Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 05:40
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
JAK OMINĄĆ KORKI W CENTRUM ZAWIERCIA?
JAK OMINĄĆ KORKI W CENTRUM ZAWIERCIA?
(Zawiercia) Od poniedziałku na wiadukcie na DK 78 w Zawierciu wprowadzono ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną. W tym miejscu tworzą się spore korki, a kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia drogowe mogą potrwać ok. dwóch miesięcy. Policja przedstawiła alternatywne trasy. Wybierając je, można ominąć centrum miasta. 18.06.2020 16:30    1
Reklama
Reklama
Czy kierownik ortopedii to kolejna „święta krowa” zawierciańskiego szpitala?
Czy kierownik ortopedii to kolejna „święta krowa” zawierciańskiego szpitala?
16 maja ponownie tylko na portalu społecznościowym na profilu „Szpital Powiatowy w Zawierciu”, oficjalna strona szpitala na ten temat milczy, ktoś anonimowo poinformował, że „Testy przeprowadzane u pracowników szpitala ujawniły osoby z dodatnim wynikiem wśród personelu oddziału urazowo-ortopedycznego. W związku z tym podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na oddział. O sytuacji powiadomiony został Sanepid oraz wydział zarządzania kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.” Ciekawe, że anonimowy komunikat ukazuje się dopiero 16 maja, choć jak podają nasze źródła -już we wtorek 12 maja lekarz, kierownik oddziału miał mieć wyraźne objawy choroby, ale pracował normalnie. Wynik testu lekarza przyszedł dzień później, był dodatni. W tych dniach chirurg normalnie komunikował się z personelem, w środę 13 maja, gdy potwierdził się jego „dodatni” wynik na koronawirusa, miał jeszcze odwiedzić blok operacyjny, a nawet… skorzystać ze sterylnej łazienki przy sali operacyjnej! Nowe, wewnątrzszpitalne ognisko zakażenia to co najmniej 7 osób chorych, w tym lekarze i pielęgniarki. Nie wiadomo, ilu pacjentów mogło się zakazić, ale to pokażą najbliższe dni. Trudno zliczyć ile osób z personelu medycznego (lekarze, pielęgniarki, salowe) zaraziło się w zawierciańskim szpitalu od początku epidemii koronawirusa. Ostatnie dane, jakie podawał szpital kilka tygodni temu, to ok. 47 osób zakażonych i objętych kwarantanną. Ale później doszła cała seria zakażeń na kolejnych oddziałach szpitala. W tym samym czasie -ciekawostka- w sąsiednim szpitalu w Myszkowie, z którym Zawiercie współpracuje i oba szpitale często są porównywane ilość zakażeń koronawirusem wynosi… 0! 18.06.2020 14:33    7    24
Reklama
Reklama
Reklama
PAMIĘTAJĄ O 75 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
PAMIĘTAJĄ O 75 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
Przez całą zimę 1944/1945 Niemcy próbowali jeszcze stawiać opór, ale bezskutecznie. Nie mieli już szans na wygranie wojny. 30 kwietnia Adolf Hitler i Ewa Braun popełnili samobójstwo w berlińskim bunkrze. Ostatecznie 8 maja 1945 roku, po podpisaniu aktu kapitulacji, III Rzesza zakończyła działania zbrojne. II wojna światowa, trwająca od września 1939 roku, została zakończona. 09.06.2020 16:34
Reklama
RADNI POWIATOWI OBRADOWALI ZDALNIE
RADNI POWIATOWI OBRADOWALI ZDALNIE
(powiat zawierciański) Za nami bodaj pierwsza zdalna sesja całym powiecie zawierciańskim. Jako pierwsi i póki co jedyni, w ten sposób obradowali członkowie Rady Powiatu Zawierciańskiego. Zdalna sesja odbyła się pod koniec kwietnia i można powiedzieć, że okazała się sukcesem. Prócz drobnych problemów technicznych, wszystko przebiegło prawidłowo. Radni mogli zabierać głos w dyskusji i głosować, przyjmując uchwały. Zdalna sesja przebiegła spokojnie – nie wywiązała się żadna dłuższa dyskusja, jak to często ma miejsce podczas powiatowych sesji. W swoim sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej starosta Gabriel Dors poświęcił dużo uwagi epidemii koronawirusa i trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy się znajdujemy. 29.05.2020 13:22
Reklama
Reklama
Radni wyrzucili publiczność. Obrady mogą być nielegalne
Radni wyrzucili publiczność. Obrady mogą być nielegalne
Właśnie trwa sesja Rady Miasta Zawiercie, zwołana na 13:30 27 maja. Sesję nie wiadomo kto zwołał, gdyż Postanowienie o zwołaniu sesji dostępne w PIP-e Urzędu Miasta Zawiercie jest niepodpisane. Kurier Zawierciański dostrzegł jednak jeszcze poważniejszy problem, który może oznaczać nieważność obrad i podjętych uchwał. Identyczny zarzut postawiliśmy Radzie Powiatu Myszkowskiego, która obradowała wczoraj. Sesję w Zawierciu zwołano zakazując mieszkańcom wstępu na obrady, "ze względu na epidemię". Mogą oglądać w internecie. Ale to nie wypełnia prawa każdego z nas do uczestnictwa w obradach! 27.05.2020 14:02    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
DARMOWE MASECZKI OD SZKOŁY MEDYCZNEJ
DARMOWE MASECZKI OD SZKOŁY MEDYCZNEJ
(Zawiercie) Jedna z pracownic Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego uszyła maseczki dla mieszkańców. Można je odebrać za darmo w RCKU (dawnej Szkole Medycznej) przy ul. Żabiej 19B w Zawierciu. 24.05.2020 12:25
Reklama
Pan ma motywację żeby się z nami spotkać? Nam zależy żeby się spotkać z panem
Pan ma motywację żeby się z nami spotkać? Nam zależy żeby się spotkać z panem
W związku z wprowadzonymi ograniczeniami sesja zwyczajna Rady Miejskiej Zawiercie zwołana na 30 kwietnia br. odbyła się bez udziału publiczności. Część sprawozdawcza skupiła się na przyjęciu informacji dotyczącej bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej i porządku publicznego podczas epidemii, raportu z wykonania Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2019 oraz relacji z działalności prezydenta miasta w okresie międzysesyjnym. 23.05.2020 14:08    1
Reklama
POCHYLNI NA SCHODACH W BLOKACH NIE BĘDZIE
POCHYLNI NA SCHODACH W BLOKACH NIE BĘDZIE
(Zawiercie) Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik” nie widzi możliwości montażu pochylni dla rowerów na schodach prowadzących do piwnicy. Przekonuje, że zgodnie z prawem schody muszą mieć co najmniej 0,8 m szerokości, a zamontowanie pochylni sprawi, że będą one węższe. Jednocześnie Spółdzielnia nie podaje ich obecnej szerokości. Odnosząc się do sprawy Prezes SM „Hutnik” nadmieniła, że piwnica nie jest miejscem, w którym można przechowywać rowery. I to chyba ma rozwiązać problem mieszkańca, który prosił o ułatwienie wprowadzania roweru do piwnicy – łatwiejsze sprowadzanie roweru po schodach nie będzie konieczne, skoro w piwnicy nie powinno się trzymać roweru, prawda? 23.05.2020 12:21
Reklama
Reklama
Epidemia omija MOPS, miasto pomaga inaczej
Epidemia omija MOPS, miasto pomaga inaczej
Podczas, gdy rząd szykuje kolejną „tarczę antykryzysową”, samorządy pozostawione bez wsparcia robią co mogą, by jak najszybciej pomóc lokalnemu biznesowi. Pole do działania mają niewielkie, ale wierząc zapewnieniom rządu, to może się wkrótce zmienić. Póki co wygląda to na wsparcie przez biednego na rzecz bardziej ubogiego. Jak w tej trudnej sytuacji radzi sobie Zawiercie zapytaliśmy u źródła: 23.05.2020 12:14
Reklama
Reklama
ZGK ZAWIERCIE „ZNAKUJE” CHORYCH NA KORONAWIRUSA!
ZGK ZAWIERCIE „ZNAKUJE” CHORYCH NA KORONAWIRUSA!
(Zawiercie) ZGK Zawiercie, spółka komunalna należąca w całości do Miasta Zawiercie, a więc w całości podlegająca Prezydentowi Zawiercia Łukaszowi Konarskiemu oznakowała domy osób chorych na koronawirusa. Przy standardowym opróżnianiu pojemników z odpadami pod domami osób gdzie ktoś jest zakażony, pojawiły się kosze na odpady z wielką naklejką COVID-19. Do Prezesa ZGK Zawiercie Krzysztofa Tomczaka wysłaliśmy pytania, skąd miejska spółka otrzymuje listę osób zakażonych czy będących na kwarantannie? Prezes Tomczak przez 3 dni, do dzisiaj nie odpowiedział na pytania. Zawierciański Sanepid, który jako jedyny, gromadzi dane o osobach zakażonych odpowiedział, że nie udostępniał Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Zawierciu adresów osób objętych kwarantanną domową, izolacją lub nadzorem epidemiologicznym w związku z zakażeniami SARS-Cov-2. Wygląda na to, że mamy wielką aferę związaną z nielegalnym obrotem bardzo wrażliwymi danymi o osobach zakażonych, czy objętych kwarantanną. Naklejki na koszach to dowód, że ZGK Zawiercie ma takie dane, zapewne lista osób zakażonych jeździ w śmieciarce, żeby pracownicy ZGK wiedzieli gdzie mają podstawić kosz „zwyczajny”, a gdzie z oznakowany „COVID-19”. Nasi rozmówcy mówią wprost: gminna spółka znakuje nas, jak naziści znakowali Żydów w czasie II Wojny Światowej, żeby wszyscy widzieli kto jest zakażony, w tym przypadku „brudny”, „niebezpieczny”, „będący zagrożeniem”. 08.05.2020 15:06    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama