Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 20:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
ORTOGRAFICZNE ZMAGANIA O PIÓRO BURMISTRZA
ORTOGRAFICZNE ZMAGANIA O PIÓRO BURMISTRZA
(Łazy) W drugiej połowie lutego w Łazach odbędzie się I Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza Łaz. Konkurs organizowany jest w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Termin zgłoszeń do udziału w ortograficzno-interpunkcyjnych zmaganiach upływa w piątek, 18 lutego o godzinie 13.30. Warto się jednak pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona! 12.02.2022 07:00
Reklama
Reklama
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: W CAŁYM POWIECIE ZEBRANO PONAD 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: W CAŁYM POWIECIE ZEBRANO PONAD 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
(powiat myszkowski) W powiecie myszkowskim w ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 210 tysięcy złotych ! Ta kwota jeszcze wzrośnie, bowiem wciąż są prowadzone licytacje internetowe. Datki można też jeszcze przekazywać do eSkarbonek poszczególnych sztabów. Fundacja WOŚP po raz kolejny pobiła rekord - deklarowana kwota na zakończenie jubileuszowego, 30. Finału WOŚP to 136.282.325 złotych. 11.02.2022 17:00
Reklama
Reklama
Reklama
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: W CAŁYM POWIECIE ZEBRANO PONAD 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: W CAŁYM POWIECIE ZEBRANO PONAD 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
(powiat zawierciański) W powiecie zawierciańskim w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 200 tysięcy złotych! Ta kwota jeszcze wrośnie, bowiem wciąż są prowadzone licytacje internetowe. Datki można też wciąż przekazywać do eSkarbonek poszczególnych sztabów. Fundacja WOŚP po raz kolejny pobiła rekord - deklarowana kwota na zakończenie jubileuszowego, 30. Finału WOŚP to 136.282.325 złotych. 11.02.2022 17:00
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
MOC FERYJNYCH ATRAKCJI W ŁAZACH
MOC FERYJNYCH ATRAKCJI W ŁAZACH
Dziś ostatni dzień nauki szkolnej - od poniedziałku uczniowie z terenu województwa śląskiego rozpoczną wyczekiwane ferie zimowe. Dla uczniów i młodzieży z Łaz, Gmina przygotowała liczne atrakcje, dzięki którym nikomu nie grozi nuda! 11.02.2022 08:45
Reklama
Reklama
Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu i rzucić palenie? Czy czas zimowych podróży okaże się nieoczekiwanym sprzymierzeńcem?
Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu i rzucić palenie? Czy czas zimowych podróży okaże się nieoczekiwanym sprzymierzeńcem?
Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie palenia, a mija waśnie pierwszy miesiąc nowego roku. Wiele osób niestety nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i  po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje „żelazne” postanowienie o kolejny rok. 03.02.2022 12:47    1
Reklama
Reklama
Reklama
ROZLAŁ IM SIĘ BETON
ROZLAŁ IM SIĘ BETON
Firmie BETON-POLAK wylał się beton. Dokładnie na skrzyżowaniu ulic Koziegłowskej i Słowackiego w Myszkowie o godz. 9:00 rano w dniu dzisiejszym. Świadkiem zdarzenia akurat był nasz dziennikarz, natychmiast powiadomiliśmy Straż Miejską o zanieczyszczeniu drogi. 03.02.2022 10:12    2
Reklama
OSTATNIA PROSTA DO FINAŁU!
OSTATNIA PROSTA DO FINAŁU!
(gm. Koziegłowy) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra w Gminie Koziegłowy. Choć do tegorocznego Finału WOŚP zostało jeszcze trochę czasu, trwają już rozliczne, niezwykle interesujące i ekscytujące licytacje na Allegro, do udziału w których zapraszamy każdego! Natomiast z samego rana w niedzielę, 30 stycznia 2022 r. startujemy na Rynku w Koziegłowach. Oj, będzie się działo! 28.01.2022 08:30
Reklama
MONOPOL NA GROBY
MONOPOL NA GROBY
(Żelisławice) Od 25 grudnia 2021 do 1 stycznia 2022 w Polsce z powodu Covid zmarło ponad 3200 osób. W Izraelu… 2. Gdyby uwzględnić liczbę ludności obu krajów, Polska powinna mieć nie więcej niż 9 zgonów „covidowych”, gdyby jakość ochrony zdrowia, skuteczność walki z epidemią była u nas na takim samym poziomie jak w Izraelu. Średnio w Polsce przed epidemią umierało rocznie 408 tys. osób. W roku 2021… ok. 510 tysięcy. GUS podał na razie dane za 49 tygodni, ale eksperci GUS szacują, że cały rok to będzie grubo powyżej pół miliona zgonów. Firmy pogrzebowe od roku nawet się nie reklamują, bo po co? Obroty „same” skoczyły im o 30%. Na usługach pogrzebowych świetnie zarabiają też parafie, które w małych miejscowościach są zwykle monopolistami w zarządzaniu cmentarzem. Coraz częściej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpływają skargi na działalność proboszczów, najczęściej na to, że zarządca parafii wybrał sobie jedną firmę do obsługi pogrzebów, pozostałym stawiając zaporowe stawki za „wejście na cmentarz”. Od kilku miesięcy batalię z nowym proboszczem parafii w Żelisławicach, w gminie Siewierz prowadzi młody przedsiębiorca Piotr Kuraś z Czekanki. Proboszcz Zbigniew Słowikowski zwolnił poprzedniego grabarza i zarządzanie cmentarzem powierzył firmie pogrzebowej Heban z Siewierza. Za wejście innych firm na cmentarz z usługą pogrzebową żądał nawet 2 tysięcy złotych, co praktycznie wyeliminowało konkurencję. Spór trwa już od maja 2021. 23.01.2022 17:19    1    2
Reklama
Reklama
WYJĄTKOWY KONCERT W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI
WYJĄTKOWY KONCERT W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI
(Pińczyce, gm. Koziegłowy) W dniu Objawienia Pańskiego w kościele parafialnym w Pińczycach rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i świąteczne utwory. Zagrała je Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Wojciecha Pompki. Z młodymi muzykami z Pińczyc wystąpił wokalista Marcin Jajkiewicz. 23.01.2022 12:46
Reklama
Reklama
Z cyklu „Na kartach historii” LINIA UMOCNIEŃ STELLUNG B1 NA PAŃSKIEJ GÓRZE W ZAWIERCIU-ŻERKOWICACH
Z cyklu „Na kartach historii” LINIA UMOCNIEŃ STELLUNG B1 NA PAŃSKIEJ GÓRZE W ZAWIERCIU-ŻERKOWICACH
Wiosną 1944 roku, wobec spodziewanej ofensywy wojsk radzieckich ze wschodu, rozpoczęto budowę linii fortyfikacji polowej o nazwie Stellung B1. Około 80 schronów powstało w miejscowościach uznanych za strategiczne z uwagi na położenie terenowe oraz sieć dróg. Obiekty powstały na odcinku Podzamcze – Żerkowice – Podlesice – Hucisko - Góra Włodowska - Żarki. 21.01.2022 20:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama