Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:29
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kronika Policyjna i Straży

Reklama
ZAWIERCIANKA STRACIŁA PONAD 30 TYSIĘCY
ZAWIERCIANKA STRACIŁA PONAD 30 TYSIĘCY
(Zawiercie) Jak informuje zawierciańska policja, 40-letnia mieszkanka Zawiercia straciła ponad 32 tysiące złotych. Padła ofiarą oszustów. Otrzymała SMS-a z informacją, że musi dokonać dopłaty, by otrzymać przesyłkę. Choć zawiercianka słyszała o metodach działania przestępców, nie sądziła, że będzie ich ofiarą. Kobieta rzeczywiście czekała na przesyłkę i myślała, że wiadomość, którą dostała jest prawdziwa. Kliknęła w link zamieszczony w wiadomości i zalogowała się do swojego banku. W ten sposób oszuści uzyskali dostęp do jej kont, z których zabrali ponad 32 tysiące złotych. Policja poszukuje sprawców. 17.11.2020 16:12    1
Reklama
Reklama
POSZUKIWANY PRZEZ SĄD W NYSIE WPADŁ W RĘCE MYSZKOWSKIEJ POLICJI
POSZUKIWANY PRZEZ SĄD W NYSIE WPADŁ W RĘCE MYSZKOWSKIEJ POLICJI
(Myszków) W sobotę, 25 lipca dzielnicowy asp. Paweł Biedroń pełniąc służbę w rejonie Centrum II poszedł na obchód. Na ul. Modrzejowskiej znajdowali się dwaj mężczyźni. Policjant zwrócił na nich uwagę, bo jeden z nich był mu całkowicie obcy, a ponadto pił piwo. Mundurowy postanowił wylegitymować mężczyznę. Jak się okazało, nie miał przy sobie dokumentów. 17.11.2020 15:57
Reklama
Reklama
Reklama
ZA USZKODZENIE AUTA GROZI MU DO 5 LAT WIĘZIENIA
ZA USZKODZENIE AUTA GROZI MU DO 5 LAT WIĘZIENIA
(Myszków) Policjanci przyłapali na gorącym uczynku młodego myszkowianina, który uszkodził zaparkowany na ulicy samochód. Mężczyzna został zatrzymany. Postawiono mu zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 13.11.2020 14:56    1
Reklama
MŁODA KOBIETA BEZ UPRAWNIEŃ SPOWODOWAŁA KOLIZJĘ
MŁODA KOBIETA BEZ UPRAWNIEŃ SPOWODOWAŁA KOLIZJĘ
(Zawiercie) W czwartek 5 listopada na ul. Senatorskiej w Zawierciu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Stało się to rankiem, około godziny 7.00. Kobieta kierująca skodą uderzyła w opla nadjeżdżającego z przeciwka. Choć kolizja wyglądała groźnie, nikomu nic się nie stało. 13.11.2020 09:26
Reklama
Reklama
ROZBÓJNICY TRAFILI DO ARESZTU
ROZBÓJNICY TRAFILI DO ARESZTU
(Ogrodzieniec) Kilku mężczyzn trafiło do aresztu po tym, jak wtargnęli na prywatną posesję, pobili przebywającego tam mężczyznę i ukradli jego telefon. Do zdarzenia doszło w Ogrodzieńcu. Napastnicy byli zamaskowani, a jednym z nich był 15-latek. 13.11.2020 09:19
Reklama
Reklama
Reklama
UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ I NIE CHCIAŁ SIĘ PODDAĆ BADANIU
UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ I NIE CHCIAŁ SIĘ PODDAĆ BADANIU
(Łazy) Wczesnym wieczorem w niedzielę 8 listopada policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy. Miał on poruszać się po gminie Łazy. Funkcjonariusze w Ciągowicach spotkali pojazd, o którym mówił informator. Kierowca zaczął uciekać przed policjantami. Nie zgodził się na badanie alkomatem, więc pobrano mu krew do badań. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. 13.11.2020 09:13
Reklama
OKRADŁ OJCA I GROZIŁ MU ŚMIERCIĄ
OKRADŁ OJCA I GROZIŁ MU ŚMIERCIĄ
żarczaninowi, który okradł swojego ojca i znęcał się nad rodzicami. Pijany wszczął w domu awanturę, podczas której groził ojcu śmiercią. Gdy na miejsce została wezwana policja, mężczyzna uciekł z domu. Nie trzeba go było długo szukać – mundurowi znaleźli go przed jednym ze sklepów w Przybynowie. 12.11.2020 11:36
Reklama
PIJANY KIEROWCA ZASNĄŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE
PIJANY KIEROWCA ZASNĄŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE
(Myszków) Policjanci z trudem dobudzili pijanego kierowcę, który zatrzymał się na czerwonym świetle i zasnął za kierownicą Daewoo Tico. Mężczyzna trafił do szpitala. Grozi mu dwuletnia odsiadka w więzieniu. 11.11.2020 12:49
Reklama
Reklama
STRACIŁA PRAWO JAZDY ZA „CIĘŻKĄ NOGĘ”
STRACIŁA PRAWO JAZDY ZA „CIĘŻKĄ NOGĘ”
(Bliżyce, gm. Niegowa) Za znaczące przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym mieszkanka Lelowa straciła prawo jazdy na najbliższe miesiące. Oprócz tego została ukarana wysokim mandatem karnym. 10.11.2020 11:38
Reklama
Reklama
PROKURATURA ZARZUCA MARIUSZOWI M. WIELOKROTNE GWAŁCENIE CÓRKI
PROKURATURA ZARZUCA MARIUSZOWI M. WIELOKROTNE GWAŁCENIE CÓRKI
Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu Mariuszowi M. ze Szczekocin, dotyczący seksualnego wykorzystywania małoletniej córki i jej koleżanki. Sprawa ta bulwersowała nie tylko mieszkańców Szczekocin na początku 2020 roku, kiedy 11 dziewczynka zwierzyła się w szkole, co jej robi tata. Od… kilku lat. Już pierwsze ustalenia śledztwa potwierdziły zarzut, że Mariusz M. mógł wykorzystywać seksualnie córkę oraz jej koleżankę, nawet od 5 lat. Koszmar dziewczynki miał się zacząć, gdy dziecko miało tylko 6 lat! 06.11.2020 14:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama