Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 13:27
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
PASAŻEROWIE NARZEKAJĄ NA ZIMNE AUTOBUSY
PASAŻEROWIE NARZEKAJĄ NA ZIMNE AUTOBUSY
(Zawiercie) Zima nas ostatnio nie rozpieszcza. Do autobusów Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu chłód wdziera się przez okna i drzwi. Pasażerowie narzekają na całkowity brak ciepła spowodowany pozapychanymi dmuchawami w urządzeniach grzewczych. Jedynie w handlowe czwartki na niektórych liniach temperatura się podnosi, ale za sprawą tłoku. W kupie zawsze cieplej. Czasy, w których kierowcy „czerwonych” byli karani za grzanie w autobusach już dawno minęły, ale nadal w większości pojazdów jest zimno. 19.02.2012 23:43
Reklama
Reklama
PORWAŁ SIĘ NA RYNNĘ
PORWAŁ SIĘ NA RYNNĘ
(Zawiercie) W nocy z 13 na 14 lutego 33-letni, nietrzeźwy mieszkaniec Zawiercia próbował ukraść rynny z budynku banku PKO przy ul. Bohaterów Westerplatte. Za usiłowanie kradzieży mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat. 19.02.2012 23:43
Reklama
Reklama
Reklama
REJON KUJBYSZEWSKI: KOLEJNY PARTNER ZAWIERCIA
REJON KUJBYSZEWSKI: KOLEJNY PARTNER ZAWIERCIA
(Zawiercie – Donieck) Gmina Zawiercie 13 lutego podpisała z samorządowcami z donieckiego Rejonu Kujbyszewskiego deklarację pogłębienia wzajemnej współpracy. Dzielnica Doniecka na Ukrainie stała się tym samym kolejnym, siódmym już partnerem miasta. 19.02.2012 23:41
Reklama
WZMOCNIMY POZYCJĘ BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH
WZMOCNIMY POZYCJĘ BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH
SK Bank, czyli Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa z Wołomina to wg. różnych rankingów trzeci, albo czwarty pod względem wielkości bank spółdzielczy w Polsce. Od początku stycznia działa w Myszkowie pierwszy oddział SK Banku na Śląsku. Kolejny ma powstać jeszcze w tym roku w Zawierciu. W sobotę 4 lutego myszkowski oddział SK Banku przy ul. Pułaskiego 12 został oficjalnie otwarty z udziałem przedstawicieli Zarządu i Rady Nadzorczej banku. 11.02.2012 21:03
Reklama
Reklama
NIKOLKA CZEKA NA POMOC
NIKOLKA CZEKA NA POMOC
(Ogrodzieniec) Wkrótce minie 4 lata od chwili, kiedy życie rodziny Matczuków z Ogrodzieńca - a szczególnie Nikolki, najmłodszego skarbu rodziny - ciężka choroba odwróciła do góry nogami. Dziewczynka miała 4 miesiące, kiedy w wyniku zapalenia płuc doszło u niej do zatrzymania krążenia. U dziecka stwierdzono porażenie mózgowe, dlatego Nikolka nie potrafi siedzieć, ani chodzić, nie widzi i nie mówi (jedynie gurzy). Lekarze jednoznacznie określili, że stan dziewczynki jest bardzo ciężki. Matka Nikoli wciąż jednak ma nadzieję i każdego dnia walczy o to, by zapewnić wszystko swojej córeczce. Największą przeszkodą w rehabilitacji dziecka stały się jednak środki finansowe. 11.02.2012 20:53
Reklama
Reklama
Reklama
60 TYSIĘCY ODSZKODOWANIA DLA MAŁGORZATY GUZIK
60 TYSIĘCY ODSZKODOWANIA DLA MAŁGORZATY GUZIK
(Zawiercie) Prawie po trzech latach do pracy w zawierciańskim szpitalu wraca Małgorzata Guzik, która w 2009 roku w lecznicy zajmowała stanowisko dyrektora do spraw ekonomicznych. Potem pełniła obowiązki dyrektora głównego, wreszcie z pracą pożegnała się, zwolniona przez młodziutką (wówczas 28-letnią) Aleksandrę Małek. Odeszła z poczuciem społecznej niesprawiedliwości i piętnem kozła ofiarnego za długi szpitala, by po latach odrodzić się niczym feniks z popiołów. Od czasu zwolnienia toczyła też ze szpitalem kilka sporów sądowych. Każdy zakończył się dla niej sukcesem. W sumie szpital wypłacił 60 tysięcy złotych w formie odszkodowań  i zaległych wynagrodzeń. Trzy lata po odwołaniu ze stanowiska, Małgorzata Guzik przypominała, że do 2004 roku długi lecznicy wynosiły 21 milionów złotych. Później dyrektor szpitala alarmowała o potrzebie zmian w lecznicy, ale informacje te ignorowały władze powiatu, szykujące się do nowych wyborów.  Obecnie zadłużenie szpitala to 50 milionów złotych. Będziemy przyglądać się, jak z tym problemem poradzi sobie, wracająca po 3 latach na stanowisko dyrektora Małgorzata Guzik. 10.02.2012 10:51
Reklama
200 OSÓB SKANDOWAŁO NA ULICACH!
200 OSÓB SKANDOWAŁO NA ULICACH!
(Zawiercie) Około 200 młodych ludzi wyszło na ulice Zawiercia by zaprotestować przeciwko porozumieniu ACTA. 26 stycznia, mimo silnego mrozu tłum ruszył spod budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Moniuszki i przeszedł ulicami Leśną i 3 Maja. Najgoręcej zrobiło się w Parku im. Adama Mickiewicza. Młodzież wykrzykiwała antyrządowe hasła, odśpiewała hymn narodowy. Manifestujący nieśli transparenty, na głównym z nich widniał napis najlepiej obrazujący poziom społecznego niezadowolenia. „K…wa mać, k…wa mać!”, „Nie dla ACTA”, „Donald matole! Skąd będziesz ściągać pornole?!”, „Kto nie skacze, kto nie skacze ten za ACTA! Hop, hop, hop!”- wołali protestujący. 05.02.2012 21:18
Reklama
PROTOKÓŁ TO NIE STENOGRAM, CZYLI LICZNIEJSZY WYGRYWA
PROTOKÓŁ TO NIE STENOGRAM, CZYLI LICZNIEJSZY WYGRYWA
(Zawiercie) W protokole z grudniowej sesji zostały ostatnio pominięte uwagi radnego Mirosława Mazura, mimo wyraźnych próśb o ich zapisanie. Wniosek o uzupełnienie brakujących informacji został w wyniku głosowania odrzucony przez nieformalną koalicję NAW i SLD, która w radzie ma większość. Jak wyjaśnił radca prawny urzędu Arkadiusz Janeczko  „wszystko jest zgodne z prawem”. 05.02.2012 21:16
Reklama
Reklama
KIEROWCY Z ZAWIERCIA PRZECIWKO DROŻYŹNIE
KIEROWCY Z ZAWIERCIA PRZECIWKO DROŻYŹNIE
(Zawiercie) Ceny paliwa przerażają, tymczasem w kieszeniach wielu Polaków robi się coraz więcej wolnego miejsca. Jak mamy jeździć? –pytają zdenerwowani mieszkańcy miasta. Tak drogo jeszcze nie było. Zawierciańscy kierowcy w sobotę, 28 stycznia wyjechali na ulice, w ramach ogólnopolskiej akcji obywatelskiej, domagać się obniżenia akcyzy na paliwa. 05.02.2012 21:14
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
ANONIMOWY POLICZEK DLA WŁADZY
ANONIMOWY POLICZEK DLA WŁADZY
(Zawiercie) Mieszkańcy Zawiercia są zaskoczeni bezpłatnym tytułem, który w ubiegłym tygodniu został rozrzucony po klatkach schodowych. Gazeta trafiała również do skrzynek na listy i w przeróżne miejsca, wokół których kręci się sporo ludzi. „Fakty Zawiercie”, to przewaga formy obrazkowej nad treścią. Problem w tym, że do publikacji nikt nie chce się przyznać. W stopce można przeczytać jedynie, że gazetę redaguje tajemniczy zespół. To anonimowy policzek w twarz prezydenta Ryszarda Macha. Ten ostatni jest trochę zaskoczony i choćby chciał odpłacić pięknym za nadobne, to nie wie komu. Trzeba przyznać, że do tej pory było o wiele łatwiej. Jeśli któraś z lokalnych gazet krytycznie pisała na temat władz samorządowych, byli to najczęściej z imienia i nazwiska (lub też inicjałami) podpisani pod tekstem dziennikarze Kuriera Zawierciańskiego. 05.02.2012 21:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama