać schorowanych dziadków. Oba małżeństwa dzieli od siebie zaledwie i aż klika metrów, kilka schodów i ściana nie do przebicia. Rodzina porozumiewa się ze sobą jedynie za pomocą urzędowych pism i adwokatów. – Dokąd my teraz pójdziemy na stare lata? - pyta ze łzami w oczach pan Bogdan. Jak twierdzi stosunki popsuły się, gdy ciężko zachorował i nie był już w stanie pracować dla swojej synowej. Właśnie wyszedł ze szpitala… 02.03.2012 09:33
Reklama
Reklama
Reklama
TRZY MILIONY DO ZWROTU, A BUDOWA SOR STOI!
TRZY MILIONY DO ZWROTU, A BUDOWA SOR STOI!
(Zawiercie) Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego stanęła w miejscu. Od kilku miesięcy o kłopotach generalnego wykonawcy „Grupy 3J” S. A informował podczas sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego Jan Macherzyński (PO). Za każdym razem radny w odpowiedzi słyszał, ze strony Zarządu Powiatu,  że „wszystko jest pod kontrolą”, a inwestycja „nie jest zagrożona”. Teraz budowa stanęła, a główny wykonawca ogłosił upadłość. Trzy miliony (zaliczkę na realizację zadania) trzeba było zwrócić, bo zakres robót nie został planowo wykonany. Miejsca inwestycji strzeże ochrona, która nie pozwala na robienie zdjęć „bez pozwolenia”, nawet ze sporej odległości i z perspektywy ogólnie dostępnego parkingu. 24.02.2012 22:03
Reklama
O CO PANI CHODZI? PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE STAŁO…
O CO PANI CHODZI? PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE STAŁO…
(Zawiercie) Tymi słowami do matki 6-letniej Amelki miał się zwrócić Dariusz P. chwilę po tym jak jego amstaff (Amerykański Staffordshire Terrier) rzucił się na dziewczynkę i pogryzł jej nos. 21 lutego przed Sądem Rejonowym w Zawierciu odbyła się kolejna rozprawa w tej bulwersującej sprawie. 12 czerwca ubiegłego roku w ogródku piwnym baru Malibu przy ulicy Sikorskiego w Zawierciu doszło do wstrząsającego wydarzenia. Pies bez kagańca zaatakował małe dziecko. Rozprawę prowadzi Sędzia Agata Mikoda, adwokatem oskarżonego był Rafał Reroń, a prokuraturę na sali reprezentowała Cecylia Kłak. 24.02.2012 22:02
Reklama
MORSKIE ROLLOWANIE 2012 EROTYCZNIE
MORSKIE ROLLOWANIE 2012 EROTYCZNIE
(Morsko) W niedzielę 19 lutego, na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Morsko swoje pojazdy i stroje zaprezentowali uczestnicy Śnieżnego Morskiego Rollowania, zwanego potocznie „Zjazdem na byle czym”. Impreza odbyła się po raz 12. W tym roku miała mocno erotyczny podtekst, o czym świadczą nazwy ekip: Playboy czy Para Małżeńska. 24.02.2012 10:38
Reklama
Reklama
BUTLE MOGŁY WYLECIEĆ W POWIETRZE
BUTLE MOGŁY WYLECIEĆ W POWIETRZE
(Zawiercie) 15 lutego strażacy z PSP i OSP Marciszów gasili pożar w pomieszczeniu handlowo-usługowym na terenie stacji LPG w Zawierciu przy ulicy Kopernika. We wnętrzu budynku znajdowały się butle z acetylenem i tlenem. Są to wybuchowe substancje często służące do spawania. Sytuację utrudniały złe warunki atmosferyczne. 24.02.2012 10:19
Reklama
Reklama
JAZDA FIGUROWA NA... DRODZE
JAZDA FIGUROWA NA... DRODZE
(Zawiercie) O tym, że jazda na lodzie cieszy się dużym zainteresowaniem mogą świadczyć tłumy łyżwiarzy na zawierciańskim lodowisku przy ul. Wierzbowej. Są jednak osoby, dla których zima nie należy do ulubionych pór roku. Do tego grona zaliczają się szczególnie kierowcy, którzy doświadczyli jazdy na lodzie… własnym samochodem. 19.02.2012 23:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama