Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
CO ROBIMY  ZE SMOGIEM?
CO ROBIMY ZE SMOGIEM?
(powiat zawierciański) Od kilku lat nieustannie mówimy o zanieczyszczeniu powietrza. Domy opalane węglem, przemysł, duża liczba samochodów nawet w najmniejszych miejscowościach – to elementy, na które najczęściej zwraca się uwagę w kwestii smogu. Czujniki powietrza alarmujące o przekroczonych normach i złym stanie powietrza, ostrzeżenia, by nie wychodzić z domów, jeśli nie jest to konieczne. Taka jest obecnie rzeczywistość. Problem dotyka w zasadzie cały kraj. Kontrole czym palą mieszkańcy, zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie, rządowe dotacje na wymianę pieców, niskoemisyjny transport publiczny, kampanie edukacyjne – w całej Polsce od kilku lat zintensyfikowano działania, mające ratować powietrze, a co za tym idzie nas wszystkich. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co wdycha każdego dnia i jakie konsekwencje dla zdrowia przyniesie zanieczyszczone powietrze. A co dzieje się w naszym powiecie? 23.04.2020 12:24    1
Reklama
Reklama
RADNI KUPILI DLA PRACOWNIKÓW SZPITALA FARTUCHY OCHRONNE
RADNI KUPILI DLA PRACOWNIKÓW SZPITALA FARTUCHY OCHRONNE
(Zawiercie) Samorządowcy przekazali zawierciańskiemu szpitalowi środki ochrony osobistej dla pracowników lecznicy. Fartuchy ochronne, które kosztowały prawie 11 tysięcy złotych trafiły do szpitala przed tygodniem. 23.04.2020 12:21
Reklama
Reklama
Reklama
WYJŚCIE NA PAPIEROSA KOSZTOWAŁO  ICH PO 500 ZŁOTYCH
WYJŚCIE NA PAPIEROSA KOSZTOWAŁO ICH PO 500 ZŁOTYCH
(Zawiercie) Trzech mieszkańców stolicy powiatu nie potraktowało poważnie obowiązującego zakazu grupowania się i przemieszczania. Koledzy spotkali się na papierosa. Okazało się, że jeden z nich miał przy sobie marihuanę. Wszyscy mężczyźni otrzymali mandaty w wysokości 500 złotych. 19-latkowi z marihuaną grozi dodatkowo więzienie. 23.04.2020 10:49
Reklama
Zakaz mentoli nie zmieni palaczy: Konsumenci chcą mieć wybór i dostęp do wiedzy
Zakaz mentoli nie zmieni palaczy: Konsumenci chcą mieć wybór i dostęp do wiedzy
Prawie połowa palaczy wybiera dziś papierosy mentolowe lub z kapsułką. Już od 20 maja br. będą ich pozbawieni, bo zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych o takim aromacie. Badania konsumenckie pokazują, że zakaz nie wpłynie radykalnie na rzucenie palenia. Prawie 90% palących mentole będzie palić nadal. Tylko co? Na rynku pozostaną jedynie alternatywy pod postacią e-papierosów i podgrzewaczy tytoniu typu IQOS. 16.04.2020 11:20
Reklama
Reklama
SOR BYŁ JUŻ ZAMYKANY  Z POWODU WIRUSA!
SOR BYŁ JUŻ ZAMYKANY Z POWODU WIRUSA!
(Zawiercie) Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zawierciu był już wcześniej zamykany na wiele godzin z powodu podejrzeń, że pacjent przywieziony na SOR może być zakażony koronawirusem. Taka sytuacja miała miejsce w czwartek, 2 kwietnia. Sporo emocji wywołał przypadek niedzieli na poniedziałek 5/6 kwietnia. To o tej sytuacji piszą nam Czytelnicy przez portal kurierzawiercianski.pl intensywnie komentują „troskę” administracji szpitala czy po prostu dyrektora szpitala o zamkniętych na SOR-e lekarzy, pielęgniarki i pacjentów. O braku zaopatrzenia w żywność, którą muszą sami sobie kupować. Piszemy o tym w artykule „Izolowani pracownicy z SOR pozostawieni sami sobie?”. Warto przypomnieć, że rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Zawierciu, gdy pytamy o tę sytuację we wtorek rano, mówi szczerze, że „nic nie wie, sprawdzi i oddzwoni” Nie oddzwania. Odpowiedź dostajemy następnego dnia. Potwierdza, że sytuacja miała miejsce, wynik badania pacjenta przywiezionego z Poręby okazał się „pozytywny”, czyli jest to osoba zakażona, a personel „otrzymał mieszkania”. Ciekawostką jest, że mówi się iż tylko jeden lekarz otrzymał propozycję mieszkania na czas izolacji. 15.04.2020 17:03    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
MIASTO KUPI 500 TESTÓW NA KORONAWIRUSA
MIASTO KUPI 500 TESTÓW NA KORONAWIRUSA
(Zawiercie) Jak poinformował w ubiegłą środę Urząd Miejski w Zawierciu, miasto zakupi 500 testów na koronawirusa dla zawierciańskiego szpitala. Kosztować mają 70 tysięcy złotych. 15.04.2020 16:00
Reklama
aktualności na dzień 10-04-2020
aktualności na dzień 10-04-2020
15.04.2020 06:53
Reklama
Lekarz objęty kwarantanną operuje  i przyjmuje pacjentów!
Lekarz objęty kwarantanną operuje i przyjmuje pacjentów!
(Zawiercie) W piątek 3. kwietnia jeden z pracowników Szpitala Powiatowego w Zawierciu przekazał nam taką informację: na oddziale wewnętrznym pracuje, i praktycznie mieszka lekarz z Czech. W niedzielę 29 marca przyjechał z Czech, w piątek 3.04 operował. Jak to możliwe, że po powrocie z zagranicy, lekarz „jak gdyby nigdy nic” pracuje, chodzi po oddziale, a nawet operuje? Czy to nie narusza warunków obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny? 14.04.2020 16:57    1
Reklama
Reklama
Co może cię spotkać gorszego niż koronawirus? DECYZJA SĄDU O ODEBRANIU DZIECKA
Co może cię spotkać gorszego niż koronawirus? DECYZJA SĄDU O ODEBRANIU DZIECKA
(Myszków) Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał postanowienie, podpisała je sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel o odebraniu 4 letniego Dawida panu Zbigniewowi Hacasiowi i jego partnerce. Pan Zbyszek o decyzji Sądu dowiedział się od pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, którzy przyszli po chłopca. Odmówił jego wydania. 14.04.2020 16:34
Reklama
Reklama
Rozbudowa żłobka  w Zawierciu
Rozbudowa żłobka w Zawierciu
(Zawiercie) W trakcie swojego wystąpienia, podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 26 lutego 2020 r. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, poinformował obecnych na Sali radnych o pozyskaniu przez miasto prawie 2 milionów złotych na rozbudowę żłobka miejskiego, przy ulicy Marszałkowskiej. 14.04.2020 16:03    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama