Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:27
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kronika Policyjna i Straży

Reklama
POTRĄCENIE NA OZNAKOWANYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH
POTRĄCENIE NA OZNAKOWANYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH
(Zawiercie) Jak informuje zawierciańska policja, od początku września na drogach powiatu odnotowano 10 zdarzeń, w których uczestniczyli piesi. Kilkoro z nich zostało potrąconych na przejściu dla pieszych. Ostatnio do takiego zdarzenia doszło na ul. Piłsudskiego w Zawierciu. 34-letnią kobietę potrącił 65-letni kierowca dostawczego Volkswagena. - Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża – przekazują mundurowi. O bezpieczeństwie powinni pamiętać też piesi. 04.12.2020 14:06
Reklama
Reklama
DWA ZWĘGLONE CIAŁA U ZNANEGO PRZEDSIĘBIORCY Z SIEWIERZA
DWA ZWĘGLONE CIAŁA U ZNANEGO PRZEDSIĘBIORCY Z SIEWIERZA
(Myszków -Mrzygłód) W nocy z 15/16 listopada na doszło do pożaru domku letniskowego w Mrzygłodzie, który stał na terenie posiadłości znanego przedsiębiorcy z Myszkowa, właściciela firmy Tribag. Tragiczny wymiar tych wydarzeń jest taki, że w pogorzelisku służby ratownicze odkryły dwa zwęglone ciała. Pojawiła się plotka, którą szybko udało nam się zweryfikować, że jest nieprawdziwa, iż jedną z ofiar mógł być znany bokser Dariusz Michalczewski, znajomy właściciela domku, który spłonął. W poniedziałek 16 listopada myszkowska prokuratura, choć nie podała nazwisk ofiar, to jednak zaprzeczyła, aby wśród ofiar była osoba o nazwisku takim, jak znany bokser. Jedna z ofiar śmiertelnych pożaru to były oficer CBŚ o czym napisał były szef tych służb, Paweł Wojtunik. 30.11.2020 16:15
Reklama
Reklama
Reklama
NAGRAŁ ZNISZCZENIE DRZWI I WRZUCIŁ NAGRANIE DO INTERNETU
NAGRAŁ ZNISZCZENIE DRZWI I WRZUCIŁ NAGRANIE DO INTERNETU
(Zawiercie) W piątkowy wieczór, 13 listopada zniszczono drzwi wejściowe do jednej z zawierciańskich szkół. Policja szybko ustaliła sprawcę, którym okazał się 16-latek. Nastolatek został przesłuchany i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. 27.11.2020 14:43
Reklama
POLICYJNY DOZÓR NIE WYSTARCZYŁ
POLICYJNY DOZÓR NIE WYSTARCZYŁ
(Łazy) Na początku listopada objęto policyjnym dozorem 44-latka, który znęcał się nad swoją rodziną. Nie mógł on zbliżać się do bliskich i miał opuścić mieszkanie. Jak się szybko okazało, nie był to wystarczający środek zapobiegawczy. Już po kilku dniach wszczął awanturę i zaatakował żonę. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny. 27.11.2020 13:00
Reklama
Reklama
AMFETAMINA I MARIHUANA W MIESZKANIU 23-LATKA
AMFETAMINA I MARIHUANA W MIESZKANIU 23-LATKA
(Łazy) Kryminalni z Zawiercia zatrzymali młodego łazowianina. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli spore ilości amfetaminy i marihuany. 23-latek został zatrzymany i zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt. 27.11.2020 12:55
Reklama
Reklama
Reklama
POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW I Z SĄDOWYM ZAKAZEM UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ
POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW I Z SĄDOWYM ZAKAZEM UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ
(Zawiercie) Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policjantami. Szybko został zatrzymany. Jak się okazało, 28-letni kierowca był pod wpływem narkotyków i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 27.11.2020 12:50
Reklama
65-LATEK PISAŁ MARKEREM PO ŚCIANIE PRZYSTANKU
65-LATEK PISAŁ MARKEREM PO ŚCIANIE PRZYSTANKU
(Zawiercie) Starszy mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku, gdy niszczył świeżo wyremontowany przystanek autobusowy. Na pisaniu na ścianie przystanku mężczyznę złapali policjanci. 65-latek odpowie za to wykroczenie przed sądem. 27.11.2020 12:47
Reklama
NAGRAŁ ZNISZCZENIE DRZWI I WRZUCIŁ NAGRANIE DO INTERNETU
NAGRAŁ ZNISZCZENIE DRZWI I WRZUCIŁ NAGRANIE DO INTERNETU
(Zawiercie) W piątkowy wieczór, 13 listopada zniszczono drzwi wejściowe do jednej z zawierciańskich szkół. Policja szybko ustaliła sprawcę, którym okazał się 16-latek. Nastolatek został przesłuchany i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. 27.11.2020 12:44
Reklama
Reklama
KRADZIEŻ TELEFONU NIE UJDZIE JEJ PŁAZEM
KRADZIEŻ TELEFONU NIE UJDZIE JEJ PŁAZEM
(Myszków) Myszkowscy kryminalni namierzyli i zatrzymali kobietę, która w sierpniu 2021 na terenie jednej z myszkowskich szkół okradła 11-latkę. Okazało się, że 35-latka z Katowic była również poszukiwana przez prokuraturę. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia. 20.11.2020 17:49
Reklama
Reklama
PRZYWŁASZCZENIE, NARKOTYKI I NIEODPOWIEDNIA OPIEKA NAD DZIECKIEM
PRZYWŁASZCZENIE, NARKOTYKI I NIEODPOWIEDNIA OPIEKA NAD DZIECKIEM
(Łazy) Zawiercianin wpadł w nie lada kłopoty. Okradł zleceniodawcę, a łup zastawił w lombardzie. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli marihuanę. Jakby tego było mało, mężczyzna mając 2 promile opiekował się kilkuletnim synem. 20.11.2020 14:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama