Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 23:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
O EKOLOGII W PRZEDSZKOLU
O EKOLOGII W PRZEDSZKOLU
​​​​​​​(Zawiercie) Międzynarodowy Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, świętowały również przedszkolaki z zawierciańskiej szóstki. Z okazji ekologicznego święta dzieci przypomniały sobie o najważniejszych zasadach, jakimi powinny się na co dzień kierować, by dbać o swoje otoczenie. Obchody były również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej. 22.05.2018 12:20
Reklama
Reklama
WINNY
WINNY
(Zawiercie, Myszków) W poniedziałek 21 maja w Sądzie Rejonowym w Myszkowie zapadł wyrok ws. zawierciańskiej afery korupcyjnej. Były prezydent miasta Ryszard M. został skazany na 4 lata więzienia i 20 tysięcy złotych grzywny, jego ówczesny zastępca Marek K. usłyszał wyrok 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz 2 100 zł grzywny. Trzecim skazanym jest przedsiębiorca Bartłomiej K., któremu sędzia Karol Gondro wymierzył karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 12 tysięcy złotych. 21.05.2018 15:03
Reklama
Reklama
Reklama
Z POMYSŁU REFERENDUM NIE WYCOFAJĄ SIĘ RAKIEM?
Z POMYSŁU REFERENDUM NIE WYCOFAJĄ SIĘ RAKIEM?
​​​​​​​(Zawiercie) Na sesji 25 kwietnia radni zadecydowali, że w Zawierciu odbędzie się referendum w trzech kwestiach. Planowane jest prawdopodobnie na 17 czerwca. Przypomnijmy początkowo z inicjatywą wystąpiła grupa, która chciała, żeby w referendum mieszańcy wypowiedzieli się w sprawie budowy kopalni rud cynku i ołowiu. W skład tej grupy weszli także ludzie związani z Niezależną Alternatywą Wyborców. Jest to ugrupowanie byłego prezydenta Zawiercia, którego proces korupcyjny wielkimi krokami zbliża się do końca. Ryszard Mach jest obecnie radnym powiatowym. Potem inna część zawierciańskich radnych między innymi z PO i SLD chciała, żeby mieszkańcy wypowiedzieli się również na temat dofinansowania z budżetu miasta zabiegów in vitro i bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej dla młodzieży do 15 lat. Ostatecznie na sesji nadzwyczajnej 30 kwietnia ostatni z zapisów został rozszerzony, tak by pytanie referendalne dotyczyło darmowej komunikacji na terenie gminy, ale dla młodzieży do ukończenia 18 roku życia. 19.05.2018 12:20
Reklama
WYROK W PROCESIE BYŁEGO PREZYDENTA ZA NIESPEŁNA DWA TYGODNIE
WYROK W PROCESIE BYŁEGO PREZYDENTA ZA NIESPEŁNA DWA TYGODNIE
(Zawiercie, Myszków) W ubiegły poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Myszkowie mowy końcowe w procesie tzw. zawierciańskiej afery korupcyjnej wygłosili obrońcy trzech oskarżonych - byłego zastępcy prezydenta Zawiercia Marka K., przedsiębiorcy Bartłomieja K. oraz Krzysztofa G., który w 2013 roku był kierownikiem budowy osiedla socjalnego w Zawierciu-Kromołowie. Wszyscy obrońcy wnioskowali o uniewinnienie swoich klientów. Wyrok w tej sprawie ma zostać ogłoszony w poniedziałek 21 maja. 18.05.2018 12:20
Reklama
Reklama
ZATOCZYŁ SIĘ I WSZEDŁ NA JEZDNIĘ!
ZATOCZYŁ SIĘ I WSZEDŁ NA JEZDNIĘ!
(Zawiercie) 5 maja w wypadku na ul. Przyjaźni w Zawierciu życie stracił 63-letni pieszy. Do jego potrącenia doszło około 22.30 na nieoświetlonym odcinku drogi przylegającej do lasu. Kierowca osobowego Peugeota jechał od Skarżyc w kierunku Blanowic. 17.05.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W POWIECIE
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W POWIECIE
(powiat zawierciański) Cały powiat świętował obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 100-lecie Niepodległej. W licznych uroczystościach chętnie brali udział mieszkańcy. Nie zabrakło również patriotycznych przemówień. 15.05.2018 12:20
Reklama
CZY TO JUŻ POCZĄTEK KAMPANII WYBORCZEJ NAW?
CZY TO JUŻ POCZĄTEK KAMPANII WYBORCZEJ NAW?
(Zawiercie) Rada Gospodarcza, czyli organ doradczy prezydenta Zawiercia nie zostawiła przysłowiowej „suchej nitki” na inicjatorach referendum w sprawie budowy kopalni rud cynku i ołowiu. Co ciekawe przeciwnikami referendum są również przedstawiciele Stowarzyszenia „Nie dla Kopalni Cynku i Ołowiu”, którzy oficjalnie przyznają, że referendum ma podtekst polityczny. Kampania samorządowa zbliża się wielkimi krokami. Po analizie składu osobowego „kopalnianego” komitetu referendalnego łatwo można wyciągnąć wnioski, że sporo w nim ludzi związanych w przeszłości lub obecnie z Niezależną Alternatywą Wyborców. Jest to ugrupowanie byłego prezydenta Zawiercia, którego proces korupcyjny wielkimi krokami zbliża się do końca. W tej sprawie rozstrzygnięcie ma wydać sędzia Karol Gondro, który pełni też funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Myszkowie. Trudno powiedzieć, czy to sam szef NAW-u i obecnie radny powiatowy Ryszard Mach wymyślił referendum w sprawie kopalni. Sytuację skomplikował fakt, że inna cześć zawierciańskich radnych między innymi z PO i SLD chciała, żeby mieszkańcy wypowiedzieli się również na temat dofinansowania z budżetu miasta zabiegów in vitro i bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej dla młodzieży do 15 lat. Członkowie Rady Gospodarczej apelowali do prezydenta miasta, radnych o niepodejmowanie decyzji w sprawie referendum w tym czasie i najbliższym okresie (aż nie wystąpią poważne powody do jego ogłoszenia). Na sesji 25 kwietnia radni zadecydowali, że referendum w trzech kwestiach (kopalnia, in vitro, bezpłatna komunikacja) odbędzie się. Prawdopodobnie 17 czerwca zawiercianie wybiorą się do urn, o ile radni się nie wycofają. 13.05.2018 12:20
Reklama
NIE POGRYWAJ SOBIE Z NAMI ZŁODZIEJU!
NIE POGRYWAJ SOBIE Z NAMI ZŁODZIEJU!
(Zawiercie) Zawierciańscy policjanci proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny podejrzanego o kradzieże sklepowe. Sprawcę zarejestrowały kamery zamontowane w sklepie. Łupem złodzieja padały gry do konsoli PS4. 11.05.2018 12:20
Reklama
Reklama
„WŁAM” NIE CAŁKIEM DOSKONAŁY
„WŁAM” NIE CAŁKIEM DOSKONAŁY
​​​​​​​(Zawiercie) Mundurowi zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy w nocy z 23 na 24 kwietnia okradali piwnice znajdujące się w jednym z bloków przy ul. Szymańskiego w Zawierciu. Mężczyźni nie długo cieszyli się swoimi „fantami”. Już myśleli, że im się upiecze, gdy wpadli w ręce stróżów prawa. Jak widać nie ma przestępstw doskonałych. 10.05.2018 12:20
Reklama
Reklama
CENTRA OGRODNICZE ZNALAZŁY SPOSÓB NA ZAKAZ HANDLU
CENTRA OGRODNICZE ZNALAZŁY SPOSÓB NA ZAKAZ HANDLU
(Zawiercie, Myszków, Świerklaniec) Niektóre markety ogrodniczo- budowlane znalazły sposób jak handlować w niedzielę. Zawierciańskie Centrum Ogrodnicze „Daglezja” chwali się na stronie internetowej, że pracuje „w każdą niedzielę”. Podobnie np. Ogrody Śląskie w Świerklańcu, choć pozamykane są wszystkie OBI, Mrówki, Leroy Merlin, gdzie też kupimy drzewka, grabie, traktor ogrodniczy czy grilla. Czym różni się Daglezja w Zawierciu od Mrówki w Myszkowie? Żadne z centrów ogrodniczych nie odpowiedziało na nasze pytania, jak to robią,  że handlują w niedziele. Wymijająca jest też odpowiedź Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach, która tylko sugeruje, że być może centra te wypełniają warunek wyłączeń spod zakazu handlu, jako miejsca, gdzie „przeważająca działalność polega na handlu kwiatami”. Czyli Daglezja, to kwiarciarnia, a OBI już nie? 09.05.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama