Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kronika Policyjna i Straży

Reklama
Z KILKOMA PROMILAMI WSIADAJĄ ZA KÓŁKO
Z KILKOMA PROMILAMI WSIADAJĄ ZA KÓŁKO
(powiat myszkowski) W ubiegłą niedzielę policjanci z Myszkowa i Koziegłów zatrzymali kilku pijanych kierowców. Jeden z nich miał aż cztery promile. W dwóch przypadkach kierowcy nie tylko prowadzili samochód „na podwójnym gazie”, ale nie mieli też uprawnień do kierowania pojazdami. Wszystkim zatrzymanym kierowcom grozi więzienie i grzywna. 05.11.2020 11:52
Reklama
Reklama
ZABRAŁA KLUCZYKI PIJANEMU KIEROWCY
ZABRAŁA KLUCZYKI PIJANEMU KIEROWCY
(Zawiercie) Zawiercianka wracała z pracy. Późnym wieczorem zauważyła przed jednym ze sklepów pijanego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę. Kobieta postanowiła działać. Nie chciała dopuścić do tego, by pijany kierowca pojechał dalej. Zabrała mu kluczyki i wezwała policję. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie 2 promile. 30.10.2020 16:14
Reklama
Reklama
Reklama
ZŁODZIEJ NIE ODGADŁ PIN-U DO SKRADZIONEJ KARTY
ZŁODZIEJ NIE ODGADŁ PIN-U DO SKRADZIONEJ KARTY
We wrześniu na żareckim targowisku okradziona została 58-latka. Kobiecie skradziono portfel, w którym znajdowała się między innymi karta płatnicza. Złodziej dwukrotnie próbował wyciągnąć pieniądze z bankomatu, choć nie znał PIN-u do karty. Myszkowscy kryminalni wytypowali sprawcę i zatrzymali go w Sosnowcu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. 30.10.2020 11:54
Reklama
ALKOHOLEM Z GÓRNEJ PÓŁKI ZARABIAŁ NA ŻYCIE
ALKOHOLEM Z GÓRNEJ PÓŁKI ZARABIAŁ NA ŻYCIE
(Myszkowa) W ręce policjantów wpadł złodziej, który w sklepach samoobsługowych kradł drogie alkohole. 24-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej okradał sklepy w Myszkowie i okolicy. Zatrzymany przyznał się do winy i tłumaczył, że skradziony alkohol sprzedawał. Zarobione pieniądze przeznaczał na życie. 29.10.2020 13:31
Reklama
Reklama
MISTRZOSTWA POLICJI W BIEGACH W WERSJI WIRTUALNEJ
MISTRZOSTWA POLICJI W BIEGACH W WERSJI WIRTUALNEJ
(Hutki-Kanki, gm. Łazy) Od kilkunastu lat co roku w Hutkach-Kankach w gminie Łazy organizowane były Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegach Przełajowych im. sierż. Grzegorza Załogi. W tym roku zawody również odbędą się, ale będą miały całkowicie inny charakter. Zawodnicy nie spotkają się w Hutkach-Kankach, by pobiec razem. Każdy sam wybierze sobie trasę i będzie mierzył czas za pomocą aplikacji. Wirtualny bieg potrwa tydzień – od 18 do 25 października. 29.10.2020 13:18
Reklama
Reklama
Reklama
KILKA SAMOCHODÓW ZDERZYŁO SIĘ JAK DOMINO
KILKA SAMOCHODÓW ZDERZYŁO SIĘ JAK DOMINO
(Koziegłowy) Na skrzyżowaniu krajowej „jedynki” i ulicy Woźnickiej w Koziegłowach doszło do zdarzenia sześciu samochodów. Choć sytuacja wyglądała groźnie, na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozsądek i ostrożność. Mundurowi przypominają, że zmienna pogoda i jesienna aura mogą mieć negatywny wpływ na warunki drogowe. 23.10.2020 13:27
Reklama
ZA POBICIE MATKI WYRODNY SYN MOŻE TRAFIĆ NA KILKA LAT DO WIĘZIENIA
ZA POBICIE MATKI WYRODNY SYN MOŻE TRAFIĆ NA KILKA LAT DO WIĘZIENIA
(Siewierz) Pijany 47-latek z Siewierza urządził awanturę swojej matce. Następnie zaatakował starszą kobietę i pobił ją. Jego agresja nie zmniejszyła się nawet wtedy, gdy na miejsce przyjechała policja. Mężczyzna wielokrotnie znieważył interweniujących mundurowych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 21.10.2020 11:50
Reklama
MANDATY ZA BRAK MASECZKI
MANDATY ZA BRAK MASECZKI
(powiat myszkowski) Od tygodnia teren całego kraju objęty został żółtą strefą. Oznacza to zaostrzenie obowiązujących restrykcji. Jedną z zasad, którą musimy przestrzegać jest noszenie maseczek w miejscach publicznych, również na ulicy. To, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zasad sprawdzają policjanci. Podczas pierwszego weekendu obowiązywania restrykcji, myszkowscy mundurowi ujawnili ponad 70 przypadków lekceważenia obowiązujących zasad. Za brak maseczki możemy otrzymać mandat do 500 złotych. 20.10.2020 13:32
Reklama
Reklama
AGRESYWNEGO SYNA NIE USPOKOIŁ NAWET WIDOK POLICJANTÓW
AGRESYWNEGO SYNA NIE USPOKOIŁ NAWET WIDOK POLICJANTÓW
(Siedlec Duży, gm. Koziegłowy) Policjanci z Koziegłów zostali powiadomieni o domowej awanturze, którą wszczął dorosły syn. 36-latek nie po raz pierwszy zaatakował swoją matkę. Jak się okazało, syn od roku znęcał się nad swoją 60-letnią matką. Prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem, który ma zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania, w którym mieszkał razem z matką. 20.10.2020 13:29
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
UCIECZKA TYLKO POGORSZYŁA SPRAWĘ
UCIECZKA TYLKO POGORSZYŁA SPRAWĘ
(Włodowice) W piątkowe popołudnie we Włodowicach policjanci ścigali młodego kierowcę, który wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ucieczka 21-latka nie była skuteczna. Mundurowi szybko go złapali. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, ale też za ucieczkę przed policją. 18.10.2020 19:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama