Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 22:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
Miasto czeka na wnioski do Budżetu Obywatelskiego. 1,5 miliona czeka!
Miasto czeka na wnioski do Budżetu Obywatelskiego. 1,5 miliona czeka!
16 lutego ruszył nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Miasta Zawiercie. Czas na składanie wniosków jest do 16 marca. Do rozdania jest 1,5 mln złotych. 06.02.2026 11:06
Reklama
Reklama
Zawierciański Budżet Obywatelski 2026 na 2027 rok
Zawierciański Budżet Obywatelski 2026 na 2027 rok
Trwa nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zawiercie 2026 na rok 2027. Miasto czeka na wnioski mieszkańców od 16 lutego do 16 marca. Do rozdania jest 1,5 mln złotych 06.02.2026 11:06    1
Reklama
Reklama
Reklama
Sztuka komediowa „SALON ODNOWY” na Walentynki. Kto wygrał bilety?
Sztuka komediowa „SALON ODNOWY” na Walentynki. Kto wygrał bilety?
Dokładnie 14 lutego 2026 a więc w Walentynki w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie zostanie wystawiona sztuka komediowa „Salon odnowy”. Wystąpią znani artyści: Katarzyna Jamróz, Artur Dziurman, Grzegorz Matysik. W konkursie o aktorach rozdaliśmy 10 biletów. 03.02.2026 19:00
Reklama
Kwaśnica z Hotelu Ostaniec. Rewelacja!
Kwaśnica z Hotelu Ostaniec. Rewelacja!
To nie reklama, ani tekst sponsorowany. Po prostu uważamy, ze czasem warto wyróżnić dobry lokalny produkt. Weekendowe zestawy obiadowe Hotelu Ostaniec mają wielu zwolenników, do których tez należymy. Jest zima, mróz trzyma. Sobotni czy niedzielny obiad w restauracji Hotelu Ostaniec, jeżeli korzystamy z gotowych zestawów, to jedna z opcji. Hotel ma swoje stałe, niezmienne menu, jak słynny "Zestaw I" ale zestawy II i III czasem się zmieniają. Nas w ostatnią mroźną niedzielę pozytywnie zaskoczył zestaw III. Co się w nim kryje? 02.02.2026 13:06
Reklama
Reklama
Sztuka komediowa „SALON ODNOWY” na Walentynki
Sztuka komediowa „SALON ODNOWY” na Walentynki
Dokładnie 14 lutego 2026 a więc w Walentynki w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie zostanie wystawiona sztuka komediowa „Salon odnowy”. Wystąpią znani artyści: Katarzyna Jamróz, Artur Dziurman, Grzegorz Matysik. 31.01.2026 15:00
Reklama
Reklama
Reklama
W SOBOTĘ W SKARBÓWCE NA CIEBIE CZEKAJĄ. DZIEŃ PÓŹNIEJ RUSZA KSEF!
1 lutego rusza KSEF:
W SOBOTĘ W SKARBÓWCE NA CIEBIE CZEKAJĄ. DZIEŃ PÓŹNIEJ RUSZA KSEF!
Wszystkie urzędy skarbowe w Województwie Śląskim będą miały w sobotę 31 stycznia Dzień Otwarty z Krajowym Systemem e-Faktur. Więc również US w Myszkowie i Zawierciu. Kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Zawierciu poprosiła naszą redakcję publikację informacji o dyżurach. KSEF wchodzi w życie w niedzielę 1 lutego. Na razie dla dużych firm, które wysyłają faktury do innych przedsiębiorców. 30.01.2026 18:59
Reklama
Brico Marche Myszków: nowa gazetka z promocjami!
Brico Marche Myszków: nowa gazetka z promocjami!
Nowa gazetka z aktualnymi promocjami w Brico Marche Myszków. Sprawdź też bonusy aktualne do 28 lutego. 28.01.2026 11:12
Reklama
WITÓW PONOWNIE O PLANACH BUDOWY KOMPOSTOWNI. MIESZKAŃCY PROTESTUJĄ
WITÓW PONOWNIE O PLANACH BUDOWY KOMPOSTOWNI. MIESZKAŃCY PROTESTUJĄ
W artykule „CZY CHOMIK EUROPEJSKI ZABLOKUJE BUDOWĘ KOMPOSTOWNI?” GM/ KZ nr 3 z 16 stycznia informowaliśmy o planach firmy w Olsztyna wybudowania w Witowie (gmina Irządze) na granicy z Nakłem (gmina Lelów) kompostowni przerabiającej odpady rolnicze oraz osady z oczyszczalni ścieków. Efektem produkcji ma być nawóz organiczny. Prezes spółki Trans-Ter sp. z o.o. z Olsztyna Mariusz Elmanowski zapewnia, że jako firma miejscowa (jego żona pochodzi z Witowa) chcą wybudować nieszkodliwie, nieuciążliwe przedsiębiorstwo, które da pracę dla kilku mieszkańców i wzmocni gminę gospodarczo. Mieszkańcy Witowa i teraz jak się okazuje również Nakła w gm. Lelów obawiają się smrodu, niech chcą kompostowni. W niedzielę 25 stycznia w remizie OSP Witów odbędzie się kolejne spotkanie na które tym razem ma dotrzeć wójt Irządz Jan Molenda i właściciel Trans-Ter. M. Elmanowski. 24.01.2026 16:14
Reklama
Reklama
KOZIEGŁOWY CHCĄ ZAMKNĄĆ DWIE SZKOŁY. DECYZJA JUŻ JUTRO?
PiS likwiduje szkoły:
KOZIEGŁOWY CHCĄ ZAMKNĄĆ DWIE SZKOŁY. DECYZJA JUŻ JUTRO?
Szykuje się spora awantura o przekształcenia szkół w gminie Koziegłowy. Burmistrz Jacek Ślęczka chce zlikwidować szkoły w Gniazdowie i Siedlcu Dużym. Takie projekty znalazły się w planie sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy zwołanej na czwartek 22 stycznia godzina 14:00. Jak nas powiadomiła jedna z mieszkanek Siedlca Dużego, mieszkańcy tłumnie wybierają się do Koziegłów, powiedzieć radnym, co myślą o ich zakusach na likwidację szkoły. 21.01.2026 14:28
Reklama
Reklama
Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem
Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem
Sąd Rejonowy w Myszkowie. Sprawa o wydanie nieruchomości jaką zdaniem Kurii Archidiecezjalnej w Częstochowie od kilku lat użytkowuje wspólnota religijna założona przez księdza Daniela Galusa. Niedoszły pustelnik i zakonnik (nigdy nie złożył ślubów zakonnych) lubi być nazywany „Ojcem”naszym zdaniem pisanym dużą literą, co ma go odróżnić od księży. W jego ocenie często zdemoralizowanych, którzy dawno odeszli od Boga. A najgorszy jest wg księdza (tak będziemy go nazywać) Daniela Galusa, najgorszy jest Arcybiskup Częstochowski ksiądz Wacław Depo. Dobry był poprzedni arcybiskup, ksiądz Stanisław Nowak. Depo zły, bo jak zeznawali w sądzie 16 stycznia świadkowie „Depo (arcybiskup) z zazdrością patrzył na tłumy wokół księdza Daniela” i teraz chcąc się go pozbyć z Czatachowy „mści się”. Sprawa jest oczywiście dużo bardziej skomplikowana. Mamy spór wewnątrz Kościoła Rzymskokatolickiego, choć szeroko obserwowany przez społeczeństwo i spór czystko świecki: czy ks Daniel Galus miał stosunek najmu, prawo do przebywania w służbowym mieszkaniu w przy dawnej pustelni, teraz kościele filialnym w Czatachowie? 18.01.2026 18:43
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama