Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 21:40
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
LETNISKOWĄ MIEJSCOWOŚĆ SPOWIJA TRUJĄCY DYM
LETNISKOWĄ MIEJSCOWOŚĆ SPOWIJA TRUJĄCY DYM
(Żarki Letnisko, gm. Poraj) O tym, jak piękną i urokliwa miejscowością są Żarki Letnisko, chyba nikomu nie trzeba mówić. Wystarczy choć raz się tam wybrać, by od razu spostrzec, że to miejsce, które zdaje się idealne do życia i spędzania wolnego czasu. Las, spokój, piękna okolica. Niestety, wśród mieszkańców Żarek Letniska są osoby, które (nie wiemy, czy w pełni świadomie) trują zarówno siebie, swoich sąsiadów, jak i osoby odwiedzające to miejsce w gminie Poraj. Przeprowadzona w grudniu 2020 kontrola wykazała, że na terenie jednej z posesji spalane są odpady kolejowe. 23.11.2021 19:21    2
Reklama
Reklama
Zadbaj o wątrobę –bezpłatne badanie profilaktyczne Kampania „Śląsk wolny od HCV!”
Zadbaj o wątrobę –bezpłatne badanie profilaktyczne Kampania „Śląsk wolny od HCV!”
Tylko do końca toku na Śląsku można sprawdzić czy nie choruje się na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Wirus HCV przez wiele lat nie daje żadnych objawów, prowadząc do marskości i rozwoju raka wątroby. W ramach kampanii „Śląsk wolny od HCV” każdy chętny może bezpłatnie wykonać badanie w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C w punktach ALAB laboratoria.   23.11.2021 13:27    1
Reklama
Reklama
Reklama
POLICYJNA KAMPANIA O INTERNETOWYCH NIEBEZPIECZEŃSTWACH
POLICYJNA KAMPANIA O INTERNETOWYCH NIEBEZPIECZEŃSTWACH
Śląska Policja prowadziła kampanię społeczną, która ma zwrócić uwagę na uzależnienie się od życia on-line. Internet stał się stałym elementem naszej codzienności – służy nam do kontaktów ze znajomymi, rozrywki, nauki, czy też zakupów. Pomimo powszechności Internetu, może on wciąż stanowić realne zagrożenie. Wiąże się z cyberprzestępczością, jak również uzależnieniem od wirtualnego świata. 19.11.2021 11:57
Reklama
OPERACJA W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU TRANSMITOWANA W ZABRZU
OPERACJA W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU TRANSMITOWANA W ZABRZU
(Zawiercie, Zabrze) Na początku października w Zabrzu otwarto European HealthTech Innovation Center (EHTIC), czyli Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia. Podczas inauguracji była transmitowana na żywo ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu operacja, którą przeprowadził zespół pod kierunkiem profesora Stanislava Czudka. 17.11.2021 09:00    7
Reklama
Reklama
KORZYSTAJ BEZPIECZNIE Z MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH
KORZYSTAJ BEZPIECZNIE Z MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH
W Internecie można zostać oszukanym na różne sposoby. Są jednak metody, które pozwolą uchronić się przed oszustami. Z mediów społecznościowych należy korzystać z rozwagą. Dotyczy to zarówno udostępniania danych na swój temat, jak również wiary w to, co publikują inni użytkownicy. 11.11.2021 07:00
Reklama
Reklama
Reklama
Wielu naukowców nawołuje do rozstania się z tym zgubnym dla zdrowia nałogiem
Wielu naukowców nawołuje do rozstania się z tym zgubnym dla zdrowia nałogiem
Palacze, którym ciężko z dnia na dzień podjąć taką decyzję, powinni poznać potencjalnie mniej szkodliwe alternatywy, które mogą być pomocne choćby w trudnej „fazie przejściowej”. Zwłaszcza, że listopadowy kalendarz podpowiada nam kolejny dzień, w którym powinniśmy o tym pomyśleć. 10.11.2021 10:17
Reklama
ZŁOTE GODY W KROCZYCACH
ZŁOTE GODY W KROCZYCACH
(Kroczyce) Kilkanaście par z gminy Kroczyce uroczyście świętowało Złote Gody. Małżonkowie, którzy wspólnie kroczą przez życie od 50 lat otrzymali z rak wójta okolicznościowe medale. 06.11.2021 18:38
Reklama
Wypieki – remedium na stres
Wypieki – remedium na stres
Ten rok w mniejszym lub większym stopniu dał w kość każdemu. To naturalne, że czujemy się znużeni i bardziej zestresowani. Dlatego tym bardziej powinniśmy bez wyrzutów sumienia oddawać się zajęciom, które umilą nam czas i pomogą zmniejszyć napięcie. Parafrazując klasyka – „co powinna zrobić kobieta w sytuacji trudnej? WY-PIE-KAĆ!”. 04.11.2021 19:13
Reklama
Reklama
BYLI KOMANDOSI WESPRĄ TERYTORIALSÓW
BYLI KOMANDOSI WESPRĄ TERYTORIALSÓW
Byli specjalsi wracają do wojska, by służyć w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Teraz jako terytorialsi dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi żołnierzami. Dwóch byłych komandosów JWK w Lublińcu po odejściu z jednostki specjalnej postanowiło służyć jako żołnierze – ochotnicy w śląskiej brygadzie OT. Tu zdobyte przez lata zarówno w Polsce jak i na misjach doświadczenie wykorzystują, by pomagać innym terytorialsom w wojskowym rozwoju. Jak przyznaje jeden z nich, szkolenie ludzi spoza jednostki specjalnej to spore wyzwanie. 02.11.2021 17:07    1
Reklama
Reklama
JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE
JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE
Śląska Policja przypomina o osobach potrzebujących – bezdomnych, dla których jesień i zima to wyjątkowo trudny czas. Osoby te narażone są na zamarznięcie i potrzebują pomocy. Należy o nich pamiętać i informować odpowiednie służby o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne. Jak co roku od listopada działa specjalna infolinia 987. Można również dzwonić pod numery alarmowe 112, 997 lub 986. 30.10.2021 09:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama