Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:08
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
Zmiany  w gospodarce odpadami
Zmiany w gospodarce odpadami
(Zawiercie) Podczas sesji Rady Miasta Zawiercia w dniu 26 lutego radni podjęli uchwałę w sprawie nowego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zawiercie. Uchwała, ma związek z uchwaleniem przez Sejm nowego prawa śmieciowego, która nakłada na samorządy obowiązek spełnienia wymagań, wynikających z Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (WPGO). 14.04.2020 15:51
Reklama
Reklama
Kandydaci  do obwodowych komisji wyborczych
Kandydaci do obwodowych komisji wyborczych
Oficjalnie, ciągle wybory prezydenckie w Polsce mają się odbyć 10 maja. Choć wszystkie siły polityczne w Polsce i wszyscy kandydaci oprócz Andrzeja Dudy mówią, że to niemożliwe w czasie epidemii, rząd ciągle nie ogłasza stanu klęski żywiołowej w całym kraju lub stanou wyjątkowego, co skutkowałoby przełożeniem wyborów. Więc formalnie wybory się zbliżają, choć coraz więcej dużych miast w Polsce deklaruje, że ich nie zorganizuje. 14.04.2020 15:47
Reklama
Reklama
Reklama
POMAGAJĄ SZPITALOWI  W TRUDNYM CZASIE PANDEMII
POMAGAJĄ SZPITALOWI W TRUDNYM CZASIE PANDEMII
Na mocy decyzji Łukasza Konarskiego Zawiercie zakupi dla szpitala aparat Argenta QT-8000. Urządzenie, którego koszt przekracza 330 tysięcy złotych wykorzystywane ma być do wykonywania testów na koronawirusa. - Aparat Argenta QT-8000 z automatycznym ekstraktorem pozwala na wykonywanie jednocześnie do 98 testów. Urządzenie będzie wykorzystywane do wykonywania testów na obecność koronawirusa metodą PCR. Jest to jedyna w pełni sprawdzona metoda wykrywania obecności koronawirusa u pacjentów. Dzięki wyposażeniu w automatyczny ekstraktor, zwiększy się szybkość badania próbek oraz polepszy się bezpieczeństwo personelu wykonującego badania – informuje Urząd Miejski w Zawierciu. Aparat umożliwi sprawdzanie w laboratorium w Zawierciu czy ktoś jest zakażony, co przyspieszy diagnostykę. 14.04.2020 15:42    1
Reklama
Karate kyokushin: DZIECI RYWALIZOWAŁY  W KARATE KYOKUSHIN
Karate kyokushin: DZIECI RYWALIZOWAŁY W KARATE KYOKUSHIN
(Zawiercie) W sobotę 15 lutego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu odbyły się zawody karate kyokushin dla dzieci. W zawodach rywalizowały dzieci w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii do 10 lat wygrał Wiktor Zamora, w kategorii od 10 do 13 lat wygrała Natalia Dusza, a wśród najstarszych dzieli najlepszą okazała się Róża Stolarczyk. 14.04.2020 15:39    1
Reklama
Reklama
ZŁAMALI ZAKAZ SPOTYKANIA SIĘ I MIELI PRZY SOBIE NARKOTYKI
ZŁAMALI ZAKAZ SPOTYKANIA SIĘ I MIELI PRZY SOBIE NARKOTYKI
(Łazy) Przed kilkoma dniami policjanci z Łaz zatrzymali pięciu mężczyzn. Dwóch z nich miało przy sobie narkotyki. W nocy w poniedziałek 6 kwietnia funkcjonariusze zauważyli, że w jednym z niedziałających już lokali na terenie gminy kilku mężczyzn zorganizowało sobie spotkanie towarzyskie. 12.04.2020 11:32
Reklama
Reklama
Reklama
MIEJSKA DEZYNFEKCJA
MIEJSKA DEZYNFEKCJA
W Porębie, Zawierciu i Ogrodzieńcu przeprowadza się dezynfekcję w niektórych miejscach publicznych. W stolicy powiatu zaklejono przyciski przy przejściach dla pieszych, by mieszkańcy nie musieli ich dotykać. Z kolei w Ogrodzieńcu pojawiły się środki dezynfekcyjne, z których mogą korzystać mieszkańcy. 11.04.2020 13:41
Reklama
Ludzie spokornieli
Ludzie spokornieli
(Zawiercie)Po ogłoszeniu epidemii, Polacy masowo ruszyli na zakupy. Najbardziej pożądane towary lawinowo drożały. Niektóre produkty, jak drożdże, czy papier toaletowy stały się deficytowe. Oprócz utrzymania ciągłości dostaw, sklepy musiały zadbać także o bezpieczeństwo epidemiologiczne. 10.04.2020 15:09
Reklama
23 PRACOWNIKÓW SOR-U NA KWARANTANNIE
23 PRACOWNIKÓW SOR-U NA KWARANTANNIE
(Zawiercie) Kolejni pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostali poddani kwarantannie. Dzisiaj, tj. 9 kwietnia przed południem Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował, że kwarantannę odbędą 23 osoby. Przypomnijmy, że wcześniej kwarantanną objęto 7 innych pracowników SOR-u, którzy mieli kontakt z pacjentem zakażonym koronawirusem. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w artykule "IZOLOWANI PRACOWNICY Z SOR POZOSTAWIENI SAMI SOBIE?". - Po otrzymaniu listy osób od PSSE poddanych kwarantannie Szpital będzie w stanie ustalić czy dysponuje odpowiednią liczbą personelu do zabezpieczenia pracy SOR - informował szpital w środowe popołudnie, jeszcze zanim znana była liczba osób objętych kwarantanną. 09.04.2020 14:49
Reklama
Reklama
W walce z koronawirusem!
W walce z koronawirusem!
(Zawiercie) W dniu 27 marca 2020 roku Centrum Inicjatyw Lokalnych wraz z Zawierciańskim Forum Pracodawców i Forum Express dostarczyło pierwszą partię sprzętu ochrony osobistej w ręce ratowników medycznych ze Stacji Państwowego Pogotowia Ratunkowego w Zawierciu. Przekazany ekwipunek miał wartość ok. 2500zł i został zakupiony ze środków od darczyńców. Do użytku przez ratowników medycznych trafiło łącznie: 10 litrów alkoholowego płynu do czyszczenia, 20 litrów żelu antybakteryjnego oraz 200 jednorazowych maseczek ochronnych. 09.04.2020 13:39
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Radni oddają diety  dla szpitala
Radni oddają diety dla szpitala
(Zawiercie) 26 marca 2020 roku radny Rady Miejskiej w Zawierciu Paweł Radosz przekazał swoją dietę radnego dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Przelew na kwotę 1200zł został już wykonany, a szpital ma przeznaczyć pieniądze na działania związane ze stanem epidemii koronawirusa w Polsce (co zapisane jest w treści podpisanej darowizny). Paweł Radosz co roku wykorzystuje środki z diety radnego, aby wspierać działania lokalnej społeczności. Pomagał m.in. przy organizacji sąsiedzkich spływów kajakowych. Obecnie skupił się jednak na obszarze zdrowia i na działaniach związanych z walką przeciw koronawirusowi. Za przykładem radnego Radosza poszli inni. 09.04.2020 13:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama