Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 08:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
NOWE BLOKI NA PÓŁMETKU
NOWE BLOKI NA PÓŁMETKU
(Zawiercie) Przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu trwa budowa trzech bloków komunalnych, w których ma zamieszkać 60 rodzin. W pierwszym budynku rozpoczęto już budowę ścian trzeciego piętra. Prace na bloku „B” polegają na ułożeniu stropu na pierwszy piętrze, a w trzecim budynku nad piwnicami. Wartość robót opiewa na 9,5 mln zł, z czego 30 procent dofinansowuje Bank Gospodarstwa Krajowego. 28.06.2017 12:20
Reklama
Reklama
OLEK KLEPACZ GWIAZDĄ KONCERTU CHARYTATYWNEGO
OLEK KLEPACZ GWIAZDĄ KONCERTU CHARYTATYWNEGO
(Zawiercie) 16 maja w Zawierciu odbył się wyjątkowy happening pn. „Pokonać bariery”, zorganizowany z myślą o aktywizacji i integracji osób niepełnosprawnych. Przy Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” przygotowano targi pracy i punkty konsultacji dla niepełnosprawnych i ich rodzin. Można było obejrzeć także prace artystyczne wykonane przez uczestników projektu. Po południu w sali widowiskowej odbył się natomiast koncert charytatywny, podczas którego zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej oraz podopieczni Stowarzyszenia „Z Dobrego Serca”. Koncert zakończył występ Olka Klepacza, lidera Formacji Nieżywych Schabuff. 27.06.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
MOCNE BRZMIENIE ZDOMINOWAŁO TEGOROCZNE ŚWIĘTO ZAWIERCIA
MOCNE BRZMIENIE ZDOMINOWAŁO TEGOROCZNE ŚWIĘTO ZAWIERCIA
(Zawiercie) Tegoroczne Dni Zawiercia przeszły już do historii. Podczas trwającego trzy dni święta miasta na scenie zaprezentowało się wielu artystów, zarówno lokalnych jak i tych znanych w całej Polsce. Bez wątpienia organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by zapewnić mieszkańcom moc atrakcji na najwyższym poziomie. Na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego wystąpili m.in. Brain Connect, Kasia Sochacka, Krzysztof Cugowski, zespół Bracia, Toxyna, Sylwia Grzeszczak, OldBreakout oraz grupa IRA. 25.06.2017 12:20
Reklama
CZESŁAW I. POTWIERDZA WRĘCZANIE ŁAPÓWEK RYSZARDOWI MACHOWI
CZESŁAW I. POTWIERDZA WRĘCZANIE ŁAPÓWEK RYSZARDOWI MACHOWI
(Zawiercie, Myszków) W poniedziałek 12 czerwca w Sądzie Rejonowym w Myszkowie przesłuchano pierwszych świadków w sprawie tzw. „zawierciańskiej afery korupcyjnej”. 12 czerwca sędzia Karol Gondro wysłuchał czterech świadków, którzy pracowali przy budowie 12 jednorodzinnych domów socjalnych w Zawierciu-Kromołowie w 2013 roku. Wśród nich znalazł się Czesław I., szef Budomixu, który oskarżony był m.in. o wejście w porozumienie z byłym prezydentem miasta Ryszardem Machem w celu wygrania przetargu na tę inwestycję oraz nakłanianie innych do przekazania korzyści majątkowej dla byłego prezydenta. W październiku ubiegłego roku Czesław I. przyznał się do stawianych zarzutów i złożył wniosek o skazanie bez rozprawy. Sąd przychylił się do jego wniosku i wymierzył mu wówczas karę 10 tysięcy złotych grzywny. Warto też przypomnieć, że wybudowane przez Budomix bloki socjalne okrzyknięto „gnijącym osiedlem” ponieważ już kilka miesięcy po oddaniu mieszkań lokatorzy skarżyli się na ogromne zagrzybienie budynków. 24.06.2017 12:20
Reklama
Reklama
UDERZYŁ W BETONOWE OGRODZENIE!
UDERZYŁ W BETONOWE OGRODZENIE!
(Fugasówka) 9 czerwca w nocy doszło do tragicznego w skutkach wypadku w miejscowości Fugasówka. W rejonie ul. Bzowskiej kierujący Volkswagenem zjechał na pobocze i uderzył w betonowe ogrodzenie. 23.06.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
OD 85 LAT SPRAWIAJĄ, ŻE ICH WIEŚ JEST DOSTRZEGANA
OD 85 LAT SPRAWIAJĄ, ŻE ICH WIEŚ JEST DOSTRZEGANA
(Niegowonice) 13 maja Koło Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach obchodziło 85-lecie swojego istnienia. Jubileusz aktywnych pań, który odbył się w remizie OSP stał się okazją do gratulacji, podziękowań i wspomnień. 22.06.2017 12:20
Reklama
JAN DYRKA NOWYM DYREKTOREM ZLA
JAN DYRKA NOWYM DYREKTOREM ZLA
(Zawiercie) Starostwo ogłosiło niedawno konkurs na stanowisko szefa Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Zawierciu. Dyrektorem został Jan Dyrka z Myszkowa. Być może to nie jedyne zmiany, które dotkną placówkę. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo powiatowi radni pochylą się nad ważnym projektem uchwały. Chodzi o połączenie ZLA i Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Zmiany mają związek z ustawą o tzw. „sieci szpitali”, która już weszła w życie. 20.06.2017 12:20
Reklama
BĘDZIEMY STRAJKOWAĆ DO SKUTKU
BĘDZIEMY STRAJKOWAĆ DO SKUTKU
(powiat zawierciański) 50 zł podwyżki – tyle ratownicy pracujący na co dzień w stacji Pogotowia Ratunkowego w Zawierciu dostali… 8 lat temu. Od tamtej pory w żaden sposób nie odczuli, że ich praca jest doceniana. Podobnie jest w całej Polsce. Dziś w czarnych koszulkach jeżdżą oplakatowanymi karetkami. Przed stacją pogotowia od 24 maja wisi czarny baner z napisem „PROTEST RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH”. Protestują po cichu, bo w zasadzie tylko w taki sposób swoje niezadowolenie z zarobków mogą wyrazić ratownicy medyczni. Nie mogą przecież odejść od stanowisk pracy czy urządzić strajku włoskiego, bo w tym zawodzie liczy się każda sekunda. Każda sekunda może bowiem dzielić człowieka od śmierci. Kto, jeśli by ich zabrakło, w przypadku wypadku czy nagłej choroby przyszedłby nam z pomocą? 19.06.2017 12:20
Reklama
Reklama
NA BUDOWIE McDONALD’S MIELI ZAROBIĆ 600 TYSIĘCY?
NA BUDOWIE McDONALD’S MIELI ZAROBIĆ 600 TYSIĘCY?
(Zawiercie) Jak pisaliśmy w zeszłotygodniowym wydaniu KZ, pod koniec maja przed Sądem Rejonowym w Myszkowie ruszył proces w związku z tzw. „zawierciańską aferą korupcyjną”. Czterej oskarżeni (były prezydent Zawiercia Ryszard Mach, jego ówczesny zastępca Marek K., przedsiębiorca Bartłomiej K. oraz kierownik budowy Krzysztof G.) pod koniec maja stawili się na pierwszej rozprawie w Myszkowie. Wśród wątków, które pojawiły się w związku ze sprawą wystąpił temat budowy w Zawierciu galerii handlowej i restauracji McDonald’s. Z zeznań jednego z oskarżonych wynika, że kilka osób miało złożyć się na kupno działki, którą następnie planowano odsprzedać z zyskiem amerykańskiej spółce. Jednak wyjaśnienia drugiego z oskarżonych wszystkiemu zaprzeczają. Jak naprawdę wyglądały plany budowy galerii w Zawierciu? Czyją wersję potwierdzą świadkowie? 18.06.2017 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
PROMAR ROZBUDOWUJE ZAKŁAD W SAG
PROMAR ROZBUDOWUJE ZAKŁAD W SAG
(Zawiercie) Niedawno wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej części zakładu produkcyjnego firmy Promar w Strefie Aktywności Gospodarczej. Dzięki tej rozbudowie zakład powiększy się o dodatkowe 2 800 m kw., a pracę znajdzie tam ponad 100 osób. Inwestycja ma zakończyć się jesienią br. 17.06.2017 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama