Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:56
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
MOPS zapłaci ponad 24 tysiące!
MOPS zapłaci ponad 24 tysiące!
Pierwszy wygrany proces od chwili rozpoczęcia czystek kadrowych od których zaczął rządy Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. (Zawiercie) 24 marca 2020 roku Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał zaocznie wyrok w sprawie, której powódką była główna księgowa MOPS-u w Zawierciu. Kobieta została zwolniona ponad rok temu przez nową dyrektor ośrodka– Justynę Miszczyk. Powodem zwolnienia była utrata zaufania z powodu braku kontrasygnaty umowy na zakup bonów dla podopiecznych MOPS-u, chociaż dyrektorka sama mogła złożyć swój podpis, co także zgodne jest z obowiązującymi procedurami. 09.04.2020 13:30
Reklama
Reklama
ZA WYCHODZENIE Z DOMU BEZ POTRZEBY MOŻNA DOSTAĆ MANDAT
ZA WYCHODZENIE Z DOMU BEZ POTRZEBY MOŻNA DOSTAĆ MANDAT
(powiat zawierciański) Wszystkich nas obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem. To, czy mieszkańcy stosują się do zasad sprawdzają policjanci. Niestety, nie obyło się bez pierwszych mandatów. 09.04.2020 13:27
Reklama
Reklama
Reklama
Rząd podaje nieprawdziwe informacje. Nie zna prawdziwych, czy kłamie?
Rząd podaje nieprawdziwe informacje. Nie zna prawdziwych, czy kłamie?
(Zawiercie) W poniedziałek rano służby prasowe Wojewody Śląskiego podały informacje o nowych przypadkach z Zawiercia zakażenia covid-19. Jak pisze rzeczniczka Wojewody Śląskiego Alina Kucharzewska: „Na oddział zakaźny szpitala w Zawierciu z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem trafiły nastolatka oraz starsza kobieta – obie są mieszkankami Zawiercia.” Nie mogły tam trafić, ponieważ oddział zakaźny zawierciańskiego szpitala od 3 tygodni nie przyjmuje pacjentów, to tym, jak zakażenie wykryto u lekarza na oddziale. Pacjentów przewieziono do innych szpitali i od 3 tygodniu jest tam sielankowa cisza i spokój. Szpital Powiatowy w Zawierciu zainkasował 1,2 mln zł za przygotowanie się do przyjmowania pacjentów z koronawirusem… i nic. 06.04.2020 11:36
Reklama
Lekarz objęty kwarantanną operuje?
Lekarz objęty kwarantanną operuje?
(Zawiercie) W piątek 3. kwietnia jeden z pracowników Szpitala Powiatowego w Zawierciu przekazał nam taką informację: na oddziale wewnętrznym pracuje, i praktycznie mieszka lekarz z Czech. W niedzielę 29 marca przyjechał z Czech, w piątek 3.04 operował. Jak to możliwe, że po powrocie z zagranicy, lekarz "jak gdyby nigdy nic" pracuje, chodzi po oddziale, a nawet operuje? Czy to nie narusza warunków obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny? 04.04.2020 18:24    7    7
Reklama
Reklama
DZIEŃ PAMIĘCI O ANTYKOMUNISTYCZNYM PODZIEMIU
DZIEŃ PAMIĘCI O ANTYKOMUNISTYCZNYM PODZIEMIU
(Zawiercie) W ubiegłą niedzielę 1.03.20 obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W stolicy powiatu delegacje złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej. Stowarzyszenie Zawierciańska Inicjatywa Narodowa zorganizowało Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, w którym wystartowało prawie 150 zawodników. 03.04.2020 17:02
Reklama
Reklama
Reklama
UPRZEJMIE DONOSZĘ…
UPRZEJMIE DONOSZĘ…
(Zawiercie) Do Prezydenta Zawiercia, Prokuratury Okręgowej w Katowicach oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu dotarły niepokojące anonimy. Ich autor zarzuca kilku pracownikom OSiR-u, że naprawiają i tankują swoje prywatne auta na koszt Ośrodka. Ponadto anonim stwierdza, że wskazywane osoby wynoszą rzeczy zakupione do Hotelu OSiR, a w swoich miejscach zamieszkania wymieniły okna na koszt OSiR-u. Te poważne i zarazem krzywdzące oskarżenia trafiły również do naszej redakcji. Anonim, który twierdzi, że jest pracownikiem OSiR-u, opisywaną przez siebie sytuację określa jako „działalność zorganizowanej grupy przestępczej”. Jak wyjaśnia rzeczniczka Urzędu Miejskiego, sprawą tą zajmowali się zawierciańscy urzędnicy. Na zlecenie prokuratury czynności wyjaśniające przeprowadzili też funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Anonimowe zarzuty nie potwierdziły się. - Wszystkie informacje o nieprawidłowościach w rozliczaniu wydatków przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu są nieprawdziwe. To zwykłe pomówienia – informuje rzeczniczka prasowa UM Zawiercie. 03.04.2020 16:24    6
Reklama
STRAŻACKA RYWALIZACJA PRZY STOLE
STRAŻACKA RYWALIZACJA PRZY STOLE
(Bzów) W pierwszą sobotę lutego odbył się Turniej Strażaków z Gminy Zawiercie w tenisie stołowym. W turnieju zorganizowanym w OSP Bzów udział wzięli strażacy PSP i OSP z gminy Zawiercie. W kategorii dziewcząt wygrała Katarzyna Witczyk z OSP Marciszów, w kategorii chłopców do 16 lat wygrał Jan Cisowski z OSP Skarżyce, a w kategorii Open triumfował Tomasz Żal z OSP Bzów. 02.04.2020 16:50
Reklama
ZŁAMAŁA KWARANTANNĘ ROZWIESZAJĄC PRANIE
ZŁAMAŁA KWARANTANNĘ ROZWIESZAJĄC PRANIE
(Zawiercie) Osoby, które objęte są kwarantanną domową nie mogą opuszczać swoich domów i mieszkań. W blokach oznacza to, że mieszkaniec nie może w ogóle wychodzić z mieszkania. Nigdzie – nie może iść do piwnicy lub na strych. Ci, którzy nie stosują się do zasad mogą liczyć się z karą sięgającą 30 tysięcy złotych. Jedna z zawiercianek chyba nie potraktowała wyjścia na poddasze jako złamanie kwarantanny. Kobieta będąca w kwarantannie poszła rozwiesić pranie, a o zdarzeniu zawiadomiona została policja. 02.04.2020 16:27    2
Reklama
Reklama
aktualności na dzień 27-03-2020
aktualności na dzień 27-03-2020
02.04.2020 16:22
Reklama
Reklama
ZMIENIONY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW OBOWIĄZYWAĆ BĘDZIE DO ODWOŁANIA
ZMIENIONY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW OBOWIĄZYWAĆ BĘDZIE DO ODWOŁANIA
Koleje Śląskie wprowadziły zmiany w obowiązującym rozkładzie jazdy. Przyczyną zmian jest zagrożenie epidemiczne. W związku z zamknięciem szkół i uczelni wyższych oraz niektórych miejsc pracy pociągami podróżuje obecnie znacznie mniej pasażerów. Niektóre pociągi jeżdżą prawie puste. 02.04.2020 15:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama