Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 21:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
CZY BASEN ZOSTANIE UZNANY ZA „INWESTYCJĘ Z PERSPEKTYWĄ”?
CZY BASEN ZOSTANIE UZNANY ZA „INWESTYCJĘ Z PERSPEKTYWĄ”?
(Żarki) Trwa konkurs Polskiej Agencji Prasowej, w którym wybrane mają zostać trzy najciekawsze inwestycje samorządowe, które realizowane były z finansowaniem unijnym. Na liście projektów, na które można głosować znalazł się basen w Żarkach. Internetowy plebiscyt potrwać ma do końca grudnia. 18.12.2021 14:59    1
Reklama
Reklama
KRYSZTAŁ(Y) ZAGŁĘBIA CZEKAJĄ W STAREJ ŁAŹNI
KRYSZTAŁ(Y) ZAGŁĘBIA CZEKAJĄ W STAREJ ŁAŹNI
(Zawiercie) Od czwartku, 9 grudnia wszyscy miłośnicy sztuki oraz szkła mogą odwiedzić zawierciańską Galerię Stara Łaźnia, zlokalizowaną przy ul. Westerplatte. W ramach wystawy Kryształ(y) Zagłębia będzie można obejrzeć eksponaty pochodzące z Huty Szkła Gospodarczego „Zawiercie”, HSG „Ząbkowice” i Huty Szkła Artystycznego „Staszic”. 18.12.2021 13:49
Reklama
Reklama
Reklama
ZBIERAJĄ FUNDUSZE NA WYJAZD DO BARCELONY
ZBIERAJĄ FUNDUSZE NA WYJAZD DO BARCELONY
(Pińczyce) Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Pińczycach została zaproszona na Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Orkiestr „Golden Sardana”, który odbędzie się w Barcelonie. Wszyscy chętni mogą pomóc młodym muzykom spełnić marzenie, jakim jest udział w zagranicznym festiwalu. Wystarczy kupić świąteczną płytę pińczyckiej orkiestry, a tym samym pomóc w zbiórce środków na wyjazd do Barcelony. 18.12.2021 07:30    1
Reklama
SEZON ŚWIĄTECZNY OFICJALNIE ROZPOCZĘTY!
SEZON ŚWIĄTECZNY OFICJALNIE ROZPOCZĘTY!
(Myszków) W niedzielne popołudnie, 5 grudnia przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Myszkowie odbyła się inauguracja sezonu świątecznego. Rozświetlona została choinka znajdująca się przed MDK i świąteczne ozdoby, które już upiększają ulice miasta. Następnie na scenie myszkowskiego MDK odbyło się przedstawienie pt. „Mikołaj nie zawiedzie!”. 17.12.2021 10:35
Reklama
Reklama
Można zgłaszać się do małego ZUS plus
Można zgłaszać się do małego ZUS plus
Od początku 2021 roku można zgłaszać się do małego ZUS plus, który uprawnia do płacenia niższych składek na ubezpieczenie społeczne. Ulga nie dotyczy składki zdrowotnej. 09.12.2021 15:06
Reklama
Reklama
Reklama
Apokalipsa, którą sami sobie zgotowaliśmy, jest coraz bliżej!
Apokalipsa, którą sami sobie zgotowaliśmy, jest coraz bliżej!
Trzecia część klimatycznej tetralogii Mai Lunde – autorki bestsellerowej Historii pszczół i Błękitu – nareszcie w Polsce 09.12.2021 14:43    1
Reklama
Boże Narodzenie w zgodzie z naturą. To najlepszy prezent dla środowiska
Boże Narodzenie w zgodzie z naturą. To najlepszy prezent dla środowiska
Czas poprzedzający Boże Narodzenie to dla wielu domów moment intensywnych przygotowań – zakupów, gotowania i dekorowania. W świątecznym zgiełku niekiedy zapominamy o negatywnym wpływie naszych działań na środowisko. Tymczasem w łatwy sposób można zmienić złe nawyki i pomóc naturze. 03.12.2021 17:25    2
Reklama
PRACOWNICY PUP CHCĄ PODWYŻEK
PRACOWNICY PUP CHCĄ PODWYŻEK
(Myszków) W październiku dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Urszula Koral przedstawiła Radzie Powiatu informację nt. sytuacji na rynku pracy oraz środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu w bieżącym roku. Mówiła o liczbie bezrobotnych, środkach na aktywizację osób zarejestrowanych w urzędzie pracy, jak również o wniosku ws. podwyżek dla pracowników PUP. 29.11.2021 17:26    1
Reklama
Reklama
5 METRÓW POD ZIEMIĄ! ZNALEZIONO CIAŁO MONIKI Z JAWORZNIKA
5 METRÓW POD ZIEMIĄ! ZNALEZIONO CIAŁO MONIKI Z JAWORZNIKA
Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej rozwiązali skomplikowaną sprawę zaginięcia 42-latki z Jaworznika. W lipcu kobieta wyjechała z domu samochodem i od tego czasu nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Kilka dni później w stawie odnaleziono jej auto. Śledczy od początku podejrzewali, że finał tej sprawy może być tragiczny. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie, która początkowo prowadziła to śledztwo, przyjęła badała sprawę pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci. Od początku podejrzenie padło na partnera kobiety, Mariusza P. z Jaworznika. Para mieszkała tam w domu należącym do aresztowanego. Cała Polska śledziła poszukiwania zaginionej Moniki Wilgorskiej-Stanewicz. Mariusz P. od kilku miesięcy przebywa w areszcie, ale pod zarzutem handlu narkotykami. Teraz nadzorująca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Częstochowie będzie mogła wobec nieco sformułować zarzut zabójstwa. 25.11.2021 18:56    2
Reklama
Reklama
Przedświąteczne zakupy w Internecie. Jak chronić się przed oszustwami w sieci?
Przedświąteczne zakupy w Internecie. Jak chronić się przed oszustwami w sieci?
Wielu z nas podczas przedświątecznych zakupów skorzysta z oferty sklepów internetowych. Kupowanie w sieci to wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy. W zakupowej gorączce pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności. 24.11.2021 14:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama