Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 23:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
CZY JEDYNĄ MOŻLIWOŚCIĄ NA URATOWANIE SZKOŁY MUZYCZNEJ BĘDZIE JEJ WYBUDOWANIE „OD ZERA”?
CZY JEDYNĄ MOŻLIWOŚCIĄ NA URATOWANIE SZKOŁY MUZYCZNEJ BĘDZIE JEJ WYBUDOWANIE „OD ZERA”?
(Zawiercie) Wyjątkową aktywnością wykazali się miejscy radni podczas ostatniej sesji, która odbyła się w środę 30 maja. Swoje interpelacje przedstawiło kilkunastu radnych, a liczne kwestie, które poruszyli dotyczyły między innymi wystawianych na sprzedaż samochodów przy ulicy Paderewskiego, toksycznych odpadów, poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, czy też zaśmiecania miasta. Dużo czasu poświęcono prowadzonym działaniom na rzecz otwarcia w Zawierciu szkoły muzycznej. Jak się okazuje sprawa coraz bardziej się komplikuje. Póki co żaden budynek w mieście nie może zostać przeznaczony na placówkę kształcącą uzdolnioną muzycznie młodzież. Wszystkie budynki, które były brane pod uwagę musiałyby zostać odpowiednio zaadaptowane do tego celu. Szkoła muzyczna musi bowiem spełniać określone kryteria, a przygotowanie jakiegokolwiek istniejącego budynku pochłonęłoby duże środki. Drugim problemem jest też sąsiedztwo ze szkołą - trudno znaleźć chętnych, którzy nie mieliby nic przeciwko kilkugodzinnemu graniu lub śpiewaniu za oknem. Wydaje się więc, że jedyną możliwością jest zbudowanie nowego budynku, w którym umiejscowiona zostałaby szkoła muzyczna. Obecnie miasto cały czas szuka rozwiązania tego palącego problemu, choć jak podkreślił podczas sesji prezydent Witold Grim, czas ucieka. 15.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
ROZTAŃCZONE ZAWIERCIE DLA GABRYSI
ROZTAŃCZONE ZAWIERCIE DLA GABRYSI
Już jutro (w piątek 15 czerwca) przy fontannie na placu Jana Pawła II w Zawierciu spotkają się miłośnicy tańca. Poprzez wspólną zabawę pomogą Gabrysi, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni typu I. Oprócz zabawy pod okiem profesjonalnych instruktorów, mieszkańcy mogą liczyć też na inne atrakcje - m.in. konkursy, pokaz iluzji, Strefę Pukawki, Strefę Flaminga, czy też zajęcia Pracowni Plastycznej TuArt. 14.06.2018 12:28
Reklama
Reklama
Reklama
PIKNIK "POKONAĆ BARIERY"
PIKNIK "POKONAĆ BARIERY"
Już jutro o godzinie 13.00 rozpocznie się piknik integracyjny "Pokonać Bariery". Kilkugodzinna zabawa odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Moniuszki 10 w Zawierciu. Wśród wielu różnorodnych atrakcji organizatorzy zaplanowali zabawy sportowe, gastronomię, atrakcje dla dzieci. Będzie również mocny akcent muzyczny i taneczny - wystąpią m.in. Mażoretki "Fantazja" z Ogrodzieńca, Marcelina Miśta, Zespół Projekt, a podopieczni Stowarzyszenia "Z Dobrego Serca" wraz z uczniami Zespołu Szkół i Placówek im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu zaprezentują swoje zdolności aktorskie w przedstawieniu pt. "Rzepka". Szczegóły jutrzejszego wydarzenia na plakacie. 14.06.2018 09:53
Reklama
NIEBAWEM ROZSTRZYGNIĘCIE PRZETARGU NA BUDOWĘ WĘZŁA PRZESIADKOWEGO
NIEBAWEM ROZSTRZYGNIĘCIE PRZETARGU NA BUDOWĘ WĘZŁA PRZESIADKOWEGO
(Zawiercie) Powracamy do tematu realizowanych obecnie inwestycji w mieście. W ubiegły wtorek upłynął termin składania ofert w przetargu na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Zawierciu – do wykonania tego zadania zgłosiły się dwie firmy. Na rozstrzygnięcie tego przetargu musimy jeszcze trochę poczekać. Póki co na chodniku wokół znajdującego się tam obecnie parkingu postawiono kilka wiat przystankowych, które w tej chwili nikomu jeszcze nie służą. Pod znakiem zapytania stoi natomiast inny przetarg ogłoszony przez gminę. Pod koniec maja miasto opublikowało informację z otwarcia ofert, które złożone zostały do budowy ostatniego etapu drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej. Niestety ceny zaproponowane przez wszystkich oferentów znacząco przewyższają kwotę, jaką gmina planuje przeznaczyć na tę inwestycję. Czy przetarg zostanie z tego powodu unieważniony? 13.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
PŁONĄ SKŁADOWISKA ODPADÓW. My też je mamy u siebie
PŁONĄ SKŁADOWISKA ODPADÓW. My też je mamy u siebie
(Powiat Myszkowski, Powiat Zawierciański) Od kilku tygodni przez Polskę przetacza się fala pożarów legalnych i nielegalnych składowisk z odpadami. W większości nie są to pożary wysypisk śmieci, lecz składy gdzie odpady i surowce są przechowywane w celu dalszego przerobu. Tak przyjęte odpady przedsiębiorca może przechowywać do 3 lat. Praktyka pokazuje jednak, że pożary, o których strażacy wprost mówią, że wyglądają na celowe podpalenia, to sposób na pozbycie się drogich w utylizacji śmieci i ogromny zysk. 12.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
JAN ZAMORA PYTA O KURS PILOTAŻU RADNEGO KRUPY
JAN ZAMORA PYTA O KURS PILOTAŻU RADNEGO KRUPY
(Zawiercie) Za nami kolejna sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Tym razem radni pochylili się nad informacją dotyczącą stanu bezpieczeństwa sanitarnego. Wśród interpelujących znaleźli się Marek Szczygłowski, Paweł Sokół i Jan Zamora. Ten ostatni nawiązał między innymi do sytuacji politycznej i Niezależnej Alternatywy Wyborców. Jest to ugrupowanie byłego prezydenta Zawiercia, w sprawie którego w Sądzie Rejonowym w Myszkowie zapadł już wyrok skazujący Ryszarda M. (obecnie radny powiatowy) na cztery lata bezwzględnego więzienia (nie jest jeszcze prawomocny). Chodzi o tak zwaną zawierciańską aferę korupcyjną. Ponoć były starosta i obecnie radny powiatowy Rafał Krupa (także startował z NAW-u) zajmuje się kursem pilotażu. Zamora w wolnych wnioskach żartował i zapytał, czy radny chce ewakuować swoich kolegów? Zapewne chodziło mu o ewakuację właśnie drogą powietrzną. Teraz wszyscy zastanawiają się, czy NAW przetrwa ostatnie zawirowania. Czy ktoś inny przejmie stery tego ugrupowania? 09.06.2018 12:20
Reklama
UCZENNICE Z II LO IM. MALCZEWSKIEJ WŚRÓD NAJLEPSZYCH W KRAJU
UCZENNICE Z II LO IM. MALCZEWSKIEJ WŚRÓD NAJLEPSZYCH W KRAJU
(Zawiercie) Uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu uczestniczą w ogólnopolskim programie „Młodzi w akcji” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W swojej pracy licealistki skupiły się na ul. Marszałkowskiej w Zawierciu. Organizowały liczne spotkania z mieszkańcami, wywiady, wielkanocny jarmark oraz wernisaż. Dziewczęta z II LO w Zawierciu zakwalifikowały się do Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych i już 12 czerwca będą reprezentować nasze miasto w Warszawie. 08.06.2018 19:18
Reklama
W LISTOPADZIE PIERWSZY PRZETARG NA OBWODNICĘ ZAWIERCIA I PORĘBY
W LISTOPADZIE PIERWSZY PRZETARG NA OBWODNICĘ ZAWIERCIA I PORĘBY
(Zawiercie, Poręba) Jednym z tematów, który – można powiedzieć, że już od lat – niezmiennie interesuje mieszkańców jest długo wyczekiwana obwodnica Poręby i Zawiercia. Za tę inwestycję odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która poinformowała niedawno, że pierwszy przetarg na budowę obwodnicy zostanie ogłoszony prawdopodobnie w listopadzie br. 08.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
DNI ZAWIERCIA JUŻ W TEN WEEKEND!
DNI ZAWIERCIA JUŻ W TEN WEEKEND!
W piątek 8 czerwca rozpoczną się tegoroczne Dni Zawiercia. Na scenie wystąpią m.in. Organek, Marek Piekarczyk oraz Ewa Farna. 07.06.2018 15:11
Reklama
Reklama
KOSMICZNY RACHUNEK ZA PRĄD – CZY DOSZŁO DO KRADZIEŻY?
KOSMICZNY RACHUNEK ZA PRĄD – CZY DOSZŁO DO KRADZIEŻY?
(Zawiercie) Jakiś czas temu do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Zawiercia, której problemem są wysokie rachunki za prąd. Jeden z nich wyniósł ponad 1000 złotych. Kobieta była przekonana, że w jej mieszkaniu nie mogło dojść do takiego zużycia energii elektrycznej. Co można – a przede wszystkim co należy – zrobić, gdy rachunek jest niepokojąco wysoki? Nie zapłacić go? Iść na policję, czy do administratora budynku? 07.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama