Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 21:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
W Nowym Roku zostaw papierosy za sobą
W Nowym Roku zostaw papierosy za sobą
Rzucenie papierosów to jedno z najczęstszych noworocznych postanowień Polek i Polaków. Od kilku lat widnieje na szczycie listy zmian, które chcielibyśmy wprowadzić w naszym życiu. Tak, żeby wraz ze zmianą kartki w kalendarzu, zmienić też siebie- na lepsze. W Polsce papierosy pali prawie 8 milionów osób, ale chęć ich rzucenia wyraża tylko 12 proc. z nas. To jeden z trzech najniższych wyników w Unii Europejskiej. Są jednak sposoby pozwalające palaczom zwiększyć szanse na rozstanie z „dymkiem”. Nawet tym, którzy co roku obiecują sobie, że rzucą papierosy, a potem i tak do nich wracają. 17.01.2022 12:01    2
Reklama
Reklama
BURMISTRZ MYSZKOWA PRZEGRYWA I PŁACI LOKATOROM. DZIESIĄTKI TYSIĘCY ZŁOTYCH!
BURMISTRZ MYSZKOWA PRZEGRYWA I PŁACI LOKATOROM. DZIESIĄTKI TYSIĘCY ZŁOTYCH!
(Myszków) Wszystko zaczęło się od artykułu „SPŁAĆ CUDZE DŁUGI DOSTANIESZ MIESZKANIE” z września 2018, w którym opisaliśmy niezgodny z prawem proceder stosowany przez Urząd Miasta Myszkowa polegający na tym, że większą szansę na przyznanie mieszkania komunalnego mieli ci z oczekujących, którzy zgodzą się zapłacić długi po poprzednim lokatorze. Czasem było to kilka tysięcy, ale rekordziści spłacili w ten sposób nawet 40 tys. nie swoich długów. 10.01.2022 18:08    1
Reklama
Reklama
Reklama
GMINA SPRAWDZI PRAWDZIWOŚĆ DANYCH ZAWARTYCH W DEKLARACJACH ŚMIECIOWYCH
GMINA SPRAWDZI PRAWDZIWOŚĆ DANYCH ZAWARTYCH W DEKLARACJACH ŚMIECIOWYCH
(Niegowa) Mieszkańcy mają czas do końca miesiąca, aby zaktualizować dane zawarte w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Deklaracje takie składa się w każdej gminie, wskazując ile osób zamieszkuje daną nieruchomość. Na tej podstawie naliczane są opłaty za odpady komunalne. Nowych deklaracji nie trzeba składać regularnie – właściciel musi to zrobić wtedy, gdy zmieni się liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym. Porównując liczbę osób wskazanych w deklaracjach z liczbą osób zameldowanych w Niegowie wynika, że gdzieś po drodze „zniknęło” kilkaset osób. Aby uszczelnić system, Gmina zamierza przeprowadzać kontrole i zweryfikować prawdziwość danych zawartych w deklaracjach. 09.01.2022 13:59
Reklama
Międzygminna zbiórka żywności: NA POMOC WIGILIJNYM STOŁOM
Międzygminna zbiórka żywności: NA POMOC WIGILIJNYM STOŁOM
(Niegowa) Do około 50 rodzin z terenu pięciu gmin jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią paczki żywnościowe. W pierwszej połowie grudnia przeprowadzona została zbiórka żywności pn. „Na pomoc wigilijnym stołom”. Jak informuje pomysłodawca i organizator zbiórki Daniel Piedo, mieszkańcy kilku gmin nie zawiedli i okazali duże serce, włączając się w akcję. Klienci robiący zakupy w sklepach spożywczych w Niegowie, Żarkach, Janowie, Olsztynie i Poraju chętnie dorzucali coś od siebie do koszyków, przy których kwestowali wolontariusze. Dzięki temu jeszcze przed Bożym Narodzeniem paczki trafią do potrzebujących oraz do Domu Dziecka w Górze Włodowskiej. 02.01.2022 11:00
Reklama
Reklama
Nie jestem prezentem
Nie jestem prezentem
Atmosfera przedświątecznej gorączki zaczyna się już przed Mikołajkami. Może sprzyjać pochopnym i nieprzemyślanym decyzjom. Ich ofiarą często padają zwierzęta, kupowane jako żywe prezenty. Kampania informacyjna Fundacji ZWIERZ na Święta Bożego Narodzenia uświadamia, dlaczego zwierzęta nie powinny być traktowane jako podarunki. Decyzja o przyjęciu zwierzęcia pod swój dach musi być przemyślana i należy się do tego odpowiednio przygotować. 25.12.2021 07:48
Reklama
Reklama
Reklama
ZAWIERCIAŃSKA SZKOŁA RODZENIA ZACZĘŁA DZIAŁALNOŚĆ
ZAWIERCIAŃSKA SZKOŁA RODZENIA ZACZĘŁA DZIAŁALNOŚĆ
Przyszli rodzice mogą już uczestniczyć w zajęciach szkoły rodzenia, która uruchomiona została przy Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. 23.12.2021 07:00    1
Reklama
W nowym roku na nowo pomyśl o swoim zdrowiu i rzuć palenie
W nowym roku na nowo pomyśl o swoim zdrowiu i rzuć palenie
U progu kolejnego roku wszyscy chcą wierzyć w nowy początek, a to, jaki on będzie, w ogromnej mierze zależy tyko od nas. Antropolog David Graebera powiedział: „Ostateczna, ukryta prawda o świecie jest taka, że to ludzie go stwarzają. I równie dobrze mogliby stwarzać go inaczej”. 21.12.2021 12:15
Reklama
PRELEKCJA „WOJENNA TUŁACZKA JANA JANIKA DO NIEPODLEGŁEJ POLSKI”
PRELEKCJA „WOJENNA TUŁACZKA JANA JANIKA DO NIEPODLEGŁEJ POLSKI”
(Zawiercie) W dniu 4 listopada 2021 roku w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu, Klub Miłośników Ziemi Zawierciańskiej zorganizował cykliczną prelekcję na temat historii II wojny światowej. Uczestniczący w spotkaniu st. kpr. rez. Damian Liszczyk – członek Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, został odznaczony honorową odznaką „Bitwa Warszawska”. 21.12.2021 08:00
Reklama
Reklama
PIERWSZE JARMARKI ŚWIĄTECZNE JUŻ ZA NAMI
PIERWSZE JARMARKI ŚWIĄTECZNE JUŻ ZA NAMI
(Zawiercie, Szczekociny) Na początku grudnia odbyły się pierwsze kiermasze i jarmarki bożonarodzeniowe. W Zawierciu i Szczekocinach mieszkańcy mogli już poczuć atmosferę nadchodzących świąt. 19.12.2021 09:00    1
Reklama
Reklama
ŚWIĘTY MIKOŁAJ PAMIĘTA O OGRODZIEŃCU
ŚWIĘTY MIKOŁAJ PAMIĘTA O OGRODZIEŃCU
W hali sportowej w Cementowni odbyły się Gminne Mikołajki. W sobotę, 4 grudnia przez poszczególne miejscowości gminy Ogrodzieniec przejechał Orszak Świętego Mikołaja, a oprócz tego w Mokrusie i Ryczowie-Kolonii odbyły się mikołajki realizowane w ramach funduszu sołeckiego. Wygląda na to, że mieszkańcy Gminy Ogrodzieniec – zarówno ci młodsi, jak i ci nieco starsi – muszą być bardzo, bardzo grzeczni, skoro są tak chętnie odwiedzani przez Świętego Mikołaja. 19.12.2021 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama